رژیم صهیونیستی, خواستار کمک برای رهایی از موشکها شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

رژیم صهیونیستی, خواستار کمک برای رهایی از موشکها شد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
اسرائیل, این بار نیز آغازگر تنش بود اما پس از مشاهده واکنش مقاومت فلسطین, فریاد و فغان سر داد و خواستار کمک برای رهایی از خطر موشک های مقاومت شد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما‎‏‏‎؛ به نقل از شبکه العالم، رژیم صهیونیستی بر اساس عادت این بار نیز آغازگر تنش آفرینی بود اما پس از مشاهده واکنش مقاومت فلسطین, فریاد و فغان سر داد و خواستار کمک برای رهایی از خطر موشک‌های مقاومت شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

بنی گانتس که مأمور تشکیل کابینه در اراضی اشغالی شده مدعی شد تلاش‌ها برای تشکیل کابینه تحت تأثیر عملیات نظامی در غزه قرار نخواهد گرفت.

خبرنگار شبکه العالم در قدس اشغالی در گزارشی گفت به نظر می‌رسد بنیامین نتانیاهو با حمله به نوار غزه و دمشق در پی آن بود تا شرایط را پیچیده و بحران داخلی در اراضی اشغالی را به مناطق دیگر بکشاند و از این طریق بتواند مانع از آن شود که در هشت روز مانده به پایان مهلت قانونی ای که به او جهت تشکیل کابینه داده شده بود, بنی گانتس مامور تشکیل کابینه شود اما این کار نتیجه‌ای نداشت و گانتس پس از مأموریتی که دریافت کرد گفت حتی عملیات نظامی در نوار غزه هم نمی‌تواند تلاش‌ها برای تشکیل کابینه را تحت الشعاع قرار دهد.

محمد زحایکه روزنامه نگار فلسطینی به العالم گفت همه می‌دانیم ذائقه سیاسی بنیامین نتانیاهو, پیچیده و مبهم است در نتیجه سعی می‌کند با فرار رو به جلو و اقدام به حمله و تجاوز, مأموریتش را به پیش ببرد اما خواهیم دید که این کار به زیانش تمام خواهد شد.

در چنین شرایطی؛ فرماندهی جبهه داخلی رژیم اشغالگر توصیه هایی را برای شهرک نشینان در شهرک‌های اطراف نوار غزه از جمله عسقلان و اسدود ارائه کرد این گروه مدارس و دانشگاهها را در شهرک‌های جنوبی تعطیل, حرکت متروها در این مناطق را متوقف و برخی از مسیرهای نزدیک به نوار غزه را مسدود کرد.

تلاش برای تخلیه شهرک‌ها و در مقابل استقرار سامانه‌های دفاع هوایی از جمله موشک ضد موشک در این مناطق, از تدابیر دیگر فرماندهی جبهه داخلی در اراضی اشغالی است.

اسماعیل مسلمانی تحلیلگر سیاسی فلسطینی به العالم گفت: «گردان قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین, تهدید کرده است با هرگونه تجاوزی برخورد مضاعف خواهد داشت و اجازه نخواهد داد کسانی که خون فلسطینان را می‌ریزند روز خوشی داشته باشند.»

کابینه رژیم اشغالگر با اقدام اخیر خود موجب افزایش تنش علیه این رژیم شده است و در حال حاضر رژیم اشغالگر سناریوهای مختلفی را در برابر خود می‌بیند. در چنین شرایطی گروههای سیاسی در تل آویو خواستار آنند در برابر حملات موشکی مقاومت, واکنش‌های حساب شده انجام شود تا شاهد آغاز مرحله‌ای نباشند که از آن به مرحله غیر قابل بازگشت یاد کرده‌اند.

در هر حال اسرائیل بر اساس عادت, این بار نیز آغازگر تنش بود اما پس از مشاهده واکنش مقاومت فلسطین, فریاد و فغان سر داد و خواستار کمک برای رهایی از خطر موشک‌های مقاومت شد و مشخص شد بحران سیاسی, نظامی و اقتصادی که دامنگیر فلسطین اشغالی شده است مشکل بسیار بزرگی است و نمی‌خواهد در چنین مرحله‌ای مشکل دیگری بر مشکلاتش افزوده شود.

یک نویسنده فلسطینی و استاد علوم سیاسی با تمجید از درایت و توانمندی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نبرد دو روزه اخیر با رژیم صهیونیستی و مدیریت این نبرد، اعلام کرد مقاومت در این دو روز اخیر در نوار غزه تنها حدود ۲۰ درصد از توانش را به نمایش گذاشت.

سامی الاخرس در تحلیل حوادث روز‌های اخیر در اراضی اشغالی و نوار غزه و توافق آتش بس میان جنبش جهاد اسلامی فلسطین و رژیم اشغالگر صهیونیست گفت: به دور از هرگونه بزرگنمایی باید بگوییم برداشت مردم ما از اتفاقات اخیر این است که مقاومت با تدبیر و درایت کامل عملیات فریاد سپیده دم (صیحة الفجر) را مدیریت کرد. عملیات اخیر مقاومت عملیاتی حساب شده بود و مقاومت برای این عملیات بانک اهداف مشخصی را در اختیار داشت در مقابل اشغالگران هیچ هدف مشخصی نداشتند. هدف اصلی آنان شهروندان و مناطق مسکونی بودند. سخنان زیاد نخالة دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم سخنانی درست و بیان واقعیت‌ها بود، زیرا در سخنانش مبالغه گویی نکرد بلکه مطالبات واقعی مردم را بیان کرد. واقعیت این است که مردم فلسطین و ساکنان نوار غزه امنیت می‌خواهند. اقدام اشغالگران در کشتاری که پس از سخنان دبیر کل جهاد اسلامی به راه انداختند ناشی از خشم و ناامیدی آنان از این سخنان است. مبارزان مقاومت ثابت کردند در کنترل اهداف و مدیریت زمان تجربه دارند، اگر چه در درگیری‌های اخیر مناطقی هدف قرار گرفت و تعدادی کشته شدند، اما اولین عملیاتی بود که مردم ما شاهد آرامش و اعتماد به نفس در نیرو‌های مقاومت بودند. در چنین شرایطی سخنان منطقی دبیرکل جنبش جهاد اسلامی توانست بحران بزرگ سیاسی در رژیم صهیونیستی را افزایش دهد. می‌توان گفت: عملیات فریاد سپیده دم، عملیاتی بود که مقاومت آن را در در دو جنبه نظامی و سیاسی مدبرانه پیش برد. این عملیات که پس از شهادت بهاء ابوالعطا آغاز شد، واکنش مستقیم مقاومت به تجاوزات دشمن بوده است.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

این کارشناس درباره رقابت میان بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس برای تشکیل کابینه در اراضی اشغالی گفت: بنیامین نتانیاهو سعی کرد با حمله اخیر به نوار غزه و به شهادت رساندن بهاء ابوالعطا از فرماندهان شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این مرحله حساس، گام رو به جلویی بردارد و، چون گذشته بحران‌های داخلی فلسطین اشغالی را به جا‌های دیگر بکشاند. او حتی در پی آن بود تا ما را وارد جنگ بی برنامه کند و از این طریق اهداف سیاسی و داخلی خود را محقق سازد، اما آنچه در روز‌های گذشته رخ داد موجب شد تا دستاورد نتانیاهو، بدتر از آنی باشد که پیش از این با آن مواجه بود. او در حال حاضر در برابر معادلات و مطالبات داخلی جدیدی قرار گرفته است ضمن اینکه در چنین شرایطی با اتهام‌های متعدد فساد و دریافت رشوه نیز روبروست. در این اوضاع، مشکلاتش برای تشکیل کابینه و از سویی تعهداتش به مصر درباره توافق آتش بس با مقاومت موجب می‌شود تا دستاوردی نداشته باشد. در مقابل مقاومت توانست شرایطی را در آتش بس بر اشغالگران تحمیل نماید و همین تحفه‌ای برای نبرد‌های آتی است. شرایط سه گانه مقاومت برای آتش بس شاید شرایط ساده‌ای به نظر برسد، اما شرایط ارزشمندی است. البته باز هم لازم است مقاومت فلسطین با ساماندهی اوضاع داخلی، تجدید قوا کند، زیرا نبرد اخیر، نبرد بزرگ و سختی بود. نیاز است مقاومت با دیگر گروه‌ها رایزنی و تبادل نظر داشته باشد و به تفاهمات گسترده‌ای برسد تا اجازه ندهد راهبرد دشمن برای جدا کردن گروه‌های مقاومت فلسطین از همدیگر محقق شود. دشمن در همین چارچوب سعی می‌کند نبرد اخیرش را نبردی با جنبش جهاد اسلامی معرفی کند، اما واقعیت این است که حملات رژیم صهیونیستی، حمله به تمامی مردم فلسطین بود. همه گروه‌های مقاومت باید بدانند ترور بهاء ابوالعطا، اقدام برای ترور یکی از فرماندهان جهاد اسلامی نبود بلکه این اتفاق، نتیجه حمله به مردم فلسطین است. مقاومت باید بداند شگرد نتانیاهو برای ایجاد شکاف در میان گروه‌های مقاومت فلسطین، تمرکز بر این مسئله است که مدعی شود خواستار تنش علیه فلسطینیان نیست بلکه اقدام اخیرش علیه جنبش جهاد اسلامی بوده است.

سامی الاخرس در ادامه گفت: به گمان من جنبش جهاد اسلامی به ویژه گردان‌های قدس در عملیات فریاد سپیده دم حتی ما فلسطینیان را هم غافلگیر کرد، زیرا برداشت ما از مقاومت نیز تا این سطح از تدبیر، شایستگی و هوشمندی نبود. روند مدیریت میدان از سوی مقاومت جالب توجه بود، آنان با زمان و مکان شناسی مناسب پیام‌های خوبی را برای همگان در رژیم صهیونیستی، اعم از نتانیاهو، گانتس و دیگران ارسال کردند. البته من معتقدم آنچه مقاومت در عملیات فریاد سپیده دم نشان داد تنها ده تا بیست درصد توان آنان بوده است.ائل ابوعوده مسئول جنبش المجاهدین در نوار غزه گفت: اگر اشغالگران بار دیگر برای اجرای سیاست ترور‌ها تلاش کنند، مسئول پیامد‌های آن خواهند بود.

ابوعوده افزود: بنیامین نتانیاهو شکست خورد و در برابر ضربات مقاومت سردرگم و دستپاچه شده بود. مقاومت همچنان قدرت بازدارندگی و ضربه زدن به دشمن را دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
روزنوروزنو4 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر