توجه ویژه‌ای به نخلستان‌ها در پروژه بوشهر توریسم شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
توجه ویژه‌ای به نخلستان‌ها در پروژه بوشهر توریسم شده است

توجه ویژه‌ای به نخلستان‌ها در پروژه بوشهر توریسم شده است

مهرخبرگزاری مهر |
بوشهر- معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: نخلستان‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری است و در پروژه بوشهر توریسم در زمینه صنایع‌دستی، غذایی و دارویی توجه ویژه‌ای به آن شده است.

مهرداد ستوده در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه تخصصی خرما و صنایع وابسته در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نخلستان‌ها جاذبه توریستی هستند و در کنار آن ارائه محصولات و برگزاری جشن برداشت خرما در سال‌های آتی نخل و خرما در برنامه جامع گردشگری استان بوشهر جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نخل و خرما در برنامه جامع گردشگری استان بوشهر جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت افزود: امیدواریم با برگزاری همین نمایشگاه‌ها و تبادل تجربه هم در بحث فروش و هم ارتقا کیفیت محصولات موفق باشیم.

ستوده اضافه کرد: امیدواریم تا آخر سال مجموعه دو هزار و ۴۰۰ هکتاری سعدآباد در بحث آبیاری تحت‌فشار را تمام کنیم.

معاون عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به فعالیت‌های زیرساختی معاونت عمرانی استانداری در حوزه کشاورزی، بیان کرد: در بحث آبیاری تحت‌فشار شاید کاری که در دو سال اخیر انجام‌گرفته در ۱۰ سال قبل نبوده است.

بسته‌بندی مشکل اصلی صنعت خرما

وی با بیان اینکه آبیاری تحت‌فشار، آب مصرفی را به میزان قابل‌توجهی کاهش داده و کیفیت محصول را بالا می‌برد، افزود: مشکل اصلی صنعت خرما بسته‌بندی این محصول است.

معاون عمرانی استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: هنوز بعد از چندین سال تبلیغ و کار، نتوانسته‌ایم مشکل بسته‌بندی خرما را کامل حل کنیم و در این نمایشگاه هم مشهود بود که امیدواریم با دست‌اندرکاران و مسئولین حوزه خرما بتوانیم این مسئله را اساسی حل کنیم و از بسته‌بندی‌های زخیم و سنتی به بسته‌بندی جدید روی بیاوریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری21 ساعت قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.

نقد و بررسی مرسدس بنز جی‌ال‌اس مدل ۲۰۲۰

تابناکتابناک1 روز قبل
«مرسدس بنز جی‌ال‌اس / Mercedes-Benz GLS» یک خودرو اس‌یو‌وی لاکچری فول‌سایز است که توانایی آفرود نیز دارد. این مدل یعنی مرسدس بنز جی‌ال-کلاس از سال ۲۰۰۶ در سه نسل تولید و عرضه شده است و نسل سوم این مدل با همین خودرو و از سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود. مرسدس برای این نسل از جی‌ال‌اس علاوه بر بهبود توانایی‌های عملکردی در آفرود را تقویت کرده است، بلکه تقریبا تمام تجهیزات و فناوری روز خود را هم روی آن پیاده کرده است تا صاحب خودرو بتواند در هر محیطی که بخواهید، بهترین استفاده را از آن ببرد. در این ویدیو مدل ۲۰۲۰ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر1 روز قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.

نظرها

اخبار بیشتر