شناسایی ۲۵۱ نقطه پرحادثه اولویت‌دار در جاده‌های کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
شناسایی ۲۵۱ نقطه پرحادثه اولویت‌دار در جاده‌های کشور

شناسایی ۲۵۱ نقطه پرحادثه اولویت‌دار در جاده‌های کشور

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر راه و شهرسازی گفت: ۲۵۱ نقطه پرحادثه اولویت‌دار در جاده های کشور شناسایی شده که ۶۱ نقطه برطرف شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی در جریان بیست و پنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها گفت: ماموریت‌های وزارت راه و شهرسازی در زندگی مردم تاثیر دارد و هر قدر ما عملکردی قوی در این بحث داشته باشیم تاثیر جدی بر زندگی مردم خواهد داشت و عملکرد ضعیف ما نیز کیفیت زندگی مردم را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: ما نباید از ظرفیت قانون به صورت تفریحی و سلیقه‌ای تفسیر رأی کنیم و در واقع باید بتوانیم با برنامه‌ریزی و تامین منابع اقداماتی را برای ارتقاء کیفیت زندگی مردم انجام دهیم که البته منابع و بودجه همواره از معضلات بوده و در دوره‌ای ما با کسری بودجه و در دوره‌ای با افزایش بودجه روبرو بوده‌ایم اما فرآیند مهم این است که در جهت پیشبرد اهداف و کیفیت زندگی مردم گام برداریم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: ما در این وزارتخانه توجه ویژه‌ای را به توسعه پایدار و متوازن داریم و در این مسیر گام بر می‌داریم و نگاه ما اجرای طرح‌ها بر اساس برنامه‌محوری است. در روزهای گذشته شاهد آلودگی در کلانشهرها و همچنین در تهران بوده‌ایم که باید از خدای متعال درخواست کنیم که جریان و وزش بادی را بر ما عنایت کند.

اسلامی تصریح کرد: آنچه که در وزارت راه و شهرسازی مورد اهتمام ویژه قرار دارد عبارتند از حفاظت باغات و تامین سرانه‌های فرهنگی، آموزش و ورزشی است که تامین این سرانه‌ها باید بر اساس طرح جامع ایجاد شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به همکاری وزارت راه و شهرسازی با شهرداری‌های سراسر کشور گفت: در برنامه‌های توسعه شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر طرح جامع به شورای برنامه‌ریزی استان‌ها تفویض اختیار شده است و ما نیز در وزارت راه و شهرسازی مصوبات را تطبیق و کنترل می‌کنیم که متاسفانه از ۹ مصوبه‌ای که تا به امروز در شوراهای برنامه‌ریزی استان به تصویب رسیده است ۵ مصوبه با طرح‌های جامع مغایرت دارد و این در حالیست که فشار سنگینی بر روی شورای عالی شهرسازی است اما ما به هیچ عنوان در مقابل این فشارها کوتاه نخواهیم آمد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی ادامه داد: بر اساس آمار نقاط حادثه‌خیز نداریم اما نقاط پرحادثه داریم که البته این نقاط نیز آشکار شده است، ۲۵۱ نقطه از این موارد به عنوان نقاط اولویت‌دار معرفی شده‌اند که ۶۸ نقطه از این موارد برطرف، ۱۴۰ نقطه در حال رفع موانع و مابقی نیز به زودی رفع خطر خواهند شد.

اسلامی گفت: در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان‌های یزد و کرمان، تعدادی از بزرگراه‌های جدید به بهره‌برداری رسید و سایر این بزرگراه‌ها نیز در دست بررسی و احداث قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی به طرح ادغام مسکن ملی و بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: در طرح مسکن ملی که ثبت‌نام در استان‌های قم، خراسان شمالی و جنوبی آغاز شده بر اساس آمار ظرفیت در استان‌های قم و خراسان جنوبی تکمیل اما در خراسان شمالی، کسی متقاضی مسکن ملی نبوده است.

وی همچنین به موضوع بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: تا به امروز ۲۰ هزار نفر برای نوسازی بافت‌های فرسوده ثبت‌نام کرده‌اند که در این زمینه تسهیلاتی به آنها داده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری3 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر