کتابداران و فضای کتابخانه‌های ما عاملی برای ایجاد نهضت کتابخوانی در کشورمان هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
کتابداران و فضای کتابخانه‌های ما عاملی برای ایجاد نهضت کتابخوانی در کشورمان هستند

کتابداران و فضای کتابخانه‌های ما عاملی برای ایجاد نهضت کتابخوانی در کشورمان هستند

جمال‌الدین عزیزی، شهردار یزد در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار گفت: این کتابداران با انگیزه هستند که می‌توانند مراجعین را جذب فضای دلنشین کتابخانه‌ها کنند و با معرفی کتاب‌های مناسب به آنها، زمینه کتابخوان شدن آنها را فراهم کنند.

در این مراسم جمال‌الدین عزیزی، شهردار یزد ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر در این مراسم طی سخنانی گفت: شهر یزد در کنار همه عناوین شایسته‌ای که به آن نسبت داده می‌شود، امسال به عنوان پایتخت کتاب ایران نیز معرفی شده است. امیدوارم این عنوان برای یزد یک عنوان جاودانه بماند و به عنوان الگوی کتابخوانی برای سایر شهرها نیز شناخته شود.

عزیزی با اشاره به اینکه کتابخانه، کتابدار و کتاب ابزاری برای پرورش «کتابخوان» هستند، گفت: بر این اساس داشتن افراد کتابخوان می‌تواند گواهی بر نتیجه مطلوب فعالیت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی باشد. اما متأسفانه امروز با وجود همه اقدامات و زحمات صورت گرفته در این حوزه، وضعیت خوبی در حوزه کتابخوانی نداریم. باید کاری انجام دهیم که نهضت کتابخوانی در شهرها و کشورمان ایجاد شود. به نظر می‌رسد در این زمینه یکی از مهم‌ترین عوامل در ایجاد این حرکت، کتابداران و فضای کتابخانه‌های ما هستند.

وی در پایان تاکید کرد: این کتابداران با انگیزه هستند که می‌توانند مراجعین را جذب فضای دلنشین کتابخانه‌ها کنند و با معرفی کتاب‌های مناسب به آنها، زمینه کتابخوان شدن آنها را فراهم کنند. در این راستا معرفی و تقدیر از کتابخوان‌های برتر می‌تواند باعث اتفاقات خوبی در این حوزه شود و ما در شهرداری یزد، آمادگی کامل خود را برای همکاری در زمینه معرفی و تقدیر از کتابخوانان برتر اعلام می‌کنیم.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

گفتنی است در مراسم گرامیداشت روز کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار که امروز (پنجشنبه ۲۳ آبان ماه) به میزبانی استان یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور، محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدعلی طالبی استاندار یزد، ‌ احمد ترحمی معاون سیاسی امنیتی استاندار، همایون امیرزاده رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد اسلامی، علی غیاثی مدیرکل مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ‌ مجید جوادیان‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، جمال‌الدین عزیزی شهردار یزد، سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد، عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش یزد، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مهری پریرخ عضو هیات امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ‌ معاونین و مدیران نهاد، کتابداران برگزیده و منتخب سراسر کشور، مسئولان فرهنگی کشور و مسئولان استانی یزد حضور دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر