مجموعه‌ای ویژه برای کاهش اثر تحریم تشکیل شود / دشمن را در جنگ تمام عیار اقتصادی نباید دست کم بگیریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
مجموعه‌ای ویژه برای کاهش اثر تحریم تشکیل شود / دشمن را در جنگ تمام عیار اقتصادی نباید دست کم بگیریم

مجموعه‌ای ویژه برای کاهش اثر تحریم تشکیل شود / دشمن را در جنگ تمام عیار اقتصادی نباید دست کم بگیریم

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادیدر گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم تشکیل ستاد جنگ اقتصادی در مقابل تحریم‌های ضدایرانی گفت: اعتقاد دارم که آنطور که باید و شاید در مورد جنگ اقتصادی خوب نتوانستیم گارد جنگی و دفاعی بگیریم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: درست است که به مردم فشار روانی وارد نشود؛ اما وقتی آمریکا و دشمن مقابل ما در خزانه داری ستاد تشکیل می‌دهد و گروه مقابله با ایران ایجاد می‌کند و نیروهایی را از مراکز مختلف حدود ۱۷۰ نفر جمع می‌کند اندیشکده تشکیل می‌دهد که امور ایران را لحظه به لحظه مطالعه و رصد کنند و این اطلاعات را به ترامپ انتقال دهند، این یک جنگ واقعی است و تنها مدل آن تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید:کارگران بیکار می شوند و مدیران بر سر کرسی ریاست دعوا می کنندمشکلات کشور ناشی از نبود ستاد جنگ اقتصادی است / نباید خودتخریبی کنیم

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید براینکه باید باور داشته باشیم که دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی را آغاز کرده است، مطرح کرد: در مقابله با جنگ اقتصادی نمی‌خواهیم بگوییم که در کشور هیچ کاری انجام نشده، اما می‌خواهم بگویم که هرکس هرکاری تشخیص داده انجام داده است و منسجم و همگن نبود و فرماندهی هم واحد نداشته است.

وی ادامه داد: به شکل باید و شاید وزارت اقتصاد که هدف اصلی این جنگ است، برنامه ریزی ویژه ندارد و سایر وزارت خانه‌ها هم به صورت عادی کارشان را انجام می‌دهند و هدف گذاری مشخصی نداشته‌اند.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه پذیرفتن یا نپذیرفتن FATF در ارتباط بین ایران با کشورها و در مبادلات مالی و اقتصادی کشور تاثیرگذار است، مطرح کرد: البته اینکه مردم زیر فشار روانی نباشند، خوب است؛ اما نباید نسبت به این جنگ واقعی بی تفاوت بود.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها درباره ایجاد قرارگاه اقتصاد مقاومتی هشدار داده‌اند، ادامه داد: قطعا اینکه بعضی جاها ضربه خوردیم و خزانه خالی شد و با یک تغییر دلار مشکلات اقتصادی بوجود آمد؛ نشان دهنده این بود که ما آمادگی نداشتیم. علی رغم این که سیستم اطلاعاتی ما می‌تواند هشدارهای لازم را برای تحریم‌های بعدی بدهد؛ ما آمادگی لازم را نداریم و در مورد این اقدامات منفعل عمل می‌کنیم.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید براین که آمریکایی‌ها در دوره جدید تحریم‌ها تنگناها را بیش‌تر کرده‌اند، خاطرنشان کرد: هر فنی در کشتی بدلی دارد، ما مجموعه واحدی که در یک ستاد و قرارگاه جمع شده و با تشکیل یک ستاد و قرارگاه بیایند و بگویند در قبال برخی اقدامات و تحریم‌ها؛ باید این کارها را انجام دهیم، نداریم و این اقدامات ما برنامه ریزی شده نیست.

مجموعه‌ای را برای رفع یا کاهش اثرات تحریم‌ها تشکیل دهیم

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه اثرات تحریمی در درازمدت خود را نشان می‌دهد، تاکید کرد: تحریم اثرات نامطلوب و بسیار بدی دارد، ما باید یک مجموعه‌ای را برای رفع یا کاهش اثرات تحریم‌ها داشته باشیم؛ کاهش اثر تحریم‌ها هم می‌تواند در جای خودش موثر باشد و به آرامش مردم کمک کند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، با تاکید براینکه در جنگ تمام عیار اقتصادی نباید دشمن را دست کم بگیریم، تصریح کرد: بسیاری از اتفاقات در شرایط تحریمی اجتناب ناپذیر است و در حیطه اختیارات ما نیست، اما بازهم نباید منفعل عمل کنیم و نیاز به وحدت رویه و انسجام در مقابله با این جنگ واقعی و تمام عیار داریم، حتی ممکن است ارتباطمان با کشوری که سالیان سال ارتباط داشته‌ایم، قطع شود، ما باید اثراتی که بر ما مترتب می‌شود را مدیریت کنیم و اثرات سیاسی و یا اقتصادی آن را کاهش دهیم. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در انتخابات هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها علیرضا احمدی نماینده مردم قم در شورای عالی استان‌ها و مرتضی الویری نماینده مردم تهران در شورای عالی استان‌ها کاندید ریاست شورای عالی برای سومین سال از پنجمین دوره بودند که در نهایت مرتضی الویری برای سومین سال رئیس شورای عالی استان‌ها شد. در دور اول رأی گیری در انتخابات ۷۱ نفر از ۷۵ نماینده حضور داشتند که مرتضی الویری توانست ۳۵ رأی را اخذ کرده و احمدی تنها ۳۴ رأی آورد و دو نماینده هم رآی سفید به صندوق انداخته بودند. از آنجا که الویری و احمدی هیچ کدام نتوانسته بودند نصف بعلاوه یک رأی کسب کنند رأی گیری مجدد تکرار شد. اما در دور دوم رأی گیری نهایتا الویری با ۴۰ رأی از مجموع ۷۱ رأی رئیس شورای عالی استانها شد. در ادامه این جلسه کیومرث خزلی نماینده مردم استان کرمانشاه و سید عبدالرزاق موسوی نماینده مردم استان فارس به عنوان نامزدهای نایب رئیسی شورای عالی استان‌ها مطرح شدند که در نهایت موسوی با ۴۱ رأی انتخاب شد و خزلی هم ۲۸ رای کسب کرد.

پیش بینی نشدن میزان تولید، علت واردات بی رویه پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: اواخر سال گذشته، به علت آنکه میزان تولید پنبه در کشور پیش بینی نشده بود برای برطرف کردن نیاز صنعت نساجی، مقدار زیادی نخ و پنبه وارد شد. آقای عباس کشاورز افزود: تولید پنبه با نظارت یک تعاونی انجام می‌شود و دارای یک تشکل ملی است که بازار و تولید این محصول را مدیریت می‌کند و امسال هم تولید پنبه در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. وی اضافه کرد: در بهمن و اسفند سال گذشته پیش بینی درستی از میزان کاشت پنبه در بهار امسال نشد و برای اینکه برای صنعت نساجی مشکلی پیش نیاید واردات انجام شد، منتها این واردات به دلیل میزان کاشت بالای این محصول، نسبت به تولید داخلی متعادل نبود. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: مدتی است که با وزارت صمت و صنایع نساجی هماهنگی انجام شده است که میزان واردات متعادل شود و تولیدکننده داخلی از بابت واردات متضرر نشود. کشاورز تاکید کرد: در حال حاضر بازار پنبه نامناسب نیست، کشاورزان نگران نباشند و اگر کشاورزان به هر دلیلی، مشکل فروش پنبه داشته باشند وزارت جهاد کشاورزی با خرید تضمینی ورود می‌کند و حتی اگر برای کشاورزان قیمت خرید تضمینی به صرفه نباشد خرید توافقی می‌کنیم.

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.

نظرها

اخبار بیشتر