کشف میدان نفتی نام آوران، نگاه دنیا را به ایران تغییر خواهد داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
کشف میدان نفتی نام آوران، نگاه دنیا را به ایران تغییر خواهد داد

کشف میدان نفتی نام آوران، نگاه دنیا را به ایران تغییر خواهد داد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
نماینده سابق ایران در اوپک گفت: با استخراج نفت از میدان جدید نفتی "نام آوران"، نگاه جهان نسبت به ایران و قدرت انرژی آن تغییر خواهد کرد.

محمد علی خطیبی با اشاره به کشف میدان نفتی در منطقه نام آوران، گفت: کشف میادین نفتی جدید منجر به افزایش ذخایر نفتی آن کشور می‌شود، کشف میدان نفتی «نام آوران» رتبه ایران در ذخایر نفتی جهان ارتقا می‌بخشد.

او با بیان اینکه میزان برداشت میدان نفتی " نام آوران" اهمیت دارد، ادامه داد: برنامه توسعه‌ای و تولیدی در این میدان بسیار مهم است. تعداد زیادی میدان نفتی در جهان وجود دارد که پتانسیل آن‌ها هنوز از بالقوه به بالفعل تبدیل نشده است، زمانی که این پتانسیل به اجرا در آید می‌توان در آن سرمایه گذاری و از آن بهره برداری کرد.

خطیبی بیان کرد: زمان تولید نفت از میدان نفتی «نام آوران» توان تولیدی در سطوح کلان کشوری نیز افزایش پیدا خواهد کرد. باید با توجه به برنامه ریزی‌های توسعه‌ای محور وزارت نفت برای این میدان، منتظر فرا رسیدن زمان بهره برداری از این میدان باشیم.

نماینده سابق ایران در اوپک با اشاره به اینکه کشف میدان نفتی «نام آوران» تاثیری در منابع نفتی عربستان نخواهد گذاشت، افزود: کشف منبع نفتی در یک منطقه‌ برابر با کاهش منابع دیگر نیست. با توجه به اینکه عربستان منابع خود را دارد، کشف این میدان تأثیری در بازار نفت آن نخواهد گذاشت.

خبری: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

او درباره میزان تاثیر میدان نفتی کشف شده در بازار جهانی، ادامه داد: اگر بازار نفت تنظیم نشود تمام کشور‌ها مجبورند نفت را به قیمت پایین بفروشند، اما در صورت تعامل کشورهای دارای منابع نفتی، بازار نفت همانند تصمیمات اوپک تحت کنترل بوده و کاهش شدید قیمت نفت دیگر در بازارجهانی مشهود نخواهد بود.

خطیبی افزود: هم اکنون رقابت سالمی بین کشور‌ها برقرار است، اما در عین حال ایران به عنوان یکی صادر کنندگان نفت دارای منافع مشترک است که همین امر مسبب ایجاد همکاری‌های متقابل با سایر کشورهاست.

نماینده سابق ایران در اوپک گفت: میدان نفتی کشف شده «نام آوران» قطعا موقعیت ایران را تغییر خواهد داد و با فرارسیدن زمان تولید از این میدان، نگاه جهان نسبت به ایران و قدرت انرژی آن تغییر جدی خواهد کرد.

او بیان کرد: هرچقدر که ظرفیت تولید نفت در کشور افزایش پیدا کند، همین امر تبدیل به یک پتانسیل بالفعل می‌شود که از نظر اقتصادی برای کشورمان بسیار مناسب است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

۹درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ناصر خرمالی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه دو سیما، گفت: قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده که در سال ۸۷ به صورت موقت ابلاغ شد به هیچ وجه در مناطق آزاد اتفاق نیافتاد. خرمالی گفت: فعال اقتصادی در مناطق آزاد معدنی نیست و الزامی به ثبت معاملات در این مناطق وجود ندارد بنابراین راه شفافیت فعالیت‌های اقتصادی در مناطق آزاد تغییر قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات ارزش بر افزوده نیست. وی ادامه داد: دیگر جذابیتی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در گذشته برای این مناطق پیش بینی شده بود وجود ندارد. مدیرتوسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد افزود: واردات کالای مسافری به مناطق آزاد از سال ۹۶ نظام مند و مجموع سهمیه ارزی هفت منطقه آزاد کشور که می‌توانند وارد کنند ۵۲۸ میلیون دلار بوده است. وی با بیان اینکه در مناطق آزاد مالیات بر مصرف است و بر تولید نیست گفت: چرا معافیت مالیات بر ارزش افزوده به مناطق آزاد میدهیم.

صادرات چاقوهای چینی با نام چاقوی زنجان از ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» ظهر دیروز ۳ بهمن ۹۸ با ارسال پیامکی به مسافران پرواز ۴۶۹ ساعت ۱۰ و ۵۵ دقیقه این شرکت از مشهد به تهران ضمن عذرخواهی از تاخیر ۱۲ ساعته انجام این پرواز خبر داده بود. این در حالی بود که روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که به نظر می‌رسد با شعبه هما در شهر مشهد اصلا هماهنگ نیست دقایقی پیش طی اطلاعیه به شرح زیر نقص فنی و انتقال قطعه از تهران به مشهد را دلیل تاخیر ۱۲ ساعته پرواز مذکور اعلام کرد. در این اطلاعیه گویا روابط عمومی از تاخیر مجدد پرواز مذکور بی خبر بوده است. «حفظ ایمنی مسافران و هواپیما، علت تاخیر ۱۲ ساعته پرواز شماره ۴۶۹ مشهد- تهران «هما» ضمن عذرخواهی از مسافرین گرامی پرواز و با توجه به اهمیت حفظ ایمنی مسافران و هواپیما، پرواز شماره ۴۶۹ مشهد - تهران که میبایست در ساعت ۱۰۵۵ دقیقه صبح امروز از مشهد به مقصد تهران انجام می‌گردید به علت اشکال فنی پیش آمده و لزوم انتقال قطعه از تهران به مشهد و تعویض آن با ۱۲ ساعت تاخیر در ساعت ۲۲: ۵۵ دقیقه انجام می‌شود. لازم به ذکر است با توجه به اطلاع رسانی به موقع ازطریق شعبه «هما» در مشهد مقدس، هیچ یک از مسافرین به فرودگاه مراجعه ننموده‌اند.» انتهای پیام/

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

مظفری: از غیبت نیکخواه‌بهرامی سورپرایز شدیم!

میزان‌آنلاین15 دقیقه قبل

واکنش سناتور آمریکایی به نفوذ عربستان به گوشی داماد ترامپ

صدا و سیما15 دقیقه قبل

غنی: مردم افغانستان برای خروج امریکایی‌ها آماده‌اند

ایرنا23 دقیقه قبل

هر عکس با فلوید می‌ودر ۳ میلیون تومان آب می‌خورد!

ایسنا25 دقیقه قبل

لالیگا| اوساسونا؛ برنده جدال میانه جدولی‌ها در پامپلونا

تسنیم29 دقیقه قبل

ویدیو؛ از دست رفتن موقعیت مسلم گلزنی توسط زلاتان ابراهیموویچ در دیدار برشا و میلان

طرفداری31 دقیقه قبل

قطار قطار وعده برای یک پروژه ریلی/ غم پار و غم پیرار و هر سال!

مهر34 دقیقه قبل