واکنش صرافان به افزایش ۲ درصدی قیمت دلار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اقتصادی
واکنش صرافان به افزایش ۲ درصدی قیمت دلار

واکنش صرافان به افزایش ۲ درصدی قیمت دلار

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
رئیس کانون صرافان با تأکید براینکه افزایش ۲ درصدی قیمت دلار نگران کننده نیست، گفت: مردم اشتیاقی برای خرید دلار و سایر ارز‌ها ندارند.

خبرگزاری تسنیم: سلطانی زاده در خصوص وضعیت بازار ارز طی روز‌های اخیر، اظهار داشت: افزایش مصارف ارزی در نیم سال دوم طبیعی است و هر سال از نیمه دوم سال تقاضای شرکت‌ها برای خرید ارز افزایش می‌یابد و این یکی از دلایل رشد قیمت دلار است.

وی عامل مهم دیگر تاثیر گذار در بازار ارز را جو سیاسی کشور دانست و تصریح کرد: البته با توجه به افزایش تقاضای فصلی و شرایط سیاسی کشور، افزایش ۲ درصدی قیمت دلار خیلی نباید نگران کننده تلقی شود.

رئیس کانون صرافان با بیان اینکه شرکت‌ها و فعالان اقتصادی در نیمه دوم سال نیاز ارزی بیشتری دارند، افزود: به همین دلیل خریدار اصلی در بازار ارز شرکت‌ها هستند که از طریق سامانه نیما نیاز خود را تامین می‌کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

این فعال در بازار ارز تأکید کرد که مردم دیگر مانند قبل اشتیاقی برای خرید دلار و سایر ارز‌ها بعنوان سرمایه گذاری ندارند و گفت: مردم این روز‌ها خریدار ارز نیستند.

سلطانی زاده افزود: بانک مرکزی به راحتی توان مدیریت بازار ارز را دارد و می‌تواند مانند ماه‌های قبل ثبات را به بازار برگرداند؛ ضمن اینکه عرضه و تقاضا نیز هم اکنون در بازار کنترل شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها