۱۰ میلیون نفر در ایران درگیر دیابت هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
۱۰ میلیون نفر در ایران درگیر دیابت هستند

۱۰ میلیون نفر در ایران درگیر دیابت هستند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
مدیرعامل پلی کلینیک سلامت و دیابت تابان گفت: آن چیزی که برای ما مهم است و شاید دولت ها به آن کمتر می پردازند این است که دیابت یکی از بیماری های خاصی محسوب می شود که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را درگیر کرده است.

دکتر حسین سلمان زاده مدیرعامل پلی کلینیک تابان در همایش روز جهانی دیابت در برج میلاد گفت: درمان افراد دارای دیابت نیازمند تیمی از متخصصان و همچنین آموزش و آگاهی بخشی دارد.

سلمان زاده با بیان این مطلب افزود: آن چیزی که برای ما مهم است و شاید دولت‌ها به آن کمتر می‌پردازند این است که دیابت یکی از بیماری‌های خاصی محسوب می‌شود که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را درگیر کرده است.

وی ادامه داد: افرادی که دچار دیابت می‌شوند باید شیوه زندگی، تغذیه، فعالیت بدنی و استرس و خیلی از عواملی را که باعث افزایش بیماری می‌شود را کنترل کنند.

سلمان زاده تصریح کرد: باید از خود و خانواده مان در برابر بیماری‌ها بویژه دیابت مراقبت کنیم و این اقدام جز با اطلاع رسانی و آموزش امکان پذیر نیست.

وی معتقد است: درمان دیابت نیازمند تیمی متخصص از چشم، قلب، تغذیه، زخم و … است تا به مرحله قطع پا در بیماران نرسیم. این وظیفه ماست که هرساله در روز جهانی دیابت این مراسم را برگزار کنیم تا بتوانیم آگاهی بخشی لازم در این زمینه را داشته باشیم.

مدیرعامل پلی کلینیک سلامت و دیابت تابان گفت: شرکت‌های زیادی ما را در امر برگزاری این همایش همراهی کردند چراکه نسبت به بیماران دیابتی احساس مسئولیت می‌کنند.

وی افزود: امروز بیش از ۱۰۰ هزار بیمار تحت پوشش درمان این پلی کلینیک قرار دارد و طراحی اپلیکیشن دیابت آنلاین توسط این پلی کلینیک این امکان را می‌دهد تا بیماران بتوانند در هر ساعتی از شبانه روز به مشاوره‌های پزشکی دسترسی داشته باشند.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

در ادامه دکتر جمال میرزایی فلوشیپ فوق تخصص بیماریهای عفونی در این همایش گفت: یکی از مهمترین مشکلات در دیابتی‌ها قطع عضوی از بدن در اثر زخم دیابتی است.

افراد دیابتی در قسمت پا با افراد عادی متفاوت هستند چراکه عروق خونی افراد دیابتی معمولا به علت همین بیماری یا بسته شده یا کم کار می‌شوند و همین موضوع آسیب هایی از جمله کاهش حس سردی و گرمی، گزگز، خشکی پوست را ایجاد می‌کند. اگر فرد دیابتی دچار زخم دیابتی شوند نیاز به درمان زیادی در بافت دارند. در این افراد عروق خونی با مشکلات خون رسانی درگیر می‌شود و همین موضوع باعث خواهد شد تا درمان پای فرد دارای دیابت با مشکل و روند طولانی همراه باشد.

دکتر خسرو شاهی دیابتولوژیست هم با بیان اینکه دیابت بیماری ای است که می‌تواند تمام اعضای بدن را در صورت عدم درمان درگیر می‌کند، گفت: این بیماران باید بدانند که چه نوع غذایی در چه زمانی و با چه میزان قندی باید مصرف کنند. انجام حرکات ورزشی مانند پیاده روی یا حرکت روی تردمیل با سرعت متعادل که باعث ایجاد حرکت در فرد شود می‌تواند در تنظیم قند خون آنها بویژه بعد از غذا کمک کند. ورزش در افراد دیابتی مخصوصا بعد از غذا برای هضم قند غذای بیمار کوثر است. نکته مهمی که باید در زمان ورزش مورد توجه قرار بگیرد این است که افراد دیابتی نباید بدون مصرف غذا به انجام ورزش‌های سنگین یا طولانی بپردازند چراکه احتمال افت قند در آنها وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند. بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر این اساس پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش بارندگی در استان‌های غرب و جنوب غرب کشور، احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد. «سیف الله آقا بیگی» در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان هواشناسی در پایش ۷۱ ساعته اعلام کرد در استان‌های خوزستان به خصوص مناطق شمالی، مناطق جنوبی استان‌های ایلام و لرستان بارندگی‌ها از روز شنبه افزایش خواهد یافت. وی ادامه داد: بر این اساس و به لحاظ شرایط رطوبت خاک در این مناطق احتمال افزایش آب رودخانه‌های مناطق ذکر شده وجود خواهد داشت و بر این اساس جلسه ستاد مدیریت بحران این شرکت ساعاتی پیش برگزارشد. آقا بیگی گفت: جسله با هدف افزایش آمادگی کل بخش‌های وزارت نیرو اعم از شرکت‌های برق و آب و فاضلاب برگزار شد تا بتوان در صورت بروز حادثه به موقع اقدام کرد. به گفته وی، اگر میزان بارندگی‌های پیش بینی شده به همان اندازه باشد احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های کارون و دز در روزهای آینده وجود دارد که لازم است مردم در این زمینه به هشدارها توجه کافی داشته باشند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با حضور در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، میزان خسارات اولیه سیل در این استان را ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد. وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: الویت ما این است که راه‌های اصلی مسدود نباشد. اکنون راه‌های اصلی تماما باز و بسیاری از راه‌های فرعی نیز ترمیم شده‌اند. اسلامی با بیان این که الویت اصلی وزارت راه و نیز تاکید دولت برگرداندن شرایط به وضیعت عادی است، تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت مسکن و خانه‌های آسیب دیده نیز در برنامه‌های وزارت راه قرار دارد. وی افزود: باید بتوانیم اعتباراتی را برای بازسازی مناطق سیل زده مصوب کنیم و بعد از ان کار بازسازی را شروع خواهیم کرد.
همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر