ماجرای آدم‌کشی «شاه توت» در لانه‌ی سیاه!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. حوادث

ماجرای آدم‌کشی «شاه توت» در لانه‌ی سیاه!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
شرور سابقه دار معروف به «شاه توت» که در پاتوق خلافکاران دست به جنایتی هولناک زده بود، هنگام بازسازی صحنه قتل در حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد، مدعی شد «خمار بودم! ولی پاتوق نشینان درِ منزل را به رویم باز نکردند! به همین دلیل عصبانی شدم و دست به چاقو بردم...»

روزنامه خراسان: هشتم تیر گذشته، اهالی خیابان رسالت ۱۹ مشهد، شرور معروفی را دیدند که با رها کردن پیکر یکی از دوستانش در خیابان، با حالتی وحشت زده از محل گریخت. وقتی اهالی بالای سر جوان ۲۹ ساله رسیدند او را درحالی غرق در خون دیدند که هنوز خون از شاه رگ گردنش بیرون می‌زد.

با تماس اهالی محل بلافاصله نیرو‌های امدادی و انتظامی عازم خیابان رسالت ۱۹ شدند و بدین ترتیب جوان مجروح به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت، اما بر اثر عوارض ناشی از خون ریزی شدید جان سپرد.

در پی مرگ این جوان، نیرو‌های انتظامی مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند و این گونه پرونده‌ای جنایی روی میز قاضی کاظم میرزایی گشوده شد. دقایقی بعد مقام قضایی به همراه گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به بیمارستان رفت و به تحقیق میدانی درباره این جنایت هولناک پرداخت.

ماجرای آدم‌کشی «شاه توت» در لانه‌ی سیاه! - 4

بررسی‌های مقدماتی از نزاع مرگباری حکایت داشت که ریشه آن به پاتوق خلافکاران می‌رسید. با حضور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در خیابان رسالت ۱۹، ساکنان و اهالی محل از وجود منزلی که به «لانه سیاه» معتادان و سارقان تبدیل شده بود، ابراز نارضایتی کردند.

آن‌ها به قاضی کاظم میرزایی گفتند: شرور معروف به «شاه توت» که پیکر خون آلود دوستش را در خیابان رها کرد از جمله خلافکارانی است که به پاتوق مذکور رفت و آمد داشت! با این اظهارات و با دستور قاضی ویژه قتل عمد، تحقیقات گسترده کارآگاهان برای شناسایی «شاه توت فراری» آغاز شد.

بررسی‌ها نشان می‌داد، او از سارقان سابقه دار و حرفه‌ای است که بنا به دلایل نامعلومی با یکی از پاتوق نشینان درگیر شده و او را با ضربه چاقو به قتل رسانده است. همچنین ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که «شاه توت» از دوران کودکی نزد پدربزرگش زندگی می‌کند و آن‌ها از گیلان به مشهد مهاجرت کرده‌اند.

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، با مشخص شدن هویت اصلی «شاه توت» که «علیرضا-ن» نام دارد، سوابق وی زیر ذره بین کارآگاهان رفت و در مدت کوتاهی پرونده‌های متعدد خلافکاری هایش روی میز قاضی میرزایی قرار گرفت. با توجه به این که احتمال فرار و اختفای متهم در شهر‌های شمالی کشور وجود داشت، با راهنمایی‌های مقام قضایی، کارآگاهان در چند شاخه عملیاتی به ردیابی «شاه توت» پرداختند چرا که از سوی دیگر نیز با توجه به سوابق سرقت متهم فراری، این فرضیه قوت گرفت که او برای تامین مخارج اعتیادش، دوباره به «لانه‌های سیاه» روی بیاورد و با تشکیل باند دیگری دست به سرقت بزند.

مشخصات «شاه توت فراری» به کلیه یگان‌های انتظامی اعلام شد و بدین ترتیب وی تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. بررسی‌های مقدماتی کارآگاهان بیانگر آن بود که «شاه توت» به شمال کشور نرفته و همچنان در مشهد مخفی شده است به همین دلیل توجه و تمرکز پلیس بر «لانه‌های سیاه» بیشتر شد.

از طرفی نیز قاضی میرزایی با توجه به ابراز نارضایتی اهالی رسالت ۱۹، دستور پلمب «پاتوق خلافکاران» را در حالی صادر کرد که تحقیقات نشان می‌داد، زن جوانی گرداننده این پاتوق است و همسر او نیز در زندان تحمل کیفر می‌کند.

خبری: اخبار حوادث دیروز

این گزارش حاکی است، بررسی‌های دقیق نیرو‌های انتظامی برای شناسایی مخفیگاه «شاتوت» همچنان ادامه داشت تا این که پانزدهم مهر گذشته رصد‌های اطلاعاتی به بولوار سرافرازان مشهد کشید. ردیابی‌های پلیس بیانگر آن بود که «شاه توت» سرقت از داخل خودرو‌ها را ادامه می‌دهد و در یک «لانه سیاه» پنهان شده است؛

بنابراین گروهی از ماموران انتظامی با دستور سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) وارد عمل شدند و با تعقیب دزدان اموال داخل خودرو، به لانه‌ای در خیابان سرافرازان رسیدند که بررسی‌های نامحسوس از حضور «شاه توت» در آن مکان حکایت داشت. وقتی نیرو‌های کلانتری با دستور قضایی وارد لانه سیاه شدند، شاه توت و دو عضو دیگر باند سرقت مشغول استعمال مواد مخدر بودند.

به گزارش خراسان، این گونه بود که حلقه‌های قانون بر دستان شاه توت و همدستانش گره خورد و اموال سرقتی زیادی نیز در این «لانه سیاه» کشف شد. شرور سابقه دار که در ابتدای دستگیری از شدت خماری نای ایستادن نداشت، ارتکاب قتل را پذیرفت.

او بعد از آن که روند درمانی اعتیادش را در زندان طی کرد، توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به خیابان رسالت ۱۹ هدایت شد و در حضور قاضی کاظم میرزایی به تشریح جزئیات این جنایت هولناک پرداخت.

او بعد از تفهیم اتهام در برابر دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و گفت: مدتی بود که برای مصرف مواد مخدر صنعتی به پاتوقی می‌آمدم که چند خلافکار دیگر هم به آن جا رفت و آمد داشتند.

شب قبل از حادثه درحالی که به شدت خمار بودم به پاتوق رفتم، اما هر چه در زدم کسی در حیاط را باز نکرد! من که عصبانی شده بودم تصمیم به آزار پاتوق نشینان گرفتم! گاهی در حیاط را محکم به صدا درمی آوردم و در جایی پنهان می‌شدم! تا حال رضا را بگیرم! رضا (مقتول) در را باز نکرده بود و من از او کینه به دل داشتم تا این که روز بعد دوباره وقتی به پاتوق رفتم او از در حیاط خارج شد و باهم روبه رو شدیم!

من ماجرای بازنکردن در حیاط را پیش کشیدم و با هم جر و بحث کردیم، ولی این مشاجره به فحاشی کشید و رضا مرا کتک زد! من هم که دیگر خیلی خشمگین بودم چاقو را بیرون کشیدم و ضربه‌ای به گردنش زدم! اما دیدم خون به شدت از گردن او فواره زد! ترسیدم و دستم را روی گردنش فشار دادم، اما خون بند نمی‌آمد! به همین دلیل وحشت زده او را در همان حال رها کردم و به خاطر این که کسی مرا نبیند از محل گریختم!

در آغاز بازسازی صحنه قتل که سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) نیز حضور داشت، ابتدا سرگرد وحید حمیدفر (افسر پرونده) به تشریح خلاصه‌ای از محتویات این پرونده جنایی پرداخت و در پایان نیز قاضی میرزایی با صدور قرار قانونی، متهم را روانه زندان کرد تا دیگر مراحل قانونی و دادرسی این پرونده جنایی طی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری23 ساعت قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
رکنارکنا3 ساعت قبل
به گزارش رکنا، جاده گهرباران شهرستان میاندورود یکی از جاده‌های مرگبار کشور به‌شمار می‌رود که سالانه ده‌ها نفر در آن به‌علت حوادث رانندگی و نقص راه جان خود را ازدست می‌دهند. حوادث رانندگی، انحراف و واژگونی خودروها در کانال آب حاشیه جاده گهرباران به معضلی تکراری برای شهروندان میاندورودی تبدیل شده است که بیشتر اینها از فقدان شانه خاکی، نبود گاردریل حاشیه کانال آب زمین‌های دشت‌ناز و در مجموع نقص راه نشأت می‌گیرد. در ادامه سلسله حوادث رانندگی در جاده گهرباران روز گذشته یک دستگاه خودروی پراید در جاده گهرباران نرسیده به پمپ بنزین روستای اناردین در کانال آب حاشیه جاده واژگون شد که یک نفر از سرنشینان آن در دم جان‌باخت. سخنگوی مرکز فوریت‌های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تایید این خبر اظهار کرد: در این حادثه یک آقای ۳۶ ساله فاقد علائم حیاتی بوده که به بیمارستان بوعلی شهرستان نکا منتقل شده است. ذکریا اشکپور با اشاره به وقوع دیگر حوادث رانندگی در این محور تصریح کرد: در حوادث رانندگی در جاده گهرباران دو خانم ۶۷ و ۶۰ ساله و یک آقای ۴۳ ساله توسط آمبولانس پایگاه‌های اورژانس ولوجا، پیامبر اعظم و سورک به بیمارستان امام (ره) ساری منتقل شدند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو1 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک8 ساعت قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو13 ساعت قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر