تنها راه آزادی فلسطین، مقاومت و وحدت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

تنها راه آزادی فلسطین، مقاومت و وحدت است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: تنها راه آزادی فلسطین مقاومت و وحدت است؛ ما توانسته ایم با وحدت خود، در برابر دشمنان مقاومت کنیم.
تنها راه آزادی فلسطین، مقاومت و وحدت است - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، شیخ نعیم قاسم در مراسم گشایش سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: تنها راه آزادی فلسطین مقاومت و وحدت است؛ ما توانسته‌ایم با وحدت خود، در برابر دشمنان مقاومت کنیم و تا زمانی که اشغال‌گری موجود است، جوانان مقاومت نیز در میدان هستند و مناقین مایوس می‌شوند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به جنگ ۳۳ روزه لبنان علیه رژیم صهیونیستی که نیرو‌های مقاومت در این جنگ به پیروزی تاریخی دست یافتند، افزود: جایگاه مقاومت در این جنگ بسیار تأثیرگذار بود.

وی با اشاره به اینکه این کنفرانس به برکت ولادت پیامبر (ص) و امام صادق (ع) و با موضوع فلسطین برگزار شده است، گفت: فلسطین منشأ وحدت اسلامی و جزیی از محور توحید و مقاومت است و هرکس پرچم فلسطین را حمل کند پیروز می‌شود، فلسطین جوهره پیروزی امت اسلامی در تمام زمان‌ها و نمونه جهاد و صبر است.

نعیم قاسم با اشاره به نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) افزود: قدس در رأس مسائل منطقه است؛ روز قدس یک روز جهانی است و تنها اختصاص به قدس ندارد؛ این روز، روز مواجهه ملت‌ها با ظلم آمریکا و دیگر ابر قدرت‌ها است. روز قدس روز احیای اسلام است.

وی تأکید کرد: تنها راه آزادی فلسطین مقاومت و وحدت است. ما توانسته‌ایم با وحدت خود، در برابر دشمنان مقاومت کرده و تا زمانی که اشغال‌گری موجود است، جوانان مقاومت نیز در میدان هستند و مناقین مایوس می‌شوند.

وی گفت: ما قوی‌ترین افردا هستیم و با ایمان و افراد قدرتمند خود در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنیم.

نعیم قاسم درباره قدرت حزب الله در منطقه افزود: قدرت حزب الله در زمینه فرهنگ و تجهیزات و سایر امکانات توسعه پیدا کرده است. حزب الله جزیی از این ملت است و از آن‌ها در تحقق خواسته هایشان حمایت می‌کند و به زودی دشمنان فاسد را شکست خواهد داد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

معاون دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تأکید کرد: وحدت نقطه قدرت ماست و ما باید بدانیم چگونه با یکدیگر تعامل داشته باشیم.

وی با تمجید از مواضع جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران محور مقاومت است و امام خامنه‌ای رهبری مقاومت و رهبری امت اسلامی را در دست دارند. جنگ این کشور جنگ ماست و صلح آن نیز صلح ماست.

وی با اشاره به اینکه باید گام‌هایی برای آزادی قدس انجام شود، گفت: ما با وحدت خود می‌توانیم به زودی در برابر چالش‌ها پیروز شویم و باید دانست که نجات فلسطین از طریق سازمان ملل و … امکان پذیر نیست بلکه با وحدت و حرکت جهادی این امر تحقق خواهد یافت.

نعیم قاسم با اشاره شهادت ابوالعطاء، از فرماندهان فلسطینی به همراه همسرش، افزود: در این جنایت، اروپا و آمریکا شریک بوده‌اند.

وی با تأکید بر حمایت از ملت مجاهد یمن که در مقابل رژیم سعودی ایستاده است، حمایت خود را از ملت سوریه و عراق و بحرین اعلام و تأکید کرد: ما برای نجات آن‌ها از چنگال حکومت ظالم ایستاده‌ایم.

وی در پایان تأکید کرد: تحریم اقتصادی نوعی اشغالگری است و ما در برابر همه‌ی اشکال اشغال ایستاده‌ایم. راه حل آن مقاومت نظامی و اقتصادی و فرهنگی است و تسلیم در برابر آن، به زیان همه خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر