تیراندازی در خاور دور روسیه با ۵ کشته و زخمی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
تیراندازی در خاور دور روسیه با ۵ کشته و زخمی

تیراندازی در خاور دور روسیه با ۵ کشته و زخمی

فارسخبرگزاری فارس |
در یک حادثه تیراندازی در دانشکده‌ یکی از شهرهای خاور دور روسیه دستکم دو نفر از جمله عامل مسلح جان خود را از دست دادند و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز (پنجشنبه) در یک حادثه تیراندازی در دانشکده‌ای در شهر «بلاگووشچنسک» واقع در خاور دور روسیه، دو نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت بهداشت منطقه «آمور» در خصوص این حادثه اعلام کرد: «طبق اطلاعات اولیه، یک نفر جان خود را از دست داده و سه نفر دیگر نیز در حادثه تیراندازی در دانشکده زخمی شده‌اند. زخمی‌ها شامل دو نوجوان و یک جوان می‌شوند».

مقامات محلی اعلام کردند که درگیری میان دو همکلاسی احتمالا دلیل تیراندازی بوده است.

شعبه منطقه آمور وزارت کشور روسیه اعلام کرد که مرد جوانی که مقصر تیراندازی بود، با اسلحه خودکشی کرده است.

به دنبال وقوع این حادثه، دفتر شهرداری بلاگووشچنسک، یک جلسه اضطراری برای اتخاذ تدابیر امنیتی در شهر برگزار کرد.

فرماندار منطقه آمور تأیید کرده است که فرد مسلح به تنهایی اقدام به این تیراندازی کرده و همدستی نداشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
یادداشت دیپلماتیک مربوط رسما به «گزه‌ آندرهاس‌ فون گایر» سفیر آلمان در مسکو که امروز در همین رابطه به وزارت امور خارجه روسیه احضار شده بود، تحویل داده شد. در اوایل ماه دسامبر دولت آلمان دو دیپلمات روس را «عنصر نامطلوب» اعلام کرده و از این کشور اخراج کرد. در آن زمان «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرده بود که برلین این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اقدامات بعدی علیه روسیه، از جمله اعمال تحریم را در نظر بگیرد. وزارت امور خارجه روسیه نیز در واکنش به این مسئله هشدار داده بود که در حال بررسی مجموعه‌ای از اقدامات تلافی جویانه در رابطه با اخراج دو مقام سفارت روسیه در آلمان است. در بیانیه وزارت خارجه روسیه تاکید شده بود که اظهارات طرف آلمانی درباره علت اخراج دیپلماتهای روسی از برلین کاملا بی اساس و اقدامی غیردوستانه ارزیابی می‌شود.
الفالف28 دقیقه قبل
مقام‌های عربستان سعودی، در پرتو بروز شواهدی که نشان می‌دهد آمریکا از آنها حمایت کافی به عمل نمی‌آورد تلاش‌هایی را برای ترمیم رابطه با ایران و سایر رقبای منطقه‌ای خود را آغاز کرده‌اند. این مقام‌ها می‌گویند محور اصلی این تماس‌ها کاستن از تنش میان عربستان سعودی و ایران بوده است. مقام‌های کشورهای عربی و آمریکا گفته‌اند عربستان سعودی از سوی دیگر مذاکراتی محرمانه را هم با حوثی‌ها (انصارالله یمن) آغاز کرده است. این تلاش‌ها در شرایطی انجام می‌شود که «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی قصد ایجاد تحولاتی در اقتصاد این کشور دارد. یک مقام عربستان سعودی گفته این کشور بعد از آماده شدن برای عرضه سهام آرامکو، مجاب به تعامل با ایران شده است.
رکنارکنا22 ساعت قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
ایلناایلنا21 ساعت قبل
بیش از ۲۴ میلیون الجزایری صبح امروز- پنجشنبه- برای انتخاب رئیس‌جمهوری کشورشان پای صندوق‌های رأی می‌روند. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری النهار، بیش از ۲۴ میلیون زن و مرد الجزایری صبح امروز -پنجشنبه- برای انتخاب رئیس‌جمهوری این کشور پا صندوق‌های رأی می‌روند. نتایج کلی روند بررسی دوره‌ای لیست‌های انتخاباتی، از حضور ۲۴ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۱۶۱ رأی‌دهنده از جمله ۹۱۴ هزار و ۳۰۸ رأی‌دهنده در سطح مراکز دیپلماتیک و کنسولگری در خارج از کشور حکایت می‌کند. تعداد رأی‌دهندگان جدید که در لیست‌های انتخاباتی ثبت شده‌اند، ۲۹۸ هزار و ۸۰۴ نفر است که شش دهم درصد افزایش یافته است. انتخابات ریاست‌جمهوری این دوره از آن جهت متمایز است که نخستین انتخاباتی است که برگزاری آن را قدرت ملی مستقل متشکل از ۵۰ عضو چهره‌های شایسته ملی به عهده گرفته‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «صباح العکیلی» تحلیل‌گر سیاسی عراق، از شکست آمریکا در موج‌سواری بر تظاهرات‌های جاری عراق و تلاش برای حمله به منطقه سبز بغداد خبر داد. العکیلی افزود: هماهنگ‌کنندگان تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز در بغداد، اعلام کردند که هیچ تعهدی به توصیه‌های ارتش سایبری آمریکا ندارند و با نادیده گرفتن درخواست‌های آمریکایی برای پیشروی به سوی منطقه سبز، طرح‌های آمریکا را به شکست کشاندند. این کارشناس عراقی تاکید کرد که آمریکا به صراحت در امور کشورمان دخالت می‌کند و همه به ویژه تظاهرات‌کنندگان با درایت کامل از این توطئه آمریکایی، عبور کردند. بیانیه تظاهرات‌کنندگان و تاکید آنها بر رد هرگونه هرج و مرج و درگیری برای ورود به منطقه سبز، همین امر را ثابت می‌کند. وی در ادامه گفت که پس از شکست واشنگتن در ایجاد فتنه میان نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی از یک سو و تظاهرات‌کنندگان از سوی دیگر و به راه انداختن جنگ داخلی با تحریک معترضان و اتهام‌زنی به نیروهای امنیتی و الحشد برای کشتاری که اخیرا در پل «السنک» روی داد، بعید نیست که آمریکا کودتا علیه حکومت عراق را کلید بزند.

نظرها

اخبار بیشتر