پیشکسوتان مقاومت، تربیت نسل جوان را بر عهده بگیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

پیشکسوتان مقاومت، تربیت نسل جوان را بر عهده بگیرند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح: پیشکسوتان مقاومت و جهاد نیرو‌های مسلح در دوران فراغت مسئولیت تربیت نسل جوان را بر عهده بگیرید.
پیشکسوتان مقاومت، تربیت نسل جوان را بر عهده بگیرند - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در مراسم تجلیل از پیشکسوتان ستاد کل نیرو‌های مسلح و قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا گفت: لفظ پیشکسوت برای نسل انقلاب و دفاع مقدس تداعی کننده امنیت، ثبات، حماسه آفرینی، ایثارگری و از خودگذشتگی است.

وی با بیان اینکه نسل شما بازنشسته نیست و هنگامی که از کاری مهم فارغ می‌شوند باید عزم خود را برای کار‌های دیگر جزم کنند ادامه داد: بازنشستگان نیرو‌های مسلح باید در دوران فراغت مسئولیت‌های سنگینی از جمله تربیت نسل جوان را بر عهده بگیرید.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه نسل شما پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس با بازنشستگان دیگر سازمان‌ها و دیگر کشور‌ها تفاوت اساسی دارد گفت: شما دوران ستمشاهی را به خوبی درک کرده‌اید و حقارتی که رژیم طاغوت و مستشاران علیه نظامیان کشور اعمال می‌کرد را مشاهده کرده‌اید.

وی افزود: شما در پیروزی انقلاب اسلامی در امنیت بخشی به کشور در زمان بحران‌های پس از انقلاب و نیز از همه مهمتر در دوران دفاع مقدس نقش‌آفرین بودید و حماسه‌های بزرگی را رقم زدید.

سرلشکر باقری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس همه دنیای کفر پشت سر حزب بعث قرار گرفت و به دشمن جسارت تهاجم و قتل و غارت ملت بزرگ ایران را داد گفت: اما نسل شما با تمام توان و قدرت ایمان جلوی دشمن تا بن دندان مسلح ایستاد و بسیاری از شما در این راه جانباز شدید و بسیاری از هم رزمانتان به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: پس از دوران دفاع مقدس شما وارد عرصه بازسازی کشور شدید و در ادامه نیز مقابله با تهدیدات استکبار جهانی را طرح ریزی کردید.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: رشادت‌ها و ایثارگری‌های نسل شما سبب شده است تا امروز از قدرت بازدارندگی برخوردار باشیم و دشمنان نتوانند دیگر به کشور ما طمع و تعدی کنند.

وی افزود: شما به لحاظ الزاماتی که در دوران خدمت به ویژه در دوران دفاع مقدس داشته‌اید و با توجه به رشادت‌هایی که در دوران‌های مختلف انقلاب اسلامی و پس از آن از خود نشان داده‌اید، امروز بازنشسته محسوب نمی‌شوید، بلکه شما همواره وابسته به نیرو‌های مسلح و در واقع سرمایه‌های معنوی نیرو‌های مسلح محسوب می‌شوید.

سرلشکر باقری به بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان نیرو‌های مسلح اشاره کرد و گفت: البته در این خصوص در سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح اقدامی صورت می‌گیرد، اما ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز در طول سه سال گذشته تلاش کرد تا فاصله حقوقی بازنشستگان نیرو‌های مسلح را کاهش دهد، اما متاسفانه به علت بالا رفتن سریع نرخ تورم این تلاش‌ها کم‌اثر شد.

