چرا تمامیت طلبان از سخنان رئیس جمهور برآشفته شدند؟ / پاسخ حرف حق، انگ زدن نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. سیاسی
چرا تمامیت طلبان از سخنان رئیس جمهور برآشفته شدند؟ / پاسخ حرف حق، انگ زدن نیست

چرا تمامیت طلبان از سخنان رئیس جمهور برآشفته شدند؟ / پاسخ حرف حق، انگ زدن نیست

ایمناخبرگزاری ایمنا |
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: چرا تا صحبت از فسادهای میلیارد دلاری به میان آمد دلواپسان برآشفته شدند؟ اگر این سخنان به ناحق هم زده شده باشد پاسخ آن فرار رو به جلو نیست. این آشفتگی به دلیل عبور از کدام خط قرمز است؟!

محمد علی محمدی در خصوص پخش شب نامه و هجمه های اخیر تندرو ها علیه رئیس جمهور به خبرنگار ایمناگفت: تمامیت طلبان به دلیل نزدیکی به انتخابات مجلس یازدهم و خالی بودن دستشان برای انتخابات، دست به جنجال آفرینی زده‌اند. رئیس جمهور چه سخنانی را در شهر یزد به زبان آورد که نباید مطرح می‌شد؟ کجای این حرف که «باید به فساد‌های میلیارد دلاری نیز رسیدگی شود» برای کشور حاشیه ساز است؟

وی افزود: کجای این سخن رئیس جمهور کاربرد انتخاباتی دارد که اینگونه تمامیت طلبان را برآشفته کرده است؟! سوال من این است که اگر قوه قضائیه به جرم‌های میلیارد تومانی رسیدگی می‌کند به این معنی است که در کشور ما فساد میلیارد دلاری وجود ندارد؟ اگر وجود ندارد به مردم اعلام کنید و اگر وجود دارد به آن رسیدگی کنید. به چه دلیلی به سخنان رئیس جمهور برچسب دوقطبی سازی می‌زنید؟ اینکه بگوییم با فساد مبارزه کنید دوقطبی سازی است؟ اگرهم دو قطبی ایجاد کنند، قطعا یک قطب آن مفسدین هستند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: چرا تا صحبت از فسادهای میلیارد دلاری به میان آمد دلواپسان برآشفته شدند؟! اگر این سخنان به ناحق هم زده شده باشد پاسخ آن فرار رو به جلو نیست. شما که اهل فلسفه و منطق هستید در حضور مردم به آن‌ها بگویید در کشور فساد میلیارد دلاری وجود ندارد. این آشفتگی به دلیل عبور از کدام خط قرمز است؟!

محمدی با اشاره به پخش شب نامه علیه رئیس جمهور در مجلس گفت: آیا این عمل دو قطبی سازی است یا سخنان رئیس جمهور؟ آیا شان مجلس که افراد بزرگی مانند مقام معظم رهبری بر صندلی آن تکیه زده‌اند این است که شما در آن علیه رئیس جمهور کشور شب نامه پخش کنید؟! چرا وقتی حرف حقی از زبان کسی خارج می‌شود، به جای پاسخگویی می‌خواهید صدایش را خفه کنید؟! رئیس جمهور خطاب به دادستان‌ها و قضات شریف کشور گفته‌اند به فسادی که در هر دو جناح وجود دارد رسیدگی کنید. کجای این حرف کارکرد انتخاباتی دارد؟

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی تصریح کرد: چرا عالی‌ترین مرجع در تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مختلف باید علیه عالی‌ترین مقام اجرایی کشور موضع گیری کرده و وی را به دادن شعار تبلیغاتی محکوم کند؟!

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید به این نکته که فتنه ۹۸ یک جنجال رسانه‌ای بود و امروز زمان آغاز آن است، گفت: جنجال سازی‌ها به این دلیل است که این افراد باید با دستان خالی در انتخابات شرکت کنند. مردم به یک ایده، فکر و روش رای می‌دهند که این افراد از هیچ کدام بهره نبرده‌اند.

محمدی افزود: پاسخ حرف حق، انگ زدن نیست. آیا روش حضرت علی (ع) این بود؟ آیا حضرت هر منتقدی را به حاشیه سازی متهم می‌کرد یا با روی باز به انتقادات او پاسخ می‌داد؟ رئیس جمهور از شما در خواست کرد به فسادهای دانه درشت نیز رسیدگی کنید و چون پاسخی ندارید وی را به حاشیه سازی متهم می‌کنید. چرا از پاسخگویی می‌ترسید؟

وی با اشاره به سخنان غلامحسین کرباسچی مبنی بر اینکه رئیس جمهور به دلیل شعارهای منتقدان عصبانی شد و علیه قوه قضائیه موضع گرفت، گفت: این چه حرفی است که آقای کرباسچی زده‌اند؟ اگر آستانه تحمل یک رئیس جمهور تا این اندازه پایین است که تحت تاثیر شعار‌های مردم موضوعی را بیان کند، چرا در انتخابات گذشته پشت سر او قرار گرفتید؟ من امیدوارم آقای کرباسچی این گفته را تکذیب کند. کد خبر ۳۹۶۷۵۸

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
این افراد زیاد اهل این نیستند که جواب سخنرانی و استدلال را با منطق و سخنرانی دیگری جواب بدهند. این افراد زیاد اهل این نیستند که جواب سخنرانی و استدلال را با منطق و سخنرانی دیگری جواب بدهند. در مجلس اول مهندس بازرگان، هاشم صباغیان و علی‌اکبر معین‌فر طعم این گونه رفتارها را به خوبی چشیده‌اند. آقایان‌ [علی‌ اکبر] معین‌فر و [هاشم‌] صباغیان‌ را به‌ اتاقی‌ منتقل‌ کردند و تحت‌ حفاظت‌ گرفتند. مجلس یازدهم می‌تواند کلید بازگشت تندروها به صحنه سیاست ایران باشد.

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب17 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
این پیام مربوط به پروژه فیلوس بود، گروهی که هدف خود را افزایش مشارکت و تعامل مسیحیان در امور خاورمیانه اعلام کرده است. آقای پائول سینگر یکی از مدیران «ائتلاف یهودی جمهوری خواهان» است. او یکی از حامیان مهم گروه‌های سیاست خارجی است که یک رویکرد ضد ایرانی را ترویج می‌دهد. آقای سینگر بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ تقریبا ۴ میلیون دلار به بنیاد دفاع از دموکراسی کمک کرده است. آقای سینگر و کارکنان او برای پنهان کردن برنامه‌های خود باید بیشتر احتیاط می‌کردند.
رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، مردم ترکیه با قتل یک زن جوان شهروند ترکیه، بار دیگر شوکه شده و موجی از خشم در رسانه‌های اجتماعی ترکیه ایجاد شده است. مرد این دختر جوان را تا منزلش تعقیب کرد و در یک لحظه و بدون درنگ، دختر را با وارد آوردن ضربه‌های متعدد چاقو از پای درآورد. عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه از حزب محافظه کار اسلامی‌ عدالت و توسعه، درباره قتل دختر جوان گفت: «این موضوع باعث تعجب و رنجش عمیق همه ما شده است. با این حال بسیاری از زنان ترکیه هنوز به اجرای کنوانسیون استانبول و توافق‌نامه شورای اروپا امیدوارند. اما منتقدان می‌گویند که در عمل، هنجارهای قانونی کنوانسیون استانبول به کار گرفته نمی‌شود و زنان ترکیه همچنان تحت حفاظت قانونی قرار نمی‌گیرند.

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر1 روز قبل
امروز در مجلس شورای اسلامی به بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و بررسی لایحه دو فوریتی درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌پردازند.

نظرها

اخبار بیشتر