تصاویر| تعداد کشته‌های آتش‌سوزی مهیب استرالیا به ۴ نفر افزایش یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. حوادث

تصاویر| تعداد کشته‌های آتش‌سوزی مهیب استرالیا به ۴ نفر افزایش یافت

فارسخبرگزاری فارس |
آتش‌سوزی مهیبی که حدود یک هفته است شرق استرالیا را در برگرفته، تاکنون چهار نفر را قربانی و صدها خانه را ویران کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پلیس استرالیا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که تعداد کشته‌های آتش‌سوزی مهیب در شرق استرالیا به چهار نفر افزایش یافته است.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، سه نفر پیش از این در آتش‌سوزی ایالت «نیو ساوث ولز» که بیشترین خسارات را از آتش‌سوزی هفته گذشته شرق استرالیا متحمل شده است، جان خود را از دست دادند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، قربانی چهارم آتش‌سوزی استرالیا که ظاهرا یک مرد ۵۸ ساله است، دیروز توسط ساکنان شهر «کمپسی» واقع در نیو ساوث ولز پیدا شده است.

بنا بر این گزارش، با وجود گذشت چندین روز از آغاز حریق در شرق استرالیا، هنوز در بیش از ۱۰۰ نقطه آتش‌سوزی ادامه دارد، هرچند که رسانه‌های استرالیایی می‌گویند شدت آتش‌سوزی‌ها کاهش یافته است.

در چند روز گذشته، شدت آتش‌سوزی‌ها که از جمعه هفته گذشته آغاز شده بود، به اندازه‌ای بوده است که صدها خانه آسیب دیده یا به طور کامل تخریب شده است. مساحتی بیش از یک میلیون هکتار از زمین‌های شرق استرالیا درگیر این حریق بوده است.

طبق این گزارش، شرایط جوی به گونه‌ای است که احتمالا اوایل هفته بعد، احتمال شدت گرفتن آتش‌سوزی در کوئینزلند و نیو ساوث ولز وجود دارد.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث 24 ساعت

در «بورل کریک» ده‌ها آتش‌نشان برای مقابله با حریق غیرقابل کنترلی که ۲۴ هزار هکتار از شهر ساحلی «اولد بار» تا «هیل ویل» در شمال نیوساوث ولز را در برگرفته است، به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

طبق این گزارش، حیوانات وحشی بومی به شدت در نتیجه آتش‌سوزی شرق استرالیا آسیب دیده‌اند و کارشناسان برآورد کرده‌اند که صدها کوآلا در آتش‌سوزی از بین رفته باشند.

طبق این گزارش، حدود ۳۵۰ کوالا تنها در نزدیکی «پورت مک کواری» از بین رفته‌اند و نگرانی‌هایی را درباره آینده حیات این موجود در این منطقه به وجود آمده است.

بنا به گزارش شبکه «بی‌بی‌سی»، کارشناسان هواشناسی، شرایط به وجود آمده در شرق استرالیا را با آتش‌سوزی «شنبه سیاه» سال ۲۰۰۹ در ایالت ویکتوریا مقایسه کرده‌اند که در آن ۱۷۳ نفر جان باختند.

مسئولان استرالیا از ساکنان محله‌های آسیب‌پذیر خواسته‌اند که از بوته‌زارها فاصله بگیرند و پیش از شدت گرفتن حریق، خانه‌های خود را ترک کنند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که یک بالگرد متعلق به گروههای امداد در حین عملیات نجات سقوط کرد که البته خلبان آن جان به در برد.

تصاویر| تعداد کشته‌های آتش‌سوزی مهیب استرالیا به ۴ نفر افزایش یافت - 15تصاویر| تعداد کشته‌های آتش‌سوزی مهیب استرالیا به ۴ نفر افزایش یافت - 16تصاویر| تعداد کشته‌های آتش‌سوزی مهیب استرالیا به ۴ نفر افزایش یافت - 17تصاویر| تعداد کشته‌های آتش‌سوزی مهیب استرالیا به ۴ نفر افزایش یافت - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر15 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
او در خودرو مشغول صحبت با دختر جوان بود. من عصبانی شدم و مسعود پیاده شد اما دختر جوان همچنان روی صندلی کنار راننده نشسته بود. این متهم ادامه داد: من که از شنیدن حرف‌های دختر جوان عصبانی شده بودم برای ترساندن او کارد میوه خوری را که در خودرو داشتم بیرون کشیدم اما دختر جوان دستم را هل داد که دستم زخمی شد. او نمی‌خواست پیاده شود به همین دلیل من و میترا با هم درگیر شدیم و نمی‌دانم چطور چاقو به سفید ران او برخورد کرد. وی گفت: من اتهام قتل را قبول ندارم. چون هیچ خصومتی با دختر جوان نداشتم و اصلا او را نمی‌شناختم. در کشمکش میان ما چاقو ناخواسته به سفیدران او برخورد کرد و موجب مرگش شد.

جلوه‌هایی از زیبایی شب‌های برفی در تکاب/تصاویر

13+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
مدتی بعد هم خانواده‌اش از من و مادرم شکایت کردند و به ما اتهام قتل زدند در حالی که ما هیچ اطلاعی از سرنوشت او نداریم. مادر این مرد در دادگاه مدعی شده پسرش ۱۰۰ میلیون تومان به من پول داده بود تا برایش عتیقه جات بخرم. البته من در کار خرید و فروش عتیقه هستم اما پرستار مادرم هیچ پولی به من نداده بود. به همین خاطر بار دیگر کیفرخواست پرونده با اتهام قتل عمد برای شما صادر و پرونده برای رسیدگی دوباره به این شعبه ارسال شده است. زن میانسال بار دیگر گفت: در این پرونده هیچ جسدی کشف نشده و من هم منکر اطلاع از سرنوشت پرستار مادرم هستم.

نظرها

اخبار بیشتر