سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های کردستان افزایش یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های کردستان افزایش یابد

سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های کردستان افزایش یابد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کردستان عضور کارگروه بانکی استان کردستان، گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز، افزایش سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های استان نسبت به سال ۹۷ باید سه برابر شود.

جمال توپچی امروز (۲۳ آبان) در سی و چهارمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان، اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه و کاهش ارزش پول ملی و نیاز به برابری سرمایه در گردش، الزام واحدهای تولیدی کوچک و متوسط به ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده از ۱۰ میلیارد ریال به ۵۰ میلیارد ریال افزایش داده شده است.

وی افزود: با توجه به نوسانات نرخ ارز افزایش سقف اختیارات سرپرستی بانک‌های استان نسبت به سال ۹۷ باید سه برابر شود.

عضور کارگروه بانکی استان کردستان، ذکر کرد: با توجه به عقب ماندگی و کم برخورداری استان، مصوب شده که بانک‌های عامل بدون در نظر گرفتن منابع و مصارف نسبت به پذیرش و بررسی واحدهای تولیدی اقدام کنند.

توپچی عنوان کرد: واحدهای تولیدی در اخذ تقاضای تسهیلات ضمن رعایت قانون تسهیل موافقت مازاد وثیقه نزد سایر بانک‌ها و امکان جابجایی وثیقه مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: مجموع تسهیلات اعطای سرمایه در گردش به میزان ۲۰ درصد فروش کالا یا خدمات بر مبنای صورت‌های مالی حسابرسی شده یا اظهارنامه مالیاتی مجاز بوده است و مصوب شده که بانک‌های استان از این محدودیت برای کمک به توسعه استان مستثنی شوند.

عضور کارگروه بانکی استان کردستان، با اشاره به افزایش اعتبار تخصصی اجرای بند ل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸ در استان کردستان، خاطرنشان کرد: بند خ ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه اقتصادی در خصوص تسهیلات کشاورزی و بخشودگی جرائم باید تا پایان سال جاری اجرایی شود.

توپچی یادآور شد: بخشودگی سود و کارمزد و جریمه وام‌های دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه و اعمال اصل وام آنان به مدت سه سال به میزان خسارت توسط کارگروه متشکل از جهاد کشاورزی، بانک مربوطه و فرمانداری شهرستان حاصل می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در ادامه محمد علی طهماسبی، معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: یک میلیون و ۲۳۰ هزار هکتار سطح کل اراضی کشاورزی کردستان است که از این میزان فقط ۱۳۰ هزار هکتار معادل ۱۰ درصد آبی است.

وی افزود: این نسبت باید برعکس شود و معادل اراضی آبی استان به ۹۰ درصد برسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: میزان ذخایر آب سدهای کردستان دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون مترمکعب است که مقدار کمی از آن برای استان استفاده می‌شود.

وی با اعلام اینکه ارائه سه طرح پیشخوان در کردستان با وجود اخذ همه مجوزهای کشوری، به دلیل تخصیص نیافتن آب اجرایی نشده و به این ترتیب از طرح توسعه غرب محروم مانده است، گفت: متاسفانه اکنون این طرح‌ها با وجود تخصیص آب نیز، به دلیل نبود اعتبار اجرایی نشده است.

وی ایجاد ۱۰۰ هزار هکتار اراضی آبی، ۵۰ هزار هکتار اراضی گیاهان دارویی و افزایش ۱۳ هزار تنی تولیدات گوشت در استان را سه طرح مهم پیشخوان ذکر کرد و گفت: تحقق اجرای این سه طرح ۵۶ هزار شغل جدید مولد در کردستان ایجاد می‌کند که باید دولت برای اجرای آن کمک کند.

در ادامه قریب معاون سازمان تامیین اجتماعی، با اشاره به اینکه رویکرد سازمان تامین اجتماعی در اجرای عدالت است، گفت: از ۳۳ استان برنامه‌های آموزشی برای همه اعضا اجرا کرده‌ایم که خوشبختانه نتایج خوب و ملموسی داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.

نظرها

اخبار بیشتر