اردوغان: نامه ترامپ را به سطل زباله نینداختم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
اردوغان: نامه ترامپ را به سطل زباله نینداختم

اردوغان: نامه ترامپ را به سطل زباله نینداختم

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانس خبری کاخ‌سفید گفت: نامه‌ای را که ترامپ پیش از حمله نظامی آنکارا به شمال سوریه به او ارسال کرده بود به سطل زبانه نینداخته، بلکه آن را بازگردانده است.

به گزارش افکارنیوز،

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، در کنفرانس خبری مشترک با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود، در کاخ سفید به خبرنگاران گفت نامه‌ای را که رئیس‌جمهور آمریکا پیش از آغاز عملیات نظامی آنکارا در شمال شرق سوریه به او ارسال کرده بود بازگردانده و گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر اینکه نامه را به محض دریافت دور انداخته است رد کرد.

اخبار بین‌الملل- ماه گذشته موضوع ارسال نامه ترامپ به اردوغان به موضوع داغی در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شد و منابع درون دولت اردوغان به بی‌بی‌سی گفتند به محض دریافت نامه آن را «کاملا رد» کرده‌اند. این منبع به بی‌بی‌سی گفته بود «نامه به دست اردوغان رسید، آن را کاملا رد کرد و در سطل زباله انداخت».

در آن نامه، ترامپ از اردوغان خواسته بود علیه کرد‌های تحت حمایت آمریکا اقدام نظامی انجام ندهد و به او هشدار داده بود که اگر با برنامه‌های خود پیش برود، اقتصاد ترکیه را نابود خواهد کرد. رئیس‌جمهور آمریکا در نامه خود نوشت: «بیایید معامله خوبی داشته باشیم! شما نمی‌خواهید مسئول کشتار هزاران نفر باشید، و من هم نمی‌خواهم مسئول تخریب اقتصاد ترکیه باشم و من این کار را خواهم کرد». (اینجا)

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

ترکیه نیرو‌های کرد ساکن در شمال سوریه را تروریست می‌داند و در عملیات نظامی «چشمه صلح» که ۹ اکتبر در این منطقه آغاز کرد هدف خود را بیرون راندن این نیرو‌ها از مناطق مرزی سوریه با ترکیه اعلام کرد. بسیاری تصمیم ترامپ مبنی بر خروج نیرو‌های آمریکا از سوریه را عامل اصلی تحریک آنکارا برای آغاز این عملیات می‌دانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جنگی برای پایان تمام جنگ‌ها!

4+
ایمناایمنا13 ساعت قبل
مهرمهر12 ساعت قبل
محمد عباسی عضو شورای ائتلاف در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه در کشور بحرانی وجود ندارد، گفت: مردم از بی‌تدبیری و نابسامانی‌های مدیریتی رنج می‌برند. بی‌تدبیرها برای توجیه ناکارآمدی‌ و بی‌عرضگی‌های خود می‌خواهند کشور و اقتصاد را بحرانی جلوه بدهند. وزیر اسبق ورزش و جوانان بیان کرد: برخی با بی‌منطقی همچنان منتظر اروپا و آمریکا هستند تا مشکلات کشور را رفع کنند. عباسی افزود: امروز بیشتر جبهه‌های مقدم این مقاومت را در لبه تیز مقابله قرار داده است که بنا بر آنچه پیش رفته جبهه مقاومت جهانی به سرداری انقلاب اسلامی با مرکزیت ایران است. ما هیچ راهی جز اقتصاد مقاومتی نداریم و این مهم بارها برای ما ثابت شده است اما برخی نمی‌خواهند حقیقت را قبول کنند.
فردا نیوزفردا نیوز12 ساعت قبل
ترور سردار سلیمانی یکی از نقاط عطفی است که می‌تواند در آینده چهره منطقه را به کلی دگرگون کند. در سوریه، امروزه در چه موقعیتی است؟ مجموعا وقتی نگاه می‌کنیم منحنی حضور ایالات متحده در منطقه شیب منفی دارد. اما اینکه یک دولت به طور مشخص با پرچم روشن و موضع روشن به پایگاه آمریکایی‌ها حمله کند سابقه نداشته. ماهاتیر محمد زمانی به ما موضع داشت ولی الان به این جمع بندی رسیده که راه ایران و موضع ایران درست است؛ بر اساس تغییراتی که در حوزه آسیای شرقی دیده. حتما ارتباط داخل و بیرون می‌تواند یک فرضیه باشد که اگر اثبات شود می‌تواند موضع ایران تقویت شود و کارنامه آمریکایی‌ها تیره و تار شود.

فیلم | روحانی: بروید پای صندوق رای ولو اینکه …

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
جام نیوزجام نیوز17 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، حسن روحانی در بخشی از سخنان روز گذشته خود گفته است: «شماها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی صددرصد مال ما هست …اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ شما که اینجوری در اتاق فکر گفتید مجلس بعدی صددرصد مال ماست؛ الحمدالله مال شماست؛ اگر مال شماست بگذارید یک رقابت شکل بگیرد» صرف نظر از بازی زودهنگام انتخاباتی رییس جمهور و مجری انتخابات و بدون درنظر گرفت صحت و سقم این ادعا، سؤال اساسی اینجاست که حسن روحانی که بارها از مذمت شنود سخن گفته و نهادهای کشور را متهم کرده است، چگونه به مکالمات و محتوای جلسات خصوصی مورو اشاره‌اش دسترسی دارد؟ رییس جمهور امنیتی با همراهی امنیتی‌ترین کابینه تاریخ، غیر از شنود با چه ابزار دیگری می‌تواند از محتوای جلسات خصوصی منتقدان باخبر شود؟ آیا رد صلاحیت بستگان رییس جمهور او را اینگونه بی‌محابا به میدان جناح‌بازی‌های انتخابات آورده است؟ آیا روحانی با علم به تک رقمی شدن محبوبیت خود و دولتش و البته جناح حامی او، بار دیگر تلاش می‌کند از تجربه انتخابات ۹۲ و ۹۶ برای دوقطبی‌سازی برای انتخابات مجلس هم استفاده کند؟ پیش‌تر منتقدان دولت و برخی نمایندگان مجلس نسبت به‌احتمال شنود از سوی دولت امنیتی حسن روحانی هشدار داده بودند.

فیلم | انتقاد سنگین روحانی از شورای نگهبان | این شد انتخابات؟!

همشهریهمشهری8 ساعت قبل
حسن روحانی با انتقاد از شیوه تحقیقات شورای نگهبان و بی‌توجهی آنها به گزارش نهادهای نظارتی گفت: اینکه شخصی همسایه‌هایش را ببیند و به آنها کادو بدهد تا از او تعریف کنند و تایید صلاحیت بگیرید، شد انتخابات …؟! دریافت ۹ MB کد خبر ۴۸۱۱۶۳

نظرها

اخبار بیشتر