هشت آبگرمکن خورشیدی برای اهالی روستای برویشکانی بانه نصب شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

هشت آبگرمکن خورشیدی برای اهالی روستای برویشکانی بانه نصب شد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
هشت آبگرمکن خورشیدی برای اهالی روستای برویشکانی بانه نصب شد - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بانه گفت: با هدف حفاظت از منابع طبیعی و استفاده بهینه از انرژی پاک، هشت دستگاه آبگرمکن خورشیدی برای اهالی روستای برویشکانی از توابع بخش ننور این شهرستان نصب و راه اندازی شد.

عثمان صالحزاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روستای برویشکانی یکی از روستای حوزه آبخیز شهرستان است که ساکنان آن از نعمت گاز محروم هستند لذا با هدف حفاظت از منابع طبیعی و استفاده بهینه از انرژی‌های پاک و تجدید شونده این آبگرمکن‌های خورشیدی در این روستا نصب شد.

وی با بیان اینکه روستای برویشکانی ۱۴ خانوار ساکن دارد و در آینده ۶ دستگاه آبگرمکن خورشیدی دیگر برای باقی اهالی نصب خواهیم کرد، افزود: برای خرید و راه اندازی این آبگرمکن‌های خورشیدی ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

صالحزاده حفظ منابع طبیعی و جنگل‌ها را مهمترین اهداف نصب آبگرمکن‌های خورشیدی دانست و اضافه کرد: مهمترین هدف از اجرای این طرح کاهش فشار وارده بر جنگل‌ها و منابع طبیعی از سوی روستانشینان است و اینکه این قشر خود را در قبال حفظ جنگل‌ها مسئول بدانند و از قطع بی رویه درختان برای مصارف مختلف خودداری کنند.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

سال گذشته نیز ۱۴ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در چند روستای بخش آرمرده با هدف بهره گیری از انرژی تجدید شونده و جایگزینی سوخت فسیلی نصب و راه اندازی شده بود.

روستای برویشکانی در بخش ننور و در ۴۵ کیلومتری بانه واقع شده است.

بانه ۸۴ هزار هکتار منابع طبیعی دارد که بیش از ۵۰ هزار هکتار از منابع طبیعی را جنگل بویژه جنگل‌های بلوط تشکیل می‌دهند.

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

برچسب‌ها

منابع طبیعی و آبخیزداری جنگل سوخت فسیلی بانه

هشت آبگرمکن خورشیدی برای اهالی روستای برویشکانی بانه نصب شد - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف21 ساعت قبل
***رحمانی‌فضلی استیضاح می‌شود؟ فرارو نوشت: نمایندگان مجلس به خاطر عملکرد ضعیت عبدالرضا رحمانی فضلی در اجرای طرح گران شدن بنزین، استیضاح وزیر کشور را به جریان انداخته‌اند. پرویز امینی در کانال شخصی خود نوشت: جناب پناهیان در توئیتی به قول معروف به شورای نگهبان گرا داده‌اند که علی مطهری را رد صلاحیت کند! … الان مسئله مردم، مسئله جمهوری اسلامی و مسئله مجلس آینده، بود و نبود علی مطهری در انتخابات است؟! عده‌ای در این حوادث، بی‌گناه جان باختند و …، آنوقت شما نگران تأیید و رد شدن علی مطهری هستید؟! کار دومی که می‌کردم این بود که با جامعه گفتگو می‌کردم که در سیاست و حکمرانی، ابوذر زمانه‌ات را بشناس!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، صادق زیبا کلام در توییتی ضمن تمجید از شهامت، جسارت و احساس تعهد پروانه سلحشوری، این نماینده مجلس را شایسته لقب «بانوی مدرس» دانست. متن توییت زیباکلام به این شرح است: «بانوی بزرگوار فاطمه سلحشوری، نطق اخیرتان در مجلس یکی از بیادماندنی و تاریخی‌ترین نطق‌هایی بود که ظرف چهل سال گذشته در مجلس شورای اسلامی ایراد شد. شهامت، جسارت، شجاعت و بالاتر از همه احساس تعهد شمابه ملت در بیان حقایق و واقعیت‌های نظام می‌طلبد که بشما با افتخار لقب «بانوی مدرس» اعطا شود.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در انتخابات هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها علیرضا احمدی نماینده مردم قم در شورای عالی استان‌ها و مرتضی الویری نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌ها کاندید ریاست شورای عالی برای سومین سال از پنجمین دوره بودند که در نهایت مرتضی الویری برای سومین سال رئیس شورای عالی استان‌ها شد. در دور اول رأی گیری در انتخابات ۷۱ نفر از ۷۵ نماینده حضور داشتند که مرتضی الویری توانست ۳۵ رأی را اخذ کرده و احمدی تنها ۳۴ رأی آورد و دو نماینده هم رآی سفید به صندوق انداخته بودند. از آنجا که الویری و احمدی هیچ کدام نتوانسته بودند نصف بعلاوه یک رأی کسب کنند رأی گیری مجدد تکرار شد. اما در دور دوم رأی گیری نهایتا الویری با ۴۰ رأی از مجموع ۷۱ رأی رئیس شورای عالی استانها شد. در ادامه این جلسه کیومرث خزلی نماینده مردم استان کرمانشاه و سید عبدالرزاق موسوی نماینده مردم استان فارس به عنوان نامزدهای نایب رئیسی شورای عالی استان‌ها مطرح شدند که در نهایت موسوی با ۴۱ رأی انتخاب شد و خزلی هم ۲۸ رای کسب کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
سفیر اتریش در ایران: عصر کرد - ایسنا/کردستان سفیر اتریش در ایران گفت: دولت اتریش علاقه زیادی در حفظ و استمرار قرار داد برجام دارد و در تلاش هستیم که منافع اقتصادی که در برجام وعده داده شده و مردم منتظر آن بودند را محقق کنیم. وی ذکرکرد: در این سفر به استان کردستان با نمایندگان منتخب مردم استان در زمینه‌های مختلف همکاری هایی را آغاز می‌کنیم. شلتس گفت: تبادل تجربه هزینه و تحریم ندارد بلکه با اقدامات و فناوری هایی که کشور ایران در اختیار دارد می‌توان برای بهره وری بیشتر از انرژی، از آن استفاده کنند. وی با اشاره به وجه متمایز ایران و اتریش، بیان کرد: وجود موسسه فرهنگ اتریش تنها موسسه فرهنگی غربی در تهران است که سال گذشته ۱۳۰ مناسبت فرهنگی را برگزار کرده و این می‌تواند همکاری و آمادگی بین ایران و اتریش را فراهم کند. سفیر اتریش در ایران، خاطرنشان کرد: اتریش تنها کشور غربی است که نیاز به اخذ مجوزهای مختلف ندارد و به دلیل اعتماد عمیق بین ایران و اتریش می‌توان مناسبت‌های فرهنگی مشترکی را به وجود آورد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/قم مدیر انتشارات طه گفت: ناشر دولتی اگر صرفا بر محتوای آثار تمرکز کند و تولیدکننده محتوا باشد و وظیفه پخش و توزیع آثار را برعهده بخش خصوصی قرار دهد، مسلما همکاری موثر و در نتیجه پیشرفت‌های چشمگیری برای هر دو بخش دولتی و خصوصی حاصل می‌شود. علیرضا صالحی، در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص فعالیت بخش دولتی در صنعت نشر کتاب بیان کرد: مشکل اصلی در این صنعت کمکاری و بیانگیزگی ناشران دولتی است، لذا این بخش نه تنها فعالیت زیادی در این صنعت ندارد بلکه جلوی فعالیت موثر و مبتکر بخش خصوصی را می‌گیرد. وی افزود: ناشران دولتی فعالیت اصلی و موثری ندارند و به این دلیل که منبع اصلی درآمد این بخش بودجه دولت است انگیزه‌ای برای تولید و نشر مفید و مثمر ثمر ندارند چراکه حقوق و درآمدی تضمین شده از سوی دولت در انتظار آنهاست. صالحی ادامه داد: ناشران دولتی قرارداد می‌بندند، آثار خود را تولید می‌کنند اما به دلیل بی انگیزگی در توزیع آن بسیار کوتاهی می‌کنند و لذا شاهد هستیم که پیداکردن کتاب ناشران دولتی بسیار سخت است درحالی که انبارها پر از کتاب است که بی استفاده جمع می‌شود. صالحی از دیگر عوامل در ایجاد عملکرد موفقیت‌آمیز دولت در این صنعت را تولید محتوا برشمرد و یادآور شد: ناشر دولتی به دلیل دسترسی‌ها و آزادی‌ها و میدان عمل بیشتری که به نسبت بخش خصوصی دارد، اگر صرفا بر محتوای آثار تمرکز کند و تولیدکننده محتوا باشد و وظیفه پخش و توزیع آثار را برعهده بخش خصوصی قرار دهد مسلما همکاری موثر و در نتیجه پیشرفت‌های چشمگیری برای هر دو بخش دولتی و خصوصی حاصل می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر