آخرین وضعیت پروژه قزوین- الموت- کلاچای / اراضی موقوفه رشتقون رفع تصرف شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

آخرین وضعیت پروژه قزوین- الموت- کلاچای / اراضی موقوفه رشتقون رفع تصرف شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- قاسمی در خصوص پروژه قزوین-الموت-کلاچای گفت: این پروژه در ۹ کیلومتر ابتدایی مشکلی ندارد، اما در ادامه راه، پروژه به دلیل مسائل زیست محیطی با وقفه روبه‌رو شده و اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل محیط زیست استان قزوین به عنوان دو دستگاه متولی می‌بایست در یک ماه آینده نظر کارشناسی خود را تهیه تا در کمترین زمان ممکن مشکلات این پروژه برطرف شود. تاریخ انتشار: 11:00 - 23 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۷۷۷۳
آخرین وضعیت پروژه قزوین- الموت- کلاچای / اراضی موقوفه رشتقون رفع تصرف شد - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، محمد قاسمی دادستان قزوین در چهارمین نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان قزوین که در دادسرای مرکز استان برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت گفت: تلاش‌ها و زحمات انجام گرفته توسط اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال باعث شده استان قزوین در بحث پیشگیری، صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال عملکرد نسبتا قابل قبولی داشته باشد که امیدواریم با تلاش‌های مضاعف، همدلی، وحدت و همگرایی بتوانیم گام‌های مثبتی در این حوزه برداریم و به نتایج مطلوب موردنظر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که از دغدغه‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری نیز می‌باشد، دست یابیم.

وی افزود: در هجدهمین همایش دادستان‌های سراسر کشور که در ماه جاری در مشهد مقدس برگزار شد، در کارگروه تحول در احیای حقوق عامه موضوع صیانت از حقوق عامه مورد بررسی تخصصی و کارشناسی قرار گرفت و نقطه نظرات بسیار کاربردی در این حوزه از سوی دادستان‌ها مطرح شد و ریاست قوه قضاییه و دادستان کل کشور نیز در مراسم اختتامیه این همایش تاکید فراوان داشتند که دادستان‌ها موضوع حفظ حقوق بیت المال را در چهارچوب احیاء حقوق عامه با جدیت و قاطعیت پیگیری کنند و در این مسیر با هیچ شخصی تعارف نداشته باشند و بدون اغماض با متصرفین و متعرضین به بیت المال برخورد کنند.

دادستان قزوین هشدار داد: دستگاه قضایی در گذشته برای وقوع تخلفات ورود می‌کرد، اما موضوع جدیدی که در همایش مطرح شد، بحث برخورد با ترک فعل مدیران به علت عدم اجرای وظایف قانونی است، لذا مدیران و مسئولان نباید تنها به امورات روزمره سازمان مربوطه بپردازند، بلکه باید وظایف قانونی خود را در راستای حقوق عامه به نحو قانونی دنبال کنند و چنانچه به خاطر کوتاهی و غفلت در اجرای وظایف حقوق عمومی تضییع شود، از این رو به دلیل ترک فعل در عدم اجرای وظایف قانونی باید پاسخگو باشند.

قاسمی در خصوص پروژه قزوین-الموت-کلاچای گفت: این پروژه در ۹ کیلومتر ابتدایی مشکلی ندارد و پیمانکار مشغول فعالیت است، اما در ادامه راه، پروژه به دلیل مسائل زیست محیطی با وقفه روبه‌رو شده و اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل محیط زیست استان قزوین به عنوان دو دستگاه متولی می‌بایست در یک ماه آینده نظر کارشناسی خود را تهیه و به مسئولان کشوری مربوطه منعکس کنند تا در کمترین زمان ممکن مشکلات این پروژه برطرف شود.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

بیشتر بخوانید:

تعرض و تخریب محیط زیست به عنوان منکر در جامعه باید شناخته شود

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان قزوین به تعرضات اراضی موقوفه در روستای رشتقون قزوین اشاره کرد و اظهار داشت: برای بیش از دویست و چهل و یک هکتار از اراضی موقوفه در این منطقه سند مالکیت برای اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین صادر شده است، اما چون اداره اوقاف در این اراضی مستقر نبوده است، لذا مورد تعرض و تصرف اهالی قرار گرفته و بر اساس مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال، اداره کل ملزم و مکلف گردید جهت حفاظت از این اراضی و جلوگیری از تصرفات نسبت به استقرار کانکس و فنس‌کشی اقدام نماید و نیروی انتظامی نیز در خصوص تامین امنیت اقدام نماید.

دادستان قزوین با بیان اینکه تعرضات به اراضی موقوفه رشتقون رفع تصرف می‌شود، بیان کرد: برخی مدعی مالکیت با اسناد عادی و نسق زراعی هستند که باید این افراد در محاکم حقوقی طرح دعوی و اثبات مالکیت نمایند و برخی نیز دارای سند مالکیت رسمی می‌باشند که در کمیسیون نظارت ثبتی رفع تعارض می‌شود، اما متعرضین این اراضی که از خلاء ایجاد شده اقدام به تصرف این اراضی موقوفه نموده‌اند باید شخصا نسبت به رفع تصرف اقدام کنند، در غیر این صورت برخورد خواهد شد.

قاسمی در خصوص سایت پسماند محمدآباد قزوین گفت: این سایت تنها مرکز جمع‌آوری و بازیافت زباله در استان قزوین از طریق اکثر شهرداری‌ها است و ظرفیت آن نیز محدود است که دارای برخی ایرادات زیست محیطی است و باید در اسرع وقت تحت نظارت اداره کل محیط زیست استان مرتفع شود. ضمن اینکه موضوع از طریق کارگروه پسماند با حضور نماینده دادستان مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و قابل توجه است که این مرکز گنجایش حجم ورودی این سطح زباله را ندارد و باید شهروندان در تفکیک زباله از مبدا با شهرداری همکاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری19 ساعت قبل

هنرنمایی‌های استثنایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آثاری که در گزارش به تصویر کشیده شده هنر دست افرادی است که درتوان یابی منحصر به فردند و موفقیت شان را هنرمندانه نمایش دادند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شما هم به نشانی فرهنگستان هنر، تقاطع طالقانی ولی عصر تهران مراجعه کنید و تماشای هنرهای شان باشید.

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

آخرین وضعیت پل گیشا ۱۷۰ روز پس از آغاز ساخت پروژه

رکنارکنا19 ساعت قبل
در سال ۱۳۵۳ غلامرضا نیک پی شهردار وقت تهران تصمیم گرفت به مناسبت برگزاری این بازی‌ها چند پل فلزی (پل‌های گیشا، پل چوبی، حافظ، کریمخان) به صورت موقت در تهران ساخته شود. اما این پل‌ها ۴۵سال ترافیک تهران را بر کمر خود تحمل کردند. پل گیشا با داشتن راه‌های فرعی، از بلندترین پل‌های فلزی سواره‌رو تهران محسوب می‌شد که در نهایت عمر پل گیشا برای سواره راه بودن به پایان رسید و از بامداد ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ پل گیشا بسته و عملیات جمع‌آوری پل شروع شد. زیرگذر گیشا تا اسفندماه افتتاح خواهد شد. آخرین وضعیت پروژه پل گیشا را در فیلم بشنوید و ببینیدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم | مدیرعامل معتاد و کارتن خواب در جلسه رسیدگی به یک پرونده ارزی

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده شرکت طرح و نقشه پناهی چهارشنبه (۱۳ آذر) در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در پرونده فساد ارزی گروه «طرح و نقشه پناهی» در دو مورد مشخص شد متهمان با یک وعده غذای گرم و یک قطعه تراول چک پنجاه هزار تومانی افراد کارتن خواب و دارای اعتیاد را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی می‌کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری11 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا13 دقیقه قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز15 دقیقه قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین15 دقیقه قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز15 دقیقه قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا17 دقیقه قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا17 دقیقه قبل