حضور جوانان و نوجوانان در مساجد باید پر رنگ شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
حضور جوانان و نوجوانان در مساجد باید پر رنگ شود

حضور جوانان و نوجوانان در مساجد باید پر رنگ شود

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- استاندار قزوین گفت: با تقویت برنامه های فرهنگی و هنرمندانه و بهره گیری از افراد خوش ذوق در مساجد می توانیم زمینه حضور جوانان و نوجوانان در این کانون های دینی را پر رنگ و بیشتر کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان قزوین که با حضور حجت الاسلام ارزانی دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در استانداری برگزار شد گفت: مسجد یکی از کانون‌های اثرگذار در حوزه آسیب‌های اجتماعی است و بسیاری ازمشکلاتی که در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی داریم ناشی از بی توجهی به این کانون‌های دینی است.

وی افزود: اگر توجه به مساجد کم رنگ شود باید هزینه‌های بیشتری را در عرصه‌های مختلف متحمل شویم.

حضور جوانان و نوجوانان در مساجد باید پر رنگ شود - 3

استاندار قزوین تصریح کرد: اگر به مساجد به عنوان کانون دینی و هدایتگر توجه کنیم می‌توانیم با محوریت مساجد زمینه تقویت وحدت و انسجام جامعه را مهیا کنیم.

وی تصریح کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد حضور جوانان در مساجد کم رنگ شده لذا باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و ببینیم چرا گرایش جوانان به مسجد کمتر شده و آیا می‌توان با فعال کردن کانون‌های فرهنگی و ورزشی مساجد، زمینه حضور جوانان و نوجوانان بیشتری را در این مکانهای مقدس فراهم کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

استاندار گفت: مساجد در قبل از انقلاب به عنوان کانون تجمع مبارزان و شکل گیری انقلاب بود و در پیروزی مردم نقش حیاتی ایفا کرد و امروز هم می‌توان با محور مساجد موجب تحول فرهنگی در جامعه شد.

حضور جوانان و نوجوانان در مساجد باید پر رنگ شود - 8

وی اضافه کرد: چرا هنوز نتوانسته‌ایم نسبت به جذب نخبگان و افراد متخصص در عرصه‌های مختلف در مساجد همت کنیم و این ضعف در این شرایط با استفاده از خرد جمعی می‌تواند برطرف شود.

استاندار قزوین اظهارامیدواری کرد با کمک خیرین بتوان نسبت به ساخت و تجهیز مساجد در مناطقی که از این اماکن بی بهره هستند استفاده کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر