جراحی‌های پرطرفدار زیبایی کدام هستند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. سلامت

جراحی‌های پرطرفدار زیبایی کدام هستند؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
متاسفانه در کشور ما روز به روز جراحی سرطان سینه در حال افزایش است، یکی از نکاتی که از پیشرفت بیماری پیشگیری می‌کند اطلاع رسانی در خصوص این بیماری است، زیرا سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در میان زنان می‌باشد، روش‌های مختلفی برای بازسازی سینه پس از سرطان وجود دارد که استفاده از پروتز سینه یکی از روش‌های بازسازی سینه پس از سرطان است.

آفتاب‌‌نیوز :

به طور کلی جراحی پلاستیک در موارد مختلفی استفاده می‌شود که در این مقاله به توضیح ۳ مورد از جراحی‌های پرطرفدار می‌پردازیم.

۱. پروتز سینه

جراحی‌های پرطرفدار زیبایی کدام هستند؟ - 4

این روش خود به سه دسته تقسیم بندی می‌شود

پروتز سینه

ماموپلاستی

ماستوپکسی

پروتز سینه:

پروتز سینه با اهداف متفاوتی انجام می‌شود یکی از علل رایج برای پروتز سینه سرطان سینه می‌باشد.

متاسفانه در کشور ما روز به روز جراحی سرطان سینه در حال افزایش است، یکی از نکاتی که از پیشرفت بیماری پیشگیری می‌کند اطلاع رسانی در خصوص این بیماری است، زیرا سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در میان زنان می‌باشد، روش‌های مختلفی برای بازسازی سینه پس از سرطان وجود دارد که استفاده از پروتز سینه یکی از روش‌های بازسازی سینه پس از سرطان است.

با این‌همه به توصیه‌ی پزشکان متخصص، پیش از مهیا شدن برای انجام این عمل جراحی بهتر است فرد متقاضی در یک جلسه مشاوره به همراه پزشک جراحش شرکت کند و مواردی همچون روش‌های مختلف بزرگ کردن سینه و اندازه و نوع پروتز براساس شکل بدن فرد مشخص شود.

انتخاب پروتز معمولا با توجه به پهنای سینه، ارزیابی پوشش نسج نرم سینه و بافت سینه صورت می‌گیرد. برخی از افرادی که به دلیل بیماری یا موارد دیگر مجبور به پروتز سینه هستند، ممکن است از این عمل حس خوبی نداشته باشند و تصور کنند که شکل طبیعی بدنشان را از دست می‌دهند. اما معمولا با گذشت زمان و بعد از انجام عمل احساس بهتری نسبت به این تغییرات پیدا می‌کنند.

پروتز سینه، ایمپلنت سینه به معنای بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن است که ازجمله پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی است که سال‌هاست زنان زیادی در سرتا سر جهان به آن تن داده‌اند.

از پروتز سینه جهت ایجاد سینه‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تر یا جایگزینی حجمی از سینه که در حین شیردهی، حاملگی، کاهش وزن و سوء تغذیه یا عواملی مثل سرطان یا ضربه از بین رفته، استفاده می‌کنند.

برای انجام جراحی زیبایی اولین نکته‌ای که افراد کاندید باید به آن دقت داشته باشند اعتماد به جراح با تجربه است. این افراد باید به تجرب و تبحر پزشک خود مطمئن باشند و به علاوه از مدرک پزشکی آن اطمینان کامل داشته باشند. چرا که جراحی زیبایی کاری بسیار تخصصی است که باید افراد علم آن را به خوبی داشته باشند.

دکتر رضا حسامی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی و دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و همچنین دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی می‌باشد. وی تاکنون عمل جراحی زیبایی‌های بسیاری در تهران در کارنامه‌ی خود دارد. او هم اکنون عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می‌باشد.

جراحی‌های پرطرفدار زیبایی کدام هستند؟ - 19

دکتر حسامی از جمله فوق تخصص جراحی زیبایی صورت و بینی و انجام انواع عمل‌های جراحی زیبایی بینی و صورت، عمل‌های زیبایی پلک، انواع عمل‌های پیکر تراشی، لیفت سینه، کوچک کردن سینه، پروتزسینه، تزریق چربی به انواع قسمت‌های بدن، بوتاکس، ژل، لیپوماتیک و همچنین عمل پروتز سینه بعد از سرطان سینه را دارا می‌باشد.

عمل جراحی زیبایی یکی از جراحی‌هایی است که از دیر باز در دنیای پزشکی بوده است، اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این جراحی به مراتب راحت‌تر و مطمئن‌تر از پیش شده است.

جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که در خیلی از مواقع برای اصلاح عیوب برخی از اندام‌ها یا بازسازی آن‌ها انجام می‌شود.

۲. پیکرتراشی

افرادی که از طریق روش‌های طبیعی لاغری و ورزش نتوانستند به اندام مورد نظر خود برسند و دنبال راهی هستند که به سرعت چربی‌های خود را از بین ببرند و اندامی ایده آل داشته باشند می‌توانند از طریق پیکر تراشی به اندام ایده آل خود برسند.

در خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

برای انجام برخی از روش‌های پیکرتراشی نیاز است که بیمار بیهوش شود، ولی در برخی مواقع فقط بی حس کردن ناحیه مورد نظر کفایت می‌کند.

اینکه بیمار نیاز به بیهوشی دارد یا نیاز به بی حسی موضعی، با توجه به حجم چربی ناحیه مورد نظر و روش تخلیه چربی مشخص می‌شود.

پیکرتراشی از طریق روش هایی، چون لیپولیز و لیپوماتیک وغیره، چربی‌های اضافی و موضعی بدن را از بین می‌برد و باعث کاهش سایز فرد می‌شود.

هریک از روش‌های پیکرتراشی قابلیت‌های خاص خود را دارند و بهتر است برای انتخاب روش پیکرتراشی به جراح مراجعه کنید و با او مشورت کنید، زیرا جراح با توجه به چربی ناحیه مورد نظر بهترین روش یا ترکیبی از دو روش را به شما می‌گویند.

• این نوع روش برای رسیدن به اندام متناسب، عوارض ندارد.

• همچنین دوره بهبود سخت و طاقت فرسایی نیز ندارد.

• کمی تورم و کبودی در ناحیه‌ای که چربی‌های آن تخلیه شده است، کاملا طبیعی خواهد بود.

هزینه پیکرتراشی:

قیمت پیکرتراشی شکم با پیکرتراشی پا یا دیگر نواحی مختلف بدن متفاوت است و برای تعیین هزینه باید به دکتر مورد نظر مراجعه کنید تا بعد از تعیین ناحیه مورد نظر و روشی که برای پیکرتراشی انتخاب می‌کنید، هزینه به طور دقیق به شما گفته شود.

انتخاب یک پزشک خوب و ماهر در نتیجه نهایی تاثیر بسزایی دارد، به همین علت به خاطر هزینه کمتر زیبایی و سلامت خود را به خطر نیندازید.

پیکرتراشی چگونه انجام می‌شود؟

بر خلاف تصور عموم پیکرتراشی به وسیله دستگاه به خصوصی انجام نمی‌شود، بلکه جهت انجام پیکرتراشی روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی وجود دارد.

هر فردی متناسب با شرایط بدنی‌ای که دارد نیاز به اعمال تغییرات در برخی از نواحی اندام خود دارد، لذا جراح متخصص با بهره وری از تکنیک‌های مختلف اقدام به پیکرتراشی می‌نماید.

۳. عمل بینی

افرادی که برای انجام عمل بینی دکتر حسامی پا پیش می‌گذارند با فکر زیباتر شدن و تغییر واضح در چهره شان زیر تیغ جراحی می‌روند واگر نتیجه عکس انتظارشان باشد به طبع حال خوبی نخواهند داشت.

عمل بینی در ایران با امار روبه رشدی همراه است و همین باعث شده تا جراحان زیبایی ایران در این زمینه جزو بهترین‌های جهان شناخته شوند برای اثبات این نکته همین کافی است که بگوییم پزشکان جراحی پلاستیک ایرانی در طی سال علاوه بر هزاران مراجعه کننده داخلی، توانایی‌های خود را در جراحی زیبایی بینی خارجی‌ها هم ثابت می‌کنند.

از طرفی بینی یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و کوچک‌ترین اختلال برای این عضو می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد؛ پس برای آنکه به زیبایی برسیم نباید سلامتی را نادیده بگیریم و در مرحله اول با مراجعه به پزشک متخصص سلامتی خود را تضمین کنیم سپس به زیبایی دست بیابیم.

انواع عمل بینی دکتر حسامی به روش بینی باز و بسته:

باید بدانید که جراحی بینی، رینوپلاستیبه دو صورت باز و بسته انجام می‌شود. روش باز به روشی گفته می‌شود که بین سوراخ‌های بینی یک برش ظریف می‌زنیم که در این حالت پوست به راحتی از روی بینی بلند می‌شود، اما در روش بسته برش‌هایی از داخل بینی زده می‌شود.

با این حال در هر دو روش پوست از اسکلت بینی جدا می‌شود چرا که برای دسترسی به اسکلت بینی این کار لازم است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرای پیشنهاد افزایش مالیات سیگار به جای گرانی بنزین چه بود؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ششم آذر ماه در هفتمین کنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی عنوان کرده بود: مالیات بر سیگار به تنهایی می‌توانست سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور داشته باشد، اما مافیای سیگار اجازه این کار را نداد. رئیس ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت درباره این موضوع توضیحاتی ارائه داد که در ادامه مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: لکه‌های روی عنبیه چشم، چه چیزی درمورد سلامتتان می‌گوید؟ + فیلمانتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
ساعت۲۴- مطالعات جدید پژوهشگران فنلاندی نشان می‌دهد که عوامل متعددی بر خواب و کیفیت آن تأثیر داشته و مواردی چون سن، جنسیت و موقعیت مکانی به خواب رفتن، بر کیفیت خواب تأثیر داردخوابیدن یکی از موارد مهم در سلامتی انسان محسوب شده و به باور متخصصان؛ خواب با کیفیت، ضامن سلامت انسان است. به همین دلیل تیمی از پژوهشگران به بررسی عوامل مؤثر بر کیفیت خواب پرداخته و دریافتند که زمان خواب بر اساس ساعت شبانه‌روزی و میزان خواب در افراد به عوامل مختلفی همچون سن، جنسیت و منطقه محل زندگی آن‌ها بستگی داشته و در بین افراد مختلف، متفاوت است. پیش‌ازاین مشخص‌شده بود که زمان و ساعت خواب در بزرگ‌سالی به تأخیر می‌افتد. دکتر کولا در ادامه توضیحات خود افزود: «اختلافات جغرافیایی در الگوی خواب نسبتا کوچک اما مشابه با مطالعات قبلی در مقیاس کوچک بود. این نظارت با کمک دستگاه‌های قطبی الکترون (Polar Electro devices) انجام‌شده و ویژگی‌ها و کیفیت مختلف خواب این افراد بررسی شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
اگرچه می‌توانید گوجه فرنگی خام را برای کمک به پیشگیری و مبارزه با سرطان مصرف کنید، اما گوجه فرنگی پخته از قدرت بیشتری در این زمینه برخوردار است. گوجه فرنگی پختهاگرچه می‌توانید گوجه فرنگی خام را برای کمک به پیشگیری و مبارزه با سرطان مصرف کنید، اما گوجه فرنگی پخته از قدرت بیشتری در این زمینه برخوردار است. گوجه فرنگی حاوی یک ماده مغذی به نام لیکوپن است که خواص ضد سرطان دارد. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی و محصولات گوجه فرنگی ممکن است به پیشگیری از سرطان پروستات کمک کند. همان گونه که پرهیز از سیگار می‌تواند به پیشگیری از سرطان ریه کمک کند، مصرف برخی مواد غذایی می‌تواند به پیشگیری از سرطان یا توقف گسترش سلول‌های سرطانی در بدن کمک کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
یک مطالعه جدید موفق شده ارتباط معنی داری بین استفاده از رنگ مو و خطر ابتلا به سرطان پستان پیدا کند. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که بین استفاده از رنگ مو و خطر سرطان پستان در زنان سفیدپوست و سیاه پوست تفاوتهایی وجود دارد. این رقم در افرادی که مرتب از رنگ مو استفاده می‌کنند حتی بیشتر است و به ۶۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. جالب اینجاست که بسته به نوع رنگ مو استفاده شده نیز تفاوت هایی وجود دارد. آنها همچنین ارتباط معنی داری بین خطر سرطان پستان و صاف کننده‌های موی شیمیایی مو مشاهده کردند.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، در نامه‌ای به روسای دانشگاه و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور، افزود: در راستای خدمات رسانی به مردم در جهت پیشگیری و درمان بیماری‌های واگیردار، دستور فرمایید به نحوی برنامه ریزی شود تا پایان آذر ماه سال جاری تمامی مراکز خدمات جامع سلامت که جمعیت تحت پوشش آنها بالای پنج هزار نفر بوده و مجری برنامه پزشک خانواده روستایی هستند، در طول هفته و همچنین در روزهای تعطیل تا ساعت ۲۴ پاسخگوی مراجعین بوده و نسبت به ارائه خدمات اقدام نمایند. مراکز جامع خدمات سلامت در حاشیه شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر به تشخیص معاونت بهداشت دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی اقدام گردد. ضمنا داروهای مورد نیاز بیماران مبتلا به آنفلوانزا نیز در اختیار مراکز قرار گرفته تا بر اساس دستورالعمل اقدام نمایند.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
رئیس پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با اجرای «سند جامع حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت» شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای کاظم ندافی امروز در فرهنگستان علوم پزشکی ایران با بیان اینکه در مطالعات صورت گرفته مهمترین خطر تهدید کننده سلامت، آلودگی هواست گفت: همانطور که در دیگر کشور‌های جهان نیز آلودگی هوا مهمترین عامل خطر محیطی است از بین آلاینده‌های هوا نیز ذرات معلق بیشترین تهدید را برای سلامت مردم دارند که این روز‌ها در تهران بیش از چند برابر استاندارد جهانی است. وی افزود: «سند جامع حمایت طلبی کنترل آلودگی هوا و کاهش تبعات آن بر سلامت» به مدت ۲ سال در فرهنگستان علوم پزشکی با همکاری نمایندگان سازمان‌های اجرایی آماده شد که به عنوان جامع‌ترین سند علمی در این زمینه قابل استناد و اجرا است که در آن همه جنبه‌ها از قانون گذاری دولت تا استاندارد‌های مربوط به کیفیت هوا و اولویت‌های سازمان‌های دست اندرکار برای کاهش آلودگی‌ها عنوان شده است. آقای ندافی گفت: این سند به همه دستگاه‌های مرتبط ارسال شده و امید است با اجرای همه دستگاه‌های مرتبط بتوانیم گامی در جهت کاهش آلودگی هوا برداریم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری8 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا10 دقیقه قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین12 دقیقه قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز12 دقیقه قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا14 دقیقه قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا14 دقیقه قبل