وی با بیان اینکه تلاش و برنامه ریزی‌ها با هدف بهبود وضع معیشتی بازنشستگان نیرو‌های مسلح ادامه خواهد یافت افزود: قرارگاهی ایجاد شده است تا وضعیت معیشت، توانمندی و منزلت بازنشستگان نیرو‌های مسلح را بهبود بخشد.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اهمیت ترویج ارزش‌های دفاع مقدس اشاره و اضافه کرد: در جلسه‌ای که در چهارم مهر سال گذشته خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی رسیدیم، ایشان فرمودند که انتظار می‌رود کار‌هایی که برای دفاع مقدس تاکنون انجام شده است، ۱۰۰ برابر شود و فرمودند این گنج ارزشمندی است که باید ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال مایه سرافرازی و سربلندی ملت ایران باشد.

وی افزود: خاطرات و حماسه آفرینی‌های نسل انقلاب و دفاع مقدس باید هر چه سریعتر در قالب کتاب، فیلم و سایر ابزار هنری منتشر شود تا نسل جدید بدانند و از رشادت‌های رزمندگان کشورشان آگاه شوند.

سرلشکر باقری با تاکید بر اهمیت استفاده از تجربیات پیشکسوتان گفت: خلاقیت و انرژی جوانی در کنار پختگی و تجربه پیشکسوتان می‌تواند در یک سازمان و نهاد پیشرفت و رشد ایجاد کند.وی ادامه داد: امروز بسیج و سپاه پاسداران آمادگی به خدمت گرفتن شما عزیزان را در تربیت نسل جوان انقلابی دارند.ژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به زودی افتتاح می‌شود

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: پژوهشگاه علوم و دفاع مقدس به زودی افتتاح خواهد شد که در آن بازنشستگان نیرو‌های مسلح به کارگیری می‌شوند.

سردار سرلشکر محمد باقری در مراسم قدردانی از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس افزود: نسلی که از آن‌ها به عنوان نسل پیشکسوت یاد می‌شود نسل انقلاب، دوران دفاع مقدس، امنیت و ثبات جمهوری اسلامی است، نسلی هستند که در دوران دفاع مقدس نقش اساسی داشتند.

وی گفت: ما در همه نسل‌ها و اقشار بازنشسته داریم و در واقع در همه دوران بازنشسته وجود دارد اما بازنشسته‌های دوران دفاع مقدس و نسل انقلاب با سایر بخش‌ها و سازمان‌ها تفاوت اصلی دارند و باید احترام و تکریم شوند و جزو نیرو‌های معنوی سازمان هستند و از سازمان جدا نیستند.

سردار باقری افزود: اکنون نیرو‌های مسلح ما وسیله و عامل اصلی برای اقتدار کشور و موجب بازدارندگی کارآمد و پاسخگو هستند که دشمن جرأت و جسارت تجاوز و تهاجم به کشور را ندارد.سردار باقری گفت: همه این‌ها از وجود پیشکسوتان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح است.

وی در ادامه به راه اندازی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در این پژوهشگاه که به زودی فعالیت مجدد خود را شروع خواهد کرد از تجربیات موفق پیشکسوتان استفاده خواهد شد و در آنجا کارگروه‌هایی ایجاد می‌شود که در آن‌ها کار دست پیشکسوتان خواهد بود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: بسیج و سپاه از پیشکسوتان نیرو‌های مسلح استقبال می‌کنند تا به عنوان فرماندهان بسیج در قشر‌های مختلف فعالیت کنند به ویژه که الگویی برای جوانان هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر20 ساعت قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.
فراروفرارو1 روز قبل
تصاویری جدید از گریم حسام منظور در فیلم «مست عشق» ببینید. به گزارش خبرآنلاین، حسام منظور در نقش حسام‌الدین چلبی، همنشین و شاگرد مولانا ایفای نقش خواهد کرد. شهاب حسینی، پارسا پیروزفر، ابراهیم چلیکول، هانده ارچل، سلما ارگچ، بنسو سورال، بوراک توزکوپاران و بوران کوزوم سایر بازیگران «مست عشق» هستند. داستان فیلم «مست عشق» همزمان با دوران زندگی مولانا و شمس تبریزی اتفاق می‌افتد. صفحه اینستاگرام فیلم «مست عشق» این تصاویر را به مناسبت تولد حسام منظور که مخاطبان تلویزیون او را با سریال «بانوی عمارت» و «برادرجان» می‌شناسند، منتشر کرد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
آقای ابوالفضل همراه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آخرین وضعیت سلامتی آقای رضا ایرانمنش گفت: این بازیگر سینما و تلویزیون دو شب پیش بر اثر حملات ناشی از عوارض شیمیایی شدن در بیمارستان بعثت بستری شد. وی ادامه داد: این هنرمند اکنون بستری است و مراحل درمان را طی می‌کند. از مردم عزیز می‌خواهم برای سلامتی این هنرمند دعا کنند. آقای رضا ایرانمنش ۱۹ شهریور ۱۳۴۶ در جیرفت کرمان متولد شد. وی در ده‌ها فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی حضور داشته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» با اعلام این خبر گفت: اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند جایزه «جلال» در جریان بررسی آثار این بخش، کتاب «پس از بیست سال» نوشته «سلمان کدیور» را به خاطر کوشش موثر در زمینه دراماتیک کردن تاریخ و وقایع دینی و هویتی، شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند. رمان «پس از بیست سال» روایتی است تاریخی در صدر اسلام که از دوران امام علی (ع) آغاز و به پس از حادثه عاشورا ختم می‌شود. مراسم پایانی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» ساعت ۱۵ شنبه، ۲۳ آذرماه در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره برگزار خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما به نقل از روابط عمومی ایده بازار امیرکبیر؛ پیرو برگزاری دومین رویداد ملی ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی، پیش نشست این رویداد با حضور آقایان دکتر عبدالعظیم بهفر (مدیرکل امور فراورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو)، دکتر عبدالحسین قاسم‌زاده (معاون برنامه‌ریزی اداره کل فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو) و دکتر شهرام شعیبی (مشاور مدیرکل امور فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو) برگزار شد تا درباره چالش‌ها و فرصت‌های این صنعت و نیز تبیین اهداف و چشم‌انداز دومین رویداد ملی ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی پرداخت. آقای عبدالعظیم بهفر، عضو هیأت علمی سازمان غذا و دارو در خصوص اهمیت این رویداد گفت: با تشکیل سازمان غذا و دارو در سال ۹۰ و با توجه به اهمیت حوزه فراورده‌های آرایشی و بهداشتی، اداره‌کل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی را تشکیل دادیم. آقای عبدالعظیم بهفر با اشاره اهدافی که در دومین رویداد ملی ایده‌بازار فراورده‌های بهداشتی، آرایشی، شوینده و سلولزی دنبال می‌شود گفت: این فراورده‌ها را از دو منظر می‌توان نگاه کرد. اول بازار داخلی کشور: طبیعی است که در داخل کشور نیاز‌هایی در این زمینه داریم. در بخش فراورده‌های آرایشی و بهداشتی به راحتی می‌توان ایده‌ای را مطرح کرد که اثبات این ادعای این ایده نسبت به فرآورده‌های دارویی آسان‌تر است.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ آقای دکتر سید احمد معتمدی در جلسه مشترک سازمان ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این سازمان بودجه خوبی برای تحقیقات دارد که دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و محققان می‌توانند با تدوین طرح‌های تحقیقاتی مؤثر از این بودجه استفاده کنند. وی با اشاره به آغاز همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان ایمیدرو افزود: باید برنامه ریزی صورت گیرد تا این دانشگاه و سازمان ایمیدرو طرح‌های تحقیقاتی مشترک و اثرگذار با یکدیگر داشته باشند. رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه براساس قراردادی که با اتاق بازرگانی تهران دارد در حال پیگیری طرح‌های مختلف از جمله طرح‌های معدنی است. آقای دکتر معتمدی ادامه داد: قرارداد این دانشگاه با اتاق بازرگانی تهران یک فعالیت بلند مدت و مستمر خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر