عرضه ۱۵ میلیارد دلار سهام غول تجارت الکترونیک چین در بورس هنگ کنگ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
عرضه ۱۵ میلیارد دلار سهام غول تجارت الکترونیک چین در بورس هنگ کنگ

عرضه ۱۵ میلیارد دلار سهام غول تجارت الکترونیک چین در بورس هنگ کنگ

مهرخبرگزاری مهر |
غول تجارت الکترونیک چین، علی‌بابا، در نظر دارد در دومین عرضه عمومی بزرگ سهام خود تا ۱۵ میلیارد دلار از سهام شرکت را بفروشد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، غول تجارت الکترونیک چین، علی‌بابا که رکورددار بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ است، در نظر دارد در دومین عرضه عمومی بزرگ سهام خود تا ۱۵ میلیارد دلار از سهام شرکت را بفروشد.

رسانه‌های چین با اشاره به منابع آگاه گزارش دادند که مجوز عرضه عمومی سهام علی‌بابا توسط اداره بورس و ترخیص کالای هنگ‌کنگ تایید شده است. علی‌بابا به اولین شرکتی تبدیل خواهد شد که پس از تغییر قوانین بورس هنگ‌کنگ در سال جاری، توانسته است با موفقیت صلاحیت لازم برای دومین عرضه عمومی سهام خود را به دست بیاورد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

گزارشات حاکی از آن است که علی‌بابا حدود ۵۰۰ میلیون سهم خود را خواهد فروخت و از این فروش درآمدی ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلاری کسب خواهد کرد. این فروش سهام می‌تواند بزرگترین فروش سهام بورس هنگ‌کنگ در ۱۰ سال اخیر باشد.

قرار است قیمت‌گذاری سهام علی‌بابا در ۲۰ نوامبر انجام شده و فروش آنها در ۲۵ نوامبر آغاز شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر