دلالان در بازار برنج خوزستان جولان می‌دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

دلالان در بازار برنج خوزستان جولان می‌دهند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
دلالان در بازار برنج خوزستان جولان می‌دهند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز- نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز گفت: هم اکنون به علت تعلل در ساماندهی بازار برنج استان، دلالان در این بازار جولان می‌دهند و قصد دارند قیمت فروش آن برای کشاورز را کاهش دهند.

سید فاضل شرفی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: دو ماه پیش صنف و تشکل‌های کشاورزی استان هشدار دادند که با برداشت شلتوک قریب به یک میلیون تن محصول شلتوک برداشت و آماده فروش است و در همین خصوص نامه‌ای هم به استاندار و جهاد کشاورزی برای آمادگی و مدیریت این حجم از برداشت ارسال شد ولی هیچ اقدامی نشد.

سید فاضل شرفی افزود: اکنون که زمان برداشت شلتوک فرا رسیده است، تازه به فکر گرفتن مجوز برای صادرات شلتوک هستند.

وی با اشاره به اینکه قریب به ۶۵ درصد از محصول شلتوک استان برداشت و از سوی برنج‌کاران فروخته شده است، گفت: با این شرایط اگر قیمت خرید شلتوک افزایش پیدا کند هم دیگر دردی از این برنج‌کاران که محصول خود را فروخته‌اند، دوا نمی‌کند ولی اگر موضوع صادرات شلتوک عملی شود شاید کمکی به آن دسته از برنج‌کاران که هنوز محصول شلتوک خود را نفروخته‌اند، شود.

وی با اشاره به خسارت‌های سنگینی که سیل فروردین امسال به کشاورزان وارد کرد، گفت: کشاورزان امیدوار بودند با کشت شلتوک در تابستان سال جاری، بخشی از این خسارت‌ها را جبران کنند ولی متأسفانه اکنون که مزارع برنج در حال برداشت است، با مشکل فروش روبرو شده‌اند و دلال‌ها به عرصه ورود کرده‌اند و با پایین‌ترین قیمت می‌خواهند محصول شلتوک را از کشاورز خریداری کنند و کشاورز هم از روی ناچاری مجبور است محصول خود را بفروشد و طبیعی است که برنج‌کار خوزستانی ضرر خواهد کرد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

شرفی با اشاره به اینکه کشاورزان استان امسال در گرمای طاقت فرسا و با وجود افزایش چند برابری هزینه‌های تولید به کشت شلتوک روی آوردند، گفت: متأسفانه اکنون که در زمان برداشت شلتوک می‌باشیم، شاهد هستیم که کشاورزان برای فروش شلتوک با مشکل روبرو هستند و دلال و واسطه‌ها با قیمت ناچیز می‌خواهند دسترنج چند ماه تلاش برنج‌کار را خریداری کنند و مسئولان تازه به فکر گرفتن مجوز برای صادرات افتاده‌اند.

وی کشاورزی را رکن اساسی در امنیت غذایی برشمرد و گفت: این بخش مهم باید در اولویت سیاست گذاری‌های مسئولین باشد.

نماینده خوزستان در شورای مرکزی خانه کشاورز در پایان با بیان اینکه به دلیل بی توجهی و بی مدیریتی شاهد پایین بودن قیمت خرید شلتوک و بروز خسارت به برنج‌کاران هستیم، گفت: امید می‌رود مسئولان استان در سال رونق تولید به فکر برنج‌کاران باشند تا این قشر سخت‌کوش بیش از این متحمل ضرر نشوند.

دلالان در بازار برنج خوزستان جولان می‌دهند - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس که طرفدار باقی ماندن در اتحادیه اروپا است، پیشنهاد همکاری با حزب کارگر را در صورت قبول خواسته‌های آن‌ها مطرح کرده است. هم‌چنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۲۵۱ دلار کانادا افزایش یافت. میشل آرون، استراتژیست ارزی در موسسه «استیت استریت» گفت: داده‌های اخیر نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در وضعیتی بهتر از چیزی که پیش‌تر تصور می‌شد قرار دارد. به دنبال کاهش شدید رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان، دولت ژاپن اعلام کرده یک بسته محرک ۱۲۰ میلیارد دلاری را برای تقویت رشد اقتصادی این کشور به زودی عملیاتی خواهد کرد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۶۲۱ دلار مبادله شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
«هدی زلبر»، سخنگوی ارتش اسرائیل صبح امروز- جمعه- اعلام کرد که ارتش این رژیم در پایگاه نیروی هوایی در اسدود آزمایش موشکی انجام داده است. زلبر گفت: «سامانه پیشران موشکی از سامانه دفاعی «فلاخن داوود» در قالب برنامه از پیش طراحی شده آزمایش شد». این سامانه موشک‌های سنگین را مورد هدف قرار می‌دهد و بین سامانه گنبد آهنین و سامانه ضد موشکی «حتس» قرار گرفته است. سامانه مذکور دو سال پیش وارد سامانه‌های دفاعی ارتش رژیم اسرائیل شد اما با این وجود، نسبت به کارآمدی آنها تردید وجود دارد و به همین منظور به طور متناوب مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز خیرالله رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تعطیلی مدارس گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا و تامین سلامت دانش آموزان و جلوگیری از انتقال ویروس این بیماری با هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان استانی و برگزاری جلسات تخصصی با دانشگاه علوم پزشکی استان به منظور کاهش انتقال عامل بیماری و رفع نگرانی خانواده‌های محترم مقرر شد تمامی مراکز پیش‌ دبستانی و مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول و تمام مدارس استثنایی در تمامی مناطق و نواحی ۱۴ گانه آموزش و پرورش استان قزوین در دو نوبت صبح و بعدازظهر در روزهای شنبه ۱۶ آذر و یکشنبه ۱۷ آذر ماه تعطیل است. وی بیان کرد: همه مدارس در تمامی مناطق و نواحی در روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه دایر خواهد بود. رحمانی تصریح کرد: تنها مرجع اطلاع رسانی در خصوص تعطیلی مدارس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش و صدا و سیمای استان و خبرگزاری‌های رسمی است و خانواده‌ها باید از این مراکز اخبار صحیح را کسب کنند. وی یادآورشد: شهروندان محترم می‌توانند اخبار مربوط را از طریق سایت آموزش و پرورش و رسانه‌های رسمی استان نیز پیگیری کنند.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
وی گفت: بعد از جمع آوری اطلاعات و هم پوشانی و راستی آزمایی‌ها که ممکن است حضوری هم انجام شود اقدام به وضع مالیات خواهد شد به نحوی که دیگر برای سوداگران صرف نکند خانه‌ای را خالی نگهدارند. الان ما بیش از ۳ برابر آمار جهانی خانه‌های خالی داریم در حالی که در همه کشور‌ها چیزی حدود ۳ درصد خانه‌ها به دلایلی موجه خالی است و آن‌ها هم این را با وضع مالیات سنگین ایجاد کرده‌اند. ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه سازان مسکن گفت: ما اعتقادمان اینست که سیاست‌ها باید طوری باشد که بدون اجبار و دستور کار، تولید و عرضه مسکن انجام شود و سازندگان نیازی به احتکار نداشته باشند و راغب باشند خود به خود مسکن هایشان را عرضه کنند. رهبر تصریح کزد: شناسایی همه واحد‌های خالی ممکن نیست و خیلی از آن‌ها قابلیت عرضه به بازار ندارد، یکی برای زیارت خریده در شهر زیارتی، یکی در محلی تفریحی خریده و … یک زمانی هم خود سازمان مالیاتی اعلام کرد مالیات گرفتن از خانه‌های خالی به هزینه‌اش نمی‌ارزد. وی افزود: مشکلات نرم افزاری هم داریم مثل این که بیش از ۷۰ درصد تقاضای مصرفی خانه برای واحد‌های زیر ۱۰۰ متر است، اما واحد‌های عرضه شده میانگین حدود ۱۵۰ متری اند.

نظرها

اخبار بیشتر