الکعبی: خواست ملت عراق مقابله با فساد حاصل از حضور آمریکاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. بین‌المللی
الکعبی: خواست ملت عراق مقابله با فساد حاصل از حضور آمریکاست

الکعبی: خواست ملت عراق مقابله با فساد حاصل از حضور آمریکاست

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
دبیرکل دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء گفت: در چند هفته گذشته شاهد تظاهرات مصالمت‌امیز مردم عراق و خواست مقابله با فساد حاصل از حضور امریکا در این کشور هستیم.

به گزارش افکارنیوز،

اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء در ایران در سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران آغازگر بیداری و آگاهی میان مسلمانان بود و پیام آگاهی، حمایت از مردم مظلوم جهان و مقابله با جو خفقان امریکا است.

اخبار سیاسی- دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء ادامه داد: ما در چند سال گذشته شاهد بودیم که در برخی شهرهای عراق گروه‌های تروریستی حرکت می‌کردند و همه دیدند که چگونه با ایران تمامی این توطئه‌ها خنثی شد.

او با بیان اینکه دشمنان اسلام و در راس آنها رژیم صهیونیستی نمی‌خواهند کشورهای اسلامی به راحتی برسند، تصریح کرد: آنها در این زمینه توطئه‌های فراوانی را طراحی کردند و قصد خدشه‌دار کردن اقتدار ملت عراق را داشتند.

الکعبی با اشاره به تظاهرات اخیر عراق نیز بیان کرد: در چند هفته گذشته، شاهد تظاهرات مصالمت‌امیز مردم عراق و خواست مقابله با فساد حاصل از حضور آمریکا در این کشور هستیم، مردم عراق نمی‌خواهند کشورهایی مانند عربستان سعودی و امارات از تظاهرات به حق آنها سواستفاده کنند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء افزود: دشمنان همواره به دنبال چپاول منابع ملت‌های اسلامی بودند و به همین خاطر در حوادثی چون تظاهرات به حق مردم عراق قصد نفوذ و تحریک ملت را دارند در حالی که مردم عراق از دولت قانونی خود دفاع کردند.

او عنوان کرد: مردم عراق با قیام علیه اشغال‌گران امریکا نشان دادند می‌شود به نظام‌های مزدور منطقه سیلی زد و بدون تکیه بر دشمنان استقلال داشت.

الکعبی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در سال‌های گذشته جنایت زیادی را در عراق انجام دادند، گفت: دشمنان با استفاده‌ از نهادهای معلوم‌الحال قصد نفوذ در مدارس و دانشگاه‌های عراق را داشتند اما موفق نشدند.

دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء بیان کرد: امروز اگر عده‌ای سخن از اعتراض عمومی می‌کند قصد دارند حقوق به حق ملت را زیر پا بگذارند و می‌خواهند تفرقه را بین ملت پخش کنند.

او ادامه داد: امروز شبکه‌های مجازی به دلیل تسلط امریکا و استکبار جهانی به فضایی آلوده تبدیل شده است و قصد انحراف خواسته‌های به حق ملت را دارند.

الکعبی در پخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: آنها می‌خواهند با تحریک ملت اعتراضات درست را منحرف کنند، امروز همه باید این را بدانند و به مقابله با شرایط فعلی و تحرکات دشمن بپردازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
رکنارکنا4 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
الفالف3 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر