مسئولان سازمان سینمایی باید پاسخگوی اتفاقات زشت جشنواره فیلم کوتاه تهران باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
مسئولان سازمان سینمایی باید پاسخگوی اتفاقات زشت جشنواره فیلم کوتاه تهران باشند

مسئولان سازمان سینمایی باید پاسخگوی اتفاقات زشت جشنواره فیلم کوتاه تهران باشند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
یک فعال رسانه‌ای با تأکید بر بدرفتاری مسئولان جشنواره فیلم کوتاه تهران با اهالی رسانه و نمایش آثار مبتذل و ضعیف در این جشنواره، خواستار پاسخگویی سازمان سینمایی شد!

به گزارش مشرق، رضا منتظری، منتقد و از فعالان سابق عرصه فیلم کوتاه درباره سی و ششمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: چند سال است که به‌واسطه سیاست‌های غلط انجمن سینمای جوانان به‌عنوان متولی اصلی جشنواره فیلم کوتاه تهران، این جشنواره را تحریم کرده‌ام و در آن شرکت نمی‌کنم.

وی افزود: عرصه فیلم کوتاه بسیار مهم است، چرا که نسل آینده سینماگران از بین سازندگان فیلم کوتاه برخواهد آمد. اما به رغم این اهمیت، جشنواره فیلم کوتاه تهران هیچ سیاست و برنامه‌ای برای پرورش نسل جدید فیلمسازان ندارد و باری به هر جهت و انحصاری عمل می‌کند. همچنان که بسیاری از سازندگان فیلم کوتاه انتقاداتی بسیار جدی را به این انجمن داشته‌اند و بارها این مسئله عنوان شده که این انجمن سینمای جوانان حتی در حوزه اکران و عرضه بین‌المللی آثار نیز انحصاری عمل می‌کند.

عضو انجمن منتقدان سینما ادامه داد: ما بارها شاهد بوده‌ایم که فیلم‌هایی که در انجمن سینمای جوانان تولید شده، واقعا ضداخلاقی بوده‌اند! جای سؤال است، انجمن سینمای جوانان که بودجه خود را به‌طور مستقیم از بیت‌المال می‌گیرد و وظیفه ذاتی‌اش رشد و ارتقای فرهنگ اسلامی و ایرانی است، چرا بر ضد این ارزش‌ها عمل می‌کند و یک سری آثار مبتذل و بسیار نازل از نظر ساختار و تکنیک تولید می‌کند؟ آیا بهتر نیست این انجمن تعطیل شود و بودجه‌اش به‌طور مستقیم توسط سازمان سینمایی در جهت حمایت از فیلمسازان کوتاه هزینه شود؟

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

منتظری گفت: این جشنواره، در گذشته، هدفمند و بر اساس نیازهای روز سینما عمل می‌کرد، اما طی چند سال اخیر خالی از هرگونه خروجی مثبت بوده است. ضمن اینکه امسال اتفاقاتی رخ داد که بسیار شگفت‌انگیز بود. از جمله اینکه در آن بلیت فروشی انجام شد و سالن اهالی رسانه را حذف کردند و برای صدور کارت به رسانه‌ها به شدت خست به خرج دادند!

وی تصریح کرد: گویا این هم تاکتیک جدید دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران برای جلوگیری از نقد و دیده شدن آثار توسط اهالی رسانه است که این‌گونه رسانه‌ها را محدود کردند و شاهد رفتاری زشت با اهالی رسانه بودیم.

این منتقد اظهار داشت: همچنین بر اساس شنیده‌ها، اکثر آثار این دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران کیفیت پایینی دارند و محتوای آنها متضاد با سبک زندگی ایرانی اسلامی است. البته امیدوارم که اوضاع جشنواره به این شدت که شنیده می‌شود بد نباشد، وگرنه مسئولان سازمان سینمایی باید پاسخگوی این اتفاقات باشند.منبع: کیهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر