شیخ نعیم قاسم: ایران محور و رهبر مقاومت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
شیخ نعیم قاسم: ایران محور و رهبر مقاومت است

شیخ نعیم قاسم: ایران محور و رهبر مقاومت است

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
معاون دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه ایران محور و رهبر مقاومت است، گفت: آیت‌الله خامنه‌ای ولی‌فقیه و رهبر ما و امت اسلامی هستند. جنگ ایشان، جنگ ما و صلح ایشان، صلح ما است.

به گزارش مشرق، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان در «آئین افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی» گفت: من با نگاه خوشبینانه‌ای به این کنفرانس نگاه می‌کنم.. چون عنوان این کنفرانس که «سی و سومین دوره» است، مرا یاد ۳۳ روز مقاومت با اسرائیل و پیروزی حزب‌الله لبنان می‌اندازد؛ آن پیروزی نقطه عطف تاریخی در منطقه بود. بنده چهار نکته را می‌خواهم بگویم؛ اول آنکه وحدت در اهداف، قضایا و آرمان‌ها است.

وی با بیان اینکه در فلسطین تمام عوامل وحدت اسلامی وجود دارد، افزود: هرکس پرچم فلسطین را بر دوش دارد، پیروز می‌شود و هرکس که از فلسطین دست کشید، شکست خورد. روز قدس، یک روز جهانی است که ویژه خود قدس نیست؛ روز رؤیارویی ملت‌های زیر ستم آمریکا و احیای اسلام است.

شیخ نعیم قاسم اظهار داشت: مقاومت صرف‌نظر از زمینه‌های عقیدتی، محور است. راه احقاق حق، وحدت است. درست است که هر انسانی مسئول است خود را نجات دهد ولی ما مسئول هستیم که همگی برای آزادی فلسطین بکوشیم. عادی‌سازی با دشمن، نوعی جنگ نرم است و هرگز راه‌حل نخواهد بود. دوم آنکه ما در برابر ستم‌ها قوی‌تر هستیم دلیل آن هم حق و ایمانمان است.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه بیان داشت: لبنان از سال ۱۹۸۲ در همه زمینه‌ها قدرت پیدا کرده و توانسته در برابر اسرائیل و تکفیر، مقاومت کند و بجنگد. اکنون در لبنان تحرک گسترده‌ای علیه فساد برپا شده و آمریکا هم تلاش‌هایی دارد که ما را مسئول این شلوغی‌ها بداند ولی مطمئنا شکست می‌خورد چون ما هم بخشی از این مردم هستیم.

وی افزود: سوم آنکه ابراز وحدت یک نیرو است. ما باید نشان دهیم و بگوییم که چه کسی هستیم. دشمنان ما از ما می‌خواهند که وحدت خودمان را نشان ندهیم تا بتوانند بر ما پیروز شوند. ایران محور و رهبر مقاومت است و آیت‌الله خامنه‌ای و ولی‌فقیه، رهبر ما و امت اسلامی هستند. جنگ ایشان، جنگ ما و صلح ایشان، صلح ما است.

شیخ نعیم قاسم با اعلام اینکه ما در پشت شعارهای بی‌خودی، خودمان را پنهان نمی‌کنیم، گفت: چهارم آنکه تهاجم اقتصادی، نوعی اشغالگری است. ما علیه هر اشغالگری، مقابله می‌کنیم. راه‌حل مقابله ما، مقاومت نظامی، فرهنگی و اقتصادی است چون دو راه‌حل بیشتر نداریم یا باید تسلیم شویم یا مقاومت کنیم که ما راه‌ حل مقاومت و وحدت اسلامی را انتخاب کردیم.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

معامله قرن دستپخت صهیونیستی آمریکایی است که متأسفانه برخی از رژیم‌های عربی هم کنار آن ایستاده‌اند

در ادامه این مراسم عزت الرشق یکی از رهبران حماس و جنبش مقاومت اسلامی در فلسطین نیز گفت: امت اسلامی با ایجاد وحدت می‌تواند حامی فلسطین باشد. در دیداری که چند ماه پیش با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان گفتند که «مسئله فلسطین، قلب امت اسلام است». بنده توطئه‌ها و تحریم‌های آمریکا را شدیدا محکوم می‌کنم. مردم فلسطین همواره مورد آماج حملات و توطئه‌های گوناگون دشمنان هستند اما ما توانستیم با مقاومت خودمان، دستاوردهای خوبی به دست بیاوریم. مردم ما با شهادت و پایداری خودشان در داخل فلسطین توانستند دشمن را از بین ببرند به همین دلیل پیروزی از آن ملت ماست.

وی افزود: امروز در شهر قدس با جنایت صهیونیست مواجه هستیم، آنها به دنبال از بین بردن و نابودی هویت اسلامی ما و قبله مسلمانان هستند اما مردم ما همواره با وحدت خودشان توانستند ایستادگی کنند به شرط آنکه مردم جهان اسلام هم حمایت و کمک داشته باشند. حماس به دنبال این است که انتخاباتی برگزار کند که بتواند آینده مردم را به خوبی رقم بزند. ابتدا انتخابات پارلمانی و سپس انتخابات خودگردان برگزار می‌شود. معامله قرن دستپخت صهیونیستی آمریکایی است که متأسفانه برخی از رژیم‌های عربی هم کنار آن ایستاده‌اند و می‌خواهند کشور ما را چپاول کنند.

عزت الرشق با بیان اینکه همه مردم فلسطین معتقدند که معامله قرن، توطئه بزرگی است که باید از بین برود، گفت: اسرائیل نمی‌تواند بخشی از حل مسئله فلسطین باشد. اگر کسانی بخواهند با استعانت از صهیونیسم، مسئله فلسطین را حل کنند، از دشمنان ما هستند. شکستی که صهیونیست داشته، نتیجه مقاومت مردم ماست. مقاومت و پایداری، بزرگترین دستاورد مردم ما است.

رهبر حماس و جنبش مقاومت اسلامی بیان داشت: قدس اولین و آخرین پایتخت فلسطین خواهد ماند. درخواست ما از میهمانان اجلاس این است که با گام‌های عملی خود، مانع تحقق معامله قرن شوند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
روزنوروزنو1 روز قبل
طبق اعلام یکی از مدیران استقلال، آندره آ استراماچونی، سرمربی مستعفی آبی‌پوشان، در رم نیست و همچنان در ترکیه حضور دارد. بر همین اساس مدیران استقلال امشب راهی ترکیه می‌شوند تا با او مذاکره کنند. خلیل زاده و منزوی برای مذاکره با استراماچونی و‌ پرداخت پول این مربی به ترکیه می‌روند. استراماچونی دیروز رسما استعفای خود را به صورت نامه ارائه داده بود و قرار است قرارداد این مربی به یک سال کاهش پیدا کند و ۱۱۰ هزار دلار به او پرداخت شود. پس از آن دقایقی پیش با فتحی صحبت کردم و به ناچار خواسته استراماچونی را قبول کردیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
خبرگزاری رویترز شامگاه چهارشنبه در گزارشی اختصاصی به نقل از «ادوارد مک‌مولن» سفیر آمریکا در سوئیس و «پاسکال باریسل» از دیپلمات‌های ارشد سوئیس اعلام کرد که کانال مالی بین ایران و سوئیس که قرار است برای مبادله کالاهای بشردوستانه مورد استفاده قرار گیرد، ظرف چند ماه آینده فعال خواهد شد. پاسکال بارسیل در مصاحبه با رویترز درباره این کانال مالی اظهار داشت: «ما وظیفه داریم که مواد غذایی و اقلام درمانی برای مردم ایران فراهم کنیم. به همین دلیل ما به‌سختی تلاش می‌کنیم تا این کانال مالی را فعال کنیم.» وی در پاسخ به این سؤال که آیا این کانال مالی در نیمه اول سال آینده میلادی فعال خواهد شد، گفت: «امیدوارم که اینطور شود، اما پیش‌بینی آن دشوار است زیرا همه چیز دست ما نیست. فعال‌سازی این کانال در نهایت به شرکت‌ها و بانک‌هایی بستگی خواهد داشت که مایل به مشارکت در آن هستند. امروز چهارشنبه محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره اینکه اعلام شده کانال مالی بین ایران و سوئیس برای مبادله کالاهای بشردوستانه در چه وضعیتی به سر می‌برد؟ اظهار داشت: «بین بانک ایران و سوئیس برای دارو و کالاهای بشردوستانه و معیشتی و اساسی مذاکراتی شده ولی هنوز این کانال شکل نگرفته است.»

نظرها

اخبار بیشتر