کنایه شکوری‌راد به مخالفان طرح سرا/قطاری که حرکت نمی‌کند را سنگ نمی‌زنند/چرا انگشت تقصیر را به سوی حزب اتحاد ملت نشانه رفته‌اید؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. سیاسی
کنایه شکوری‌راد به مخالفان طرح سرا/قطاری که حرکت نمی‌کند را سنگ نمی‌زنند/چرا انگشت تقصیر را به سوی حزب اتحاد ملت نشانه رفته‌اید؟

کنایه شکوری‌راد به مخالفان طرح سرا/قطاری که حرکت نمی‌کند را سنگ نمی‌زنند/چرا انگشت تقصیر را به سوی حزب اتحاد ملت نشانه رفته‌اید؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایرنا نوشت: دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی گفت: کسانی که از طرح سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان (سرا) ناراحت هستند، لزومی ندارد دیگر احزاب را متهم کنند، آنها باید حرف و نقد خود را بیان کنند؛ به قول شهید مطهری قطاری که حرکت نمی‌کند را سنگ نمی‌زنند.

«علی شکوری راد» درباره برخی انتقادات به طرح سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان، اظهار کرد: مانند دیگر افراد و احزاب در جریان چنین طرحی قرار گرفتیم. این طرح جای دیگری طراحی شده بود و همانطور که به گروه‌های دیگر معرفی شد به ما هم معرفی شد. احساس کردیم این طرح یک نوآوری است و می‌تواند اعتماد بدنه اصلاح‌طلبان که تا حدودی از دست رفته را برگرداند. این طرح موجب مشارکت تعداد بیشتری از اصلاح‌طلبان در فرایند تصمیم گیری نهادهای جبهه‌ای و شورایی آنها می‌شود.

دبیرکل حزب اتحاد ملت ادامه داد: به این نتیجه رسیدیم که سامانه سرا، طرح مناسبی است ولی برخی از دوستان به انحاء مختلف انگشت تقصیر را به سوی حزب اتحاد ملت نشانه رفته اند در حالی که ما فقط یک عضو از اعضا شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان هستیم.  حزبی که ۱۰ یا ۲۰ سال از حزب اتحاد ملت بیشتر عمر دارد چگونه چنین رویکردی نسبت به حزب اتحاد دارد؟

وی یادآور شد: بیشتر اظهاراتی که نسبت به سامانه سرا گفته می‌شود بی مبنا و جنبه تبلیغاتی برای آن احزاب دارد، اگر عده‌ای از این طرح ناراحتند لزومی ندارد دیگر احزاب را متهم کنند، آنها باید حرف و نقد خود را بیان کنند؛ بقول شهید مطهری قطاری که حرکت نمی‌کند را سنگ نمی‌زنند.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

کنایه شکوری‌راد به مخالفان طرح سرا/قطاری که حرکت نمی‌کند را سنگ نمی‌زنند/چرا انگشت تقصیر را به سوی حزب اتحاد ملت نشانه رفته‌اید؟ - 5

شکوری راد عنوان کرد: وقتی عملکرد و فعالیت یک حزب قابل قبول و در حال گسترش است عده‌ای به آن سنگ می‌زنند؛ بنابراین ضرورتی نمی‌بینیم خیلی به این مسائل و حواشی بپردازیم بنابراین همه دوستان و احزاب اصلاح‌طلب را به اتحاد و انسجام حداکثری در روند انتخابات پیش رو دعوت می‌کنیم، به طوری که کمک حال همدیگر باشیم.

دبیرکل حزب اتحاد ملت با بیان اینکه کلیات طرح سرا تصویب شده است و می‌توان در جزئیات و در اجرا دقت و بررسی بیشتری صورت داد، افزود: جزئیات این طرح در جلسات آینده شورای عالی سیاست‌گذاری مورد بحث قرار می‌گیرد و خود شورا در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
نتایج یک نظرسنجی جدید که امروز (دوشنبه) انتشار یافت، حاکی از افزایش برتری حزب محافظه‌کار انگلیس بر رقیب اصلی آن یعنی حزب کارگر و رسیدن این برتری به ۱۴ درصد است. بر اساس نتایج این نظرسنجی که از سوی موسسه «سرویشن» به سفارش شبکه آی‌تی‌وی انجام شد، حزب محافظه‌کار متعلق به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس توانسته رای ۴۵ درصدی به دست بیاورد که به میزان دو درصد بیشتر از نتیجه مربوط به این حزب در نظرسنجی قبلی است. این در حالی است که در مقام مقایسه حزب کارگر توانسته۳۱ درصد رای کسب کند که حاکی از کاهش دو درصدی آرای این حزب نسبت به نظرسنجی قبلی است. این نتایج در حالی به دست آمده‌اند که انگلیس روز پنجشنبه هفته جاری شاهد برگزاری انتخابات پارلمانی است. این نظرسنجی به صورت تلفنی از ۱۰۱۲ پاسخگو در فاصله ۵-۷ دسامبر به اجرا در آمده است.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/تهران وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع در طول حدود سه سال گذشته بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان در بخش تولید شهرستان پیشوا سرمایه گذاری کرده است. ‌امیر سرتیپ امیر حاتمی که به منظور سرکشی از مجموعه‌های متعلق به وزارت دفاع در پیشوا به این شهرستان سفر کرده بود، اظهار کرد: در بازدید از مجموعه اتکا مستقر در شهرستان پیشوا، برنامه هایی که برای گسترش استفاده از ظرفیت‌های منطقه پیش بینی شده بود، به طور کامل اجرا شده است. وی افزود: در طول حدود ۳ سال گذشته بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان در این منطقه سرمایه گذاری صورت گرفته که هم به مجموعه وزارت دفاع و نیروهای مسلح خدمت رسانی شده و هم برای مردم منطقه اشتغال و سرمایه گذاری خوبی به همراه داشته است. وزیر دفاع تصریح کرد: همدلی و همراهی بسیار خوبی در بین مسئولان شهرستان پیشوا وجود دارد و مردم نیز با مجموعه نظام و دولت همراه و همدل هستند که برکت اصلی در همین وحدت و یکدلی است. ‌گفتنی است که امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز با مادر چهار شهید جنیدی در شهرستان پیشوا دیدار و گفت‌وگو کرد.

(تصاویر) چوپان هنرمند

11+
فراروفرارو9 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: اگر ما و همه مسئولان لحظه‌ای دچار غفلت شویم، دشمن از این فرصت به عنوان یک روزنه نفوذ استفاده خواهند کرد. وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های بنیاد علوی در شهرستان ورامین خواستار پیگیری مناسب، جهت استفاده مطلوب از ظرفیت‌ها شد. رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران یادآور شد: باید از تمام ظرفیت‌ها برای خدمت رسانی بهتر به مردم استفاده کرد، مهم‌ترین و نخستین رسالت مسئولان خدمت کردن به مردم جامعه اسلامی است که این امر در سایه عزم جهادی تحقق می‌یابد. محسن منصوری نیز با اشاره به لزوم خدمت هرچه بیشتر به محرومین و استفاده از ظرفیت‌ها بنیاد در چارچوب هدایت‌های رهبری برای بهرمنده‌ای هر چه بیشتر از ظرفیت‌های این بنیاد در ورامین با مسئولان شهرستان اعلام حمایت کرد. بر اساس این گزارش محسن منصوری مدیرعامل فعلی بنیاد علوی، فرماندار اسبق شهرستان ورامین بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر