انتظار می‌رود که توجه بیشتری به اشتغال شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

انتظار می‌رود که توجه بیشتری به اشتغال شود

ایلناخبرگزاری ایلنا |
نمایندگان مجلس در نشست با وزیر کار ضمن تاکید بر همکاری و تعامل خوب این وزارتخانه بر اهدفی مانند پیشبرد بخش تعاون و توجه به اشتغال تاکید کردند.

انتظار می‌رود که توجه بیشتری به اشتغال شود - 1

به گزارش ایلنا، نشست جمعی از نمایندگان با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در این نشست، رمضانعلی سبحانی فر (نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی) عنوان کرد: انتظار بر این است که توجه بیشتری به اشتغال شود و اقدامات لازم در خصوص تعاونی‌ها و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از طریق وام اشتغال انجام گیرد.

سمیه محمودی (نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی) در خصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حوزه بزرگی است و تقریبا سه وزارتخانه در یک وزارتخانه جمع شده است. در حوزه کار، کارهای بزرگی انجام شده و در حوزه رفاه هم نیز کارهایی صورت گرفته است.

وی افزود: در حوزه تعاون هنوز سهم ۲۵ درصدی انجام نشده ولی مدیر جوانی توسط وزیر منصوب شده‌اند و با انگیزه است و با کمک همه انشالله این سهم ایفا شود.

محمودی گفت: خواسته اصلی ما همسان سازی حقوق بازنشتسگان است و می‌دانیم سخت است و مطالبات دولتی است ولی انشالله انجام شود و ما هم کمک کنیم.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

علی اکبری (نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی) درخصوص عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اولویت‌هایی که باید مدنظر وزارتخانه باشد، گفت: باید در ابتدا تلاش شود که بنگاه‌ها و مجموعه‌های کارگری و اقتصادی تعطیل نشود و سپس آنها را توانمند کنیم و مورد حمایت قرار دهیم.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات کلیدی جامعه، بیکاری است که به خاطر ضرورتی که دارد باید همیشه در خصوص رفع آن کار کنیم.

شکور پور حسین شقلان (نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار) عنوان کرد: بخشی از وظایف و اختیارات وزارت کار فرابخشی است، همانند مبحث اشتغال که به نوعی همکاری و تعامل جدی مجلس و وزارتخانه را می‌طلبد و مجلس در برنامه ششم توسعه و در قانون حمایت و بودجه همکاری خوبی با وزارتخانه داشته ولی نارسایی‌ها در اجرا داشته‌ایم که در حال رفع هست وامکان رفعش هست.

وی خاطرنشان کرد: شفافیت نیز یکی از مسائل مهمی بود که انجام شد و به نظر من عملکرد مطلوب بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران18 ساعت قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

انتشار ویدئویی از نقش سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی تحولات مختلفی در وضعیت و موضع ایران در منطقه رخ داد و با انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمن شکست خورد. آمریکا با اعمال تحریم‌های دارویی موجب اشکال در انتقال دارو به کشور شده بود، اما نقش سپهبد شهید سلیمانی در شکست تحریم معنای دیگری داشت. در این برهه تامین مواد اولیه ۹۷ درصد از دارو‌های تولید داخل به سختی انجام می‎شد و شرایط را برای عموم کشور ایران سخت کرده بود و نماینده داروسازان در شورای عالی نظام پزشکی ۲ ما قبل از شهادت سردار سلیمانی اعلام کرد که صنعت دارو، تحریم‌ها را شکست داده است. اما پس از شهادت سردار سلیمانی، وزیر بهداشت آقای سعید نمکی از نقش سردار سلیمانی در تامین نیاز‌های دارویی ایران پرده برداشت. در ادامه کلیپی از نقش سردار سلیمانی در شکست تحریم‌های دارویی را مشاهده می‌کنید: برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر