هزاران کشیش متجاوز در آمریکا چه می‌کنند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اجتماعی

هزاران کشیش متجاوز در آمریکا چه می‌کنند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
میزان نوشت: نتایج تحقیقات نشریه یو اس تودی نشان می‌دهد هزاران کشیش کاتولیک که در آمریکا به سوء استفاده جنسی متهم شدند، پس از کناره گیری از سمت خود با سمت‌های دیگر فعالیتشان را بدون اینکه هیچ مجازاتی دریافت کنند، آغاز کردند.

هزاران کشیش کاتولیک در آمریکا به سوء استفاده جنسی متهم شدند، اما نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اکثر کشیش‌های متهم به تجاوز و آزار و اذیت جنسی به کلیساها بازگشته و به فعالیت خود همچنان ادامه دادند.

به گزارش «یو اس ای تودی»، در سال ۱۹۸۸ یک کشیش کاتولیک به جرم آزار جنسی یک دانش آموز در نیوجرسی به منطقه‌ای در بوستون منتقل شد و در آنجا در گرمخانه افراد بی خانمان مشغول به کار شد؛ چندی نگذشت که با اتهامات جدید سوء استفاده جنسی رو به رو شد؛ چهار سال بعد، این کشیش به سوء استفاده جنسی از بی خانمان‌ها متهم شد؛ این در حالی است که نام این کشیش هرگز به عنوان یک مجرم جنسی به ثبت نرسید.

هزاران کشیش متجاوز در آمریکا چه می‌کنند؟ - 3

کشیش داگول تنها یکی از ۱۲۰۰ کشیش و مقام کلیسای کاتولیک است که در تحقیقات نشریه «یو اس تودی» به سوء استفاده جنسی متهم شدند. اما نبود نظارت کافی باعث شد تا بسیاری از این افراد همچنان سوء استفاده‎های خود را تکرار کنند؛ اکثر این افراد هرگز با اتهامات کیفری رو به رو نشدند.

هزاران نفر از شهروندان آمریکایی که قربانی سوء استفاده جنسی کشیش‌های کاتولیک شده‎اند همچنان در جست‎وجوی عدالت هستند؛ این افراد قربانی اعتماد به کشیش‌ها شدند. در برخی موارد کشیش‌های کلیسای کاتولیک به عنوان معلم، مشاور و مربی کودکان به فعالیت خود ادامه می‌دادند. فعالیت این افراد تا حدی توسط دولت آمریکا و کلیسای کاتولیک مورد ارزیابی قرار نگرفته است، چرا که طبق قوانین در بسیاری از ایالت‎های آمریکا برای قربانیان غیرممکن است که پس از گذشت چند دهه اتهامات کیفری را پیگیری کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

هزاران کشیش متجاوز در آمریکا چه می‌کنند؟ - 7

یو اس تودی در جریان تحقیقات ۹ ماهه، محل سکونت ۷۰۰ کشیش را که به سوء استفاده جنسی متهم بودند، ردیابی کرد؛ خبرنگاران به ۱۰۰ خانه در ایالت‎های مختلف سر زدند و پس از جمع آوری اطلاعات و پرس و جو از همسایگان، مسئولان مدرسه و قربانیان مشخص شد که این گروه از کشیش‌ها پس از اتهامات جنسی بدون هیچ مجازاتی سمت خود را ترک کردند و آزاد شدند.

رسوایی جنسی کشیش‌های کلیسای کاتولیک آمریکا برای اولین بار تقریبا ۲۰ سال پیش در بوستون رسانه‌ای شد و کلیساها با هزاران قربانی رو به رو شدند؛ کلیسای کاتولیک برای پرداخت غرامت به قربانیان ادعای ورشکستگی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها