ایران محور و رهبر مقاومت است/هرکس از فلسطین دست کشید شکست خورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
ایران محور و رهبر مقاومت است/هرکس از فلسطین دست کشید شکست خورد

ایران محور و رهبر مقاومت است/هرکس از فلسطین دست کشید شکست خورد

مهرخبرگزاری مهر |
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: ایران محور و رهبر مقاومت است و آیت‌الله خامنه‌ای و ولی‌فقیه، رهبر ما و امت اسلامی هستند. جنگ ایشان، جنگ ما و صلح ایشان، صلح ما است.

به گزارش خبرنگار مهر، عزت الرشق یکی از رهبران حماس و جنبش مقاومت اسلامی در فلسطین در «آئین افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی» گفت: امت اسلامی با ایجاد وحدت می‌تواند حامی فلسطین باشد. در دیداری که چند ماه پیش با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان گفتند که «مسئله فلسطین، قلب امت اسلام است». بنده توطئه‌ها و تحریم‌های آمریکا را شدیدا محکوم می‌کنم. مردم فلسطین همواره مورد آماج حملات و توطئه‌های گوناگون دشمنان هستند اما ما توانستیم با مقاومت خودمان، دستاوردهای خوبی به دست بیاوریم. مردم ما با شهادت و پایداری خودشان در داخل فلسطین توانستند دشمن را از بین ببرند به همین دلیل پیروزی از آن ملت ماست.

وی افزود: امروز در شهر قدس با جنایت صهیونیست مواجه هستیم، آنها به دنبال از بین بردن نابودی هویت اسلامی ما و قبله مسلمانان هستند اما مردم ما همواره با وحدت خودشان توانستند ایستادگی کنند به شرط آنکه مردم جهان اسلام هم حمایت و کمک داشته باشند. حماس به دنبال این است که انتخاباتی برگزار کند که بتواند آینده مردم را به خوبی رقم بزند. ابتدا انتخابات پارلمانی و سپس انتخابات خودگردان برگزار می‌شود. معامله قرن دستپخت صهیونیستی آمریکایی است که متأسفانه برخی از رژیم‌های عربی هم کنار آن ایستاده‌اند و می‌خواهند کشور ما را چپاول کنند. همه مردم فلسطین معتقدند که معامله قرن، توطئه بزرگی است که باید از بین برود. اسرائیل نمی‌تواند بخشی از حل مسئله فلسطین باشد. اگر کسانی بخواهند با استعانت از صهیونیسم، مسئله فلسطین را حل کنند، از دشمنان ما هستند. شکستی که صهیونیست داشته، نتیجه مقاومت مردم ماست. مقاومت و پایداری، بزرگترین دستاورد مردم ما است.

رهبر حماس و جنبش مقاومت اسلامی افزود: قدس اولین و آخرین پایتخت فلسطین خواهد ماند. درخواست ما از میهمانان اجلاس این است که با گام‌های عملی خود، مانع تحقق معامله قرن شوند.

در ادامه شیخ نعیم قاسم دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه این مراسم گفت: من با نگاه خوشبینانه‌ای به این کنفرانس نگاه می‌کنم.. چون عنوان این کنفرانس که «سی و سومین دوره» است، مرا یاد ۳۳ روز مقاومت با اسرائیل و پیروزی حزب‌الله لبنان می‌اندازد؛ آن پیروزی نقطه عطف تاریخی در منطقه بود. بنده چهار نکته را می‌خواهم بگویم؛ اول آنکه وحدت در اهداف، قضایا و آرمان‌ها است. در فلسطین تمام عوامل وحدت اسلامی وجود دارد. هرکس پرچم فلسطین را بر دوش دارد، پیروز می‌شود و هرکس که از فلسطین دست کشید، شکست خورد. روز قدس، یک روز جهانی است که ویژه خود قدس نیست؛ روز رؤیارویی ملت‌های زیر ستم آمریکا و احیای اسلام است. مقاومت صرف‌نظر از زمینه‌های عقیدتی، محور است. راه احقاق حق، وحدت است. درست است که هر انسانی مسئول است خود را نجات دهد ولی ما مسئول هستیم که همگی برای آزادی فلسطین بکوشیم. عادی‌سازی با دشمن، نوعی جنگ نرم است و هرگز راه‌حل نخواهد بود. دوم آنکه ما در برابر ستم‌ها قوی‌تر هستیم دلیل آن هم حق و ایمانمان است. لبنان از سال ۱۹۸۲ در همه زمینه‌ها قدرت پیدا کرده و توانسته در برابر اسرائیل و تکفیر، مقاومت کند و بجنگد. اکنون در لبنان تحرک گسترده‌ای علیه فساد برپا شده و آمریکا هم تلاش‌هایی دارد که ما را مسئول این شلوغی‌ها بداند ولی مطمئنا شکست می‌خورد چون ما هم بخشی از این مردم هستیم.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی افزود: سوم آنکه ابراز وحدت یک نیرو است. ما باید نشان دهیم و بگوییم که چه کسی هستیم. دشمنان ما از ما می‌خواهند که وحدت خودمان را نشان ندهیم تا بتوانند بر ما پیروز شوند. ایران محور و رهبر مقاومت است و آیت‌الله خامنه‌ای و ولی‌فقیه، رهبر ما و امت اسلامی هستند. جنگ ایشان، جنگ ما و صلح ایشان، صلح ما است. ما در پشت شعارهای بیخودی، خودمان را پنهان نمی‌کنیم. چهارم آنکه تهاجم اقتصادی، یک اشغالگری است. ما علیه هر اشغالگری، مقابله می‌کنیم. راه‌حل مقابله ما، مقاومت نظامی، فرهنگی و اقتصادی است چون دو راه‌حل بیشتر نداریم یا باید تسلیم شویم یا مقاومت کنیم که ما راه‌حل مقاومت و وحدت اسلامی را انتخاب کردیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | رئیس جمهور: قدرت نقد نشود احتمال انحراف دارد

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
در نزدیکی و در فاصله‌ی حدود ۴۰ متری از شهرستان شهرکرد، شهری قرار دارد که کوه‌های استان، آن را احاطه کرده‌اند. نام این شهر جونقاه است. در این شهر جاذبه تاریخی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت است. قلعه جونقان یکی از بناهای تاریخی استان چهارمحال و بختیاری است که در شهر کوچک جونقان قرار دارد و در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم این قلعه را که نقش مهمی در تاریخ سرزمینمان داشته، به شما معرفی کنیم، پس همراهمان باشید.

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
تهدید علنی و مستقیم وزیر امور خارجه اسرائیل به حمله به خاک ایران و موشک باران ایران، در حالی است که اخیرا اسرائیل اقدام به یک آزمایش موشکی بالستیک کرده که گفته می‌شود، یک آزمایش هسته‌ای بوده است. تهدید علنی اسرائیل برای حمله به ایران، پس از آزمایش هسته‌ای؛ وزیر امور خارجه یسرائیل کاتز (از حزب لیکود) در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera گفته: حمله اسرائیل به ایران، امری محتمل است که در حال بحث و بررسی است. وزیر امور خارجه اسرائیل، به شکلی جالب توجه و با تهدید علنی به موشک باران ایران، و آوردن نام عربستان و امارات متحده عربی گفته، ایران باید از عواقب کلیه فعالیت‌های خود آگاه باشد. کاتز فاش کرده که اسرائیل و عربستان سعودی همکاری نزدیکی دارند، اما ترجیح داده که در این باره توضیح ندهند. وزیر امور خارجه اسرائیل گفته: تهدید ایران تنها علیه اسرائیل یا عربستان سعودی نیست.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز یکشنبه در سخنانی درباره توافق این کشور با دولت وفاق ملی لیبی به نخست‌وزیری «فائز السراج» گفت که این توافق به معنای تهدید یا نقض حقوق دیگر کشورها نیست. اخبار بین الملل - آکار درباره روابط ترکیه با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز گفت: «ما تهدیدها علیه ائتلاف را جدی می‌گیریم. به همان شیوه نیز ما انتظار داریم که ائتلاف مسئولیت‌های خود در قبال ما را انجام دهد.» وزیر دفاع ترکیه درباره توافق با آمریکا و روسیه درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: «ما به تعهدات خود در قبال این توافق ادامه می‌دهیم و انتظار داریم که دوستان آمریکایی و روسی ما نیز اقدام مشابه انجام داده و به مسئولیت‌های خود عمل کنند.» ترکیه هفدهم مهرماه دست به یک اقدام نظامی جدید در خاک سوریه زد و این بار در عملیات موسوم به چشمه صلح حملات به مناطق تحت کنترل گروه‌های کرد سوری را در دستور کار قرار داد. به دنبال این اقدام نظامی، ترکیه با محکومیت‌های بین‌المللی مواجه شد و با گذشت چندین روز از آغاز این عملیات نظامی در مناطق شمالی سوریه، آنکارا به صورت جداگانه با واشنگتن و مسکو برای توقف این عملیات دو توافق کرد؛ توافق‌هایی که وجه مشترک آنها دور شدن ی‌پ‌گ از مرز ترکیه بوده است. طبق توافق ۲۲ اکتبر گذشته (۳۰ مهر) «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در شهر سوچی روسیه باید شبه‌نظامیان کرد سوریه تا عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه عقب‌نشینی کنند و مقرر شد تا دو کشور گشت‌زنی مشترک در این منطقه داشته باشند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر