گزارش اختصاصی الف/ عملیات گسترده نیروهای مسلح عراق در استان دیاله؛ ضربات مهلک به عناصر مخفی داعش در حومه دریاچه «حمرین، حوض مطیبیجه و کنعان» + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. بین‌المللی
گزارش اختصاصی الف/ عملیات گسترده نیروهای مسلح عراق در استان دیاله؛ ضربات مهلک به عناصر مخفی داعش در حومه دریاچه «حمرین، حوض مطیبیجه و کنعان» + نقشه میدانی و عکس

گزارش اختصاصی الف/ عملیات گسترده نیروهای مسلح عراق در استان دیاله؛ ضربات مهلک به عناصر مخفی داعش در حومه دریاچه «حمرین، حوض مطیبیجه و کنعان» + نقشه میدانی و عکس

الفخبرگزاری الف |

در استان دیاله عراق چه می‌گذرد؟

به گزارش گروه بین الملل الف، از محورهای شمال شرق، شمال و شمال غرب استان دیاله خبر می‌رسد عملیات نیروهای مسلح عراق علیه هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش همچنان ادامه دارد.

نیروهای عراقی پس از دریافت اطلاعات اطلاعات دقیق، عملیات گسترده‌ای را در حومه دریاچه «حمرین» در شمال شرق استان دیاله آغاز کردند و توانستند ۴ مقر عناصر مخفی داعش را کشف کنند و جست و جوی منطقه به منطقه در این محور جریان دارد.

گزارش اختصاصی الف/ عملیات گسترده نیروهای مسلح عراق در استان دیاله؛ ضربات مهلک به عناصر مخفی داعش در حومه دریاچه «حمرین، حوض مطیبیجه و کنعان» + نقشه میدانی و عکس - 4

هدف اصلی نیروهای مسلح عراق از انجام عملیات در حومه دریاچه «حمرین»، شناسایی تروریست‌های داعش و مقرهای آنان است تا امنیت به طور کامل به این محور بازگردد چرا که ناامنی‌های روزهای گذشته باعث شده شماری از شهروندان خانه‌های خود را ترک و آواره شوند.

هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش تلاش می‌کنند با ناامن کردن مناطق شمال شرق استان دیاله، مردم را مجبور به فرار کنند و از شکاف امنیتی به وجود آمده برای تقویت خود استفاده کنند.

از غرب استان دیاله خبر می‌رسد، نیروهای عراقی ۳ مقر عناصر مخفی داعش را در منطقه «المیته» هدف قرار دادند و براساس اطلاعات به دست آمده شماری از تروریست‌ها در جریان این حملات کشته و زخمی شدند.

به گزارش گروه بین الملل الف، نیروهای مسلح عراق در یک عملیات دقیق در منطقه «حوض مطیبیجه» در غرب استان دیاله هم موفق شدند شماری از تروریست‌های داعش از جمله یک فرمانده میدانی آنان را به هلاکت برسانند.

منطقه «حوض مطیبیجه» در نزدیکی مرزهای استان صلاح الدین واقع شده به دلیل متروک بودن و خالی شدن روستاها به مکانی مناسب برای رشد و تقویت هسته‌های خاموش گروهک تروریستی داعش تبدیل شده است.

این منطقه مهم همچنین از محور جنوبی به منطقه مهم «طارمیه» در شمال استان بغداد که آلوده به عناصر مخفی داعش است متصل می‌شود و همین مسئله خطری بزرگ برای مناطق شمالی پایتخت به شمار می‌آید.

خبرها از محور جنوبی منطقه «کنعان» از توابع «بعقوبه» در غرب استان دیاله حاکیست، نیروهای تیپ ۱۹ ارتش عراق موفق شدند ۲ مقر و انبار حامل تهیزات نظامی و تله‌های انفجاری هسته‌های خاموش داعش را کشف و ضبط کنند.

گزارش اختصاصی الف/ عملیات گسترده نیروهای مسلح عراق در استان دیاله؛ ضربات مهلک به عناصر مخفی داعش در حومه دریاچه «حمرین، حوض مطیبیجه و کنعان» + نقشه میدانی و عکس - 13

این منطقه راهبردی از محور غربی به شهر بعقوبه متصل و تحرکات عناصر مخفی داعش در این محور یک خطر برای این شهر محسوب می‌شود، منطقه «کنعان» همچنین در مسیر «مندلی - بعقوبه» واقع شده و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است.

از منطقه «هبهب» در شمال غرب بعقوبه خبر می‌رسد، گروهی مشترک از نیروهای مسلح عراق، عملیاتی را برای شناسایی هسته‌های خاموش داعش و کشف مقرهای آنان آغاز کرده‌اند که همچنان در جریان است.

به گزارش گروه بین الملل سایت الف، نیروی هوایی ارتش عراق نیز در روزهای گذشته چندین عملیات را در محورهای مختلف استان دیاله از جمله «حمرین و وادی ثلاب» انجام و شماری از تروریست‌های داعش در جریان حملات هوایی به هلاکت رسیدند و چندین مقر آنان منهدم شد.

گزارش اختصاصی الف/ عملیات گسترده نیروهای مسلح عراق در استان دیاله؛ ضربات مهلک به عناصر مخفی داعش در حومه دریاچه «حمرین، حوض مطیبیجه و کنعان» + نقشه میدانی و عکس - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به رزمایش نظامی میان ایران، چین و روسیه آورده است: این رزمایش نقطه تحول واقعی در تامین کشتیرانی در خلیج فارس و تنگه هرمز و اقیانوس هند و سرآغازی برای پایان هیمنه آمریکا و به ویژه ناوگان پنجم آن در بحرین محسوب می‌شود. این رسانه می‌نویسد: ایران از رزمایشی از ۲۷ دسامبر جاری میان سه کشور در آبهای اقیانوس هند در نزدیکی ورودی خلیج فارس خبر داده است و این نقطه تحولی است زیرا اولین رزمایش نظامی میان سه کشور است. این رزمایش در قاموس نظامی در چارچوب سناریوهای روسی-ایرانی-چینی برای مقابله با هر قدرت خارجی که به دنبال سیطره در تنگه هرمز باشد، رخ می‌دهد. رای الیوم نوشت: این از آن جهت هم اهمیت دارد که واشنگتن از ماهها قبل به دنبال تشکیل ائتلاف دریایی برای تاکید حضور در خلیج فارس و اقیانوس هند است و در جذب کشورهای اروپایی بزرگ شکست خورده است و به کشورهای کوچکی مانند بحرین، عربستان و برخی کشورهای دارای بنیه نظامی قوی مانند استرالیا و نیز رژیم صهیونیستی بسنده کرده است. این رسانه آورده است: دعوت آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی برای تضمین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس پس از حملات به نفتکش‌ها در تابستان گذشته، با شکستی که طی دهه‌های اخیر بی سابقه بوده، روبرو شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت اتمی دولتی روسیه، معروف به روس اتم با انتشار بیانیه‌ای در روز پنج شنبه اعلام کرد که کار برای بازسازی یک کارخانه در تاسیسات هسته‌ای فردوی ایران را تعلیق کرده است. در این بیانیه با اعلام این که علت تعلیق بازسازی کارخانه مورد نظر فردو، غنی سازی اورانیوم است، گفته شده: غنی سازی اورانیوم و تولید ایزوتوپ‌های پایدار نمی‌تواند بصورت همزمان در یک اتاق انجام گیرد. به گفته واحد TVEL که زیرمجموعه روس اتم به شمار می‌رود، از نظر فنی و تکنولوژیک تولید ایزوتوپ‌های پایدار همزمان با غنی سازی اورانیوم غیرممکن است. واحد TVEL همچنین در بیانیه خود در همین ارتباط اعلام کرده که طرف ایرانی را در جریان تعلیق بازسازی یک کارخانه در تاسیاست هسته‌ای فردو قرار داده است. پیش از این ایران در چارچوب روند کاهش تعهدات به توافق هسته‌ای، غنی‌سازی اورانیوم در مرکز فردو را آغاز کرده بود و حال بیانیه شرکت روس اتم تنها چند هفته پس از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در برجام صورت می‌گیرد که در واکنش به عدم پای بندی اعضای اروپایی توافق هسته‌ای دنبال می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روسیه انحصار صادرات گاز به اروپا رادر اختیار دارد و حالا با یک طرح ۵۵ میلیارددلاری گاز خود را به چین رسانده است و آمریکا نیز در راه انحصار کردن گاز به هند است. صادرات گاز روسیه به چین نه تنها راه احتمالی صادرات گاز ایران به این کشوررا منتفی کرد بلکه باافزایش سهم گاز درسبد انرژی چین مصرف نفت این کشوررنیز کاهش می‌یابد که این نیز به زیان ایران است. درحالی که گاز روسیه به اروپا و چین می‌رود متاسفانه گاز ایران دردریاها و در اعماق زمین‌های ایرانی بدون استفاده مانده است. گاز سیبری د رچینکرملین همزمان با هرچه ‌شکننده‌تر شدن روابطش با غرب، مسیر رویکرد به شرق را در دیپلماسی اقتصادی پیش‌ گرفت. از این رو اغراق نیست اگر «قدرت سیبری» روسیه را از این پس رقیب اصلی ترکمنستان و استرالیا در چین بدانیم.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آگنس فون در مول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در جریان نشست خبری خود، با اتهام زنی علیه ایران مدعی شد که کشورش نسبت به فعالیت‌های موشکی بالستیک ایران که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت همخوانی ندارد، به شدت نگران است. ادعای سخنگوی وزارت خارجه فرانسه پس از آن مطرح شده که این کشور به همراه آلمان و انگلیس به تازگی نامه‌ای را در ارتباط با توانایی‌های موشکی ایران به دبیرکل سازمان ملل ارسال کرده‌اند. ارسال این نامه در عین حال با استقبال وزارت خارجه و مقامات رژیم صهیونیستی روبرو شده و آن‌ها نیز همگام با اروپایی‌ها به تکرار ادعاهای خود علیه ایران پرداخته و حتی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مدعی ارسال مستندات نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران به سازمان ملل شده است. ایران پیش از این با تکذیب اتهامات کشورهای اروپایی و آمریکا، توسعه توان موشکی خود را موضوعی داخلی و حق مسلم خود عنوان کرده بود.
الفالف14 ساعت قبل
اما امسال عربستان برای نخستین بار در تاریخ خود، رسما درهای خود را به سوی گردشگران گشود. زنان سعودی به منصب دادستانی عمومی رسیدنددر ماه آگوست، عربستان ۵۰ زن را به عنوان محقق دادستان عمومی منصوب کرد. ۶- میزبانی گروه موسیقیدر اکتبر گذشته گروه معروف «بی تی اس» از کره جنوبی، نخستین هنرمندان خارجی بودند که در عربستان برنامه اجرا کردند. میزبانی مسابقات کشتی زناندر ۳۱ اکتبر برای نخستین بار مسابقات جهانی کشتی زنان در عربستان برگزار شد. یک سال پیش از آن اداره ورزش عربستان به مردم اجازه داده بود مسابقات را به صورت زنده تماشا کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴7 ساعت قبل
طبق این استراتژی اگر دست رقبای آمریکا به این مناطق برسد، طبعا منافع ایالات متحده و غرب تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. ۳- تامین امنیت اسرائیل و حفظ روابط استراتژیک ایالات متحده با رژیم صهیونیستی. در این راستا و تا پایان دهه ۱۹۹۰ میلادی در خصوص این استراتژی در داخل ایالات متحده اختلاف نظرهایی جدی وجود داشت. در این میان اگر قدرتی بخواهد در این مسئله جایگزین ایالات متحده آمریکا شود، عملا غیر ممکن خواهد بود. از سوی دیگر صلح به نفع آمریکا نیز هست، زیرا ایالات متحده در سایه آن از درگیری اجتناب کرده و فرصت پیدا می‌کند به رقبای اصلی خود بپردازد.

نظرها

اخبار بیشتر