تخصیص ۹۸ درصد اعتبارات ملی پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌ها در ۶ ماه اول سال جاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
تخصیص ۹۸ درصد اعتبارات ملی پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌ها در ۶ ماه اول سال جاری

تخصیص ۹۸ درصد اعتبارات ملی پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌ها در ۶ ماه اول سال جاری

ایسناخبرگزاری ایسنا |
دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: با پیگیری‌های به‌عمل آمده، جذب و تخصیص ۹۸ درصد اعتبارات ملی پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌ها در شش ماهه اول سال جاری محقق شده است.

به گزارش ایسنا، محمدتقی نظرپور در جریان افتتاح دو پروژه عمرانی دانشگاه ایلام با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهتمام جدی وزارت علوم در زمینه مدیریت سبز در سطح دانشگاه‌های کشور، گفت: اهتمام در زمینه مدیریت سبز از اولویت‌های مجموعه وزارت علوم است که با اصلاح و بهبود فرآیندها و ساختارها به منظور حفظ محیط زیست، مدیریت مصرف انرژی و مواد و با به‌کارگیری مؤثر و کارآمد منابع مادی و انسانی، سازماندهی و برنامه‌ریزی به منظور هدایت آنها جهت نیل به اهداف زیست محیطی حاصل می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه برنامه‌ها و اقدامات مناسبی در این زمینه در دانشگاه‌ها و مؤسسات تابعه وزارت علوم انجام گرفته و با ارزیابی عملکرد و پایش نتایج حاصله، رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در حوزه مدیریت سبز، مقایسه وضعیت دانشگاه‌ها با یکدیگر در هر سطح، مقایسه وضعیت دانشگاه‌ها با وضعیت مطلوب، مقایسه وضعیت دانشگاه‌ها با دانشگاه‌های بین‌المللی پیشرو در حوزه مدیریت سبز و پایش انحراف، پسرفت یا پیشرفت دانشگاه‌ها بر اساس ارزش‌های توسعه دانشگاه سبز مشخص می‌شود.

معاون اداری، مالی و منابع وزارت علوم، اضافه کرد: همچنین پروژه‌های پیشنهادی مختلفی در سطح دانشگاه‌های کشور شامل ۵۴ مورد در گروه آب‌های سطحی، مدیریت آب و پساب، ۱۳ مورد در گروه ارتقای کیفی موتورخانه‌ها و بهینه‌سازی سامانه‌های تاسیساتی و یک مورد هم در گروه انرژی‌های تجدید پذیر تصویب شده است.

نظرپور در خصوص نتایج حاصله در این زمینه و تأثیر آن در زمینه کاهش مصرف انرژی و آب، اظهار کرد: با مقایسه عددی مصارف دانشگاه‌های ارزیابی شده در بازه زمانی سال ۹۵ تا سال ۹۷، مشخص شد روند مصرف انرژی و آب در سطح دانشگاه‌ها کاهش یافته و از جمله در زمینه مصرف آب، ۳۳ درصد کاهش مصرف صورت گرفته است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

وی با اشاره به حساسیت وزارت علوم برای تکمیل پروژه‌های عمرانی دانشگاه‌ها، یادآور شد: با پیگیری‌های به‌ عمل آمده، تخصیص ۹۸ درصد اعتبارات ملی در شش ماهه اول سال جاری محقق شده و در حوزه تعمیرات اساسی هم ۲۰ درصد تحقق یافته و با رایزنی‌های انجام شده، ان شاء الله ۸۰ درصد دیگر هم به‌زودی اختصاص خواهد یافت.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در بخش دیگر سخنان خود با ابراز رضایت از روند کلی توسعه دانشگاه ایلام و به‌خصوص توسعه مناسب طرح‌های عمرانی، اظهار کرد: امیدواریم با کمک وزارت علوم، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری ایلام، تمامی این پروژه‌ها تکمیل و افتتاح شوند که در آن صورت زمینه برای توسعه بیشتر و بهتر دانشگاه ایلام فراهم خواهد شد.

نظرپور افزود: همچنین برنامه‌ها و اقدامات خوب دیگری در حوزه مدیریت سبز و سنددار کردن زمین‌ها و املاک دانشگاه ایلام انجام گرفته که شایسته تقدیر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی تصریح کرد: هر اندازه که جایگاه دانشگاه ایلام در سطح کشور و منطقه ارتقا یابد به همان میزان ظرفیت بیشتری در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهش و فناوری و فرهنگی و اجتماعی در اختیار استان ایلام قرار خواهد گرفت و بدین لحاظ همه ما باید از این روند رو به رشد حمایت کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پخش پشت صحنه سریال به رنگ خاک

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزای میزان به نقل از روابط عمومی شبکه یک، پس از پایان پخش سریال ۳۴ قسمتی «به رنگ خاک» پشت صحنه ساخت این پروژه امشب چهارشنبه نمایش داده می‌شود. در تصاویری که پخش می‌شود تهیه کننده، کارگردان و سایر عوامل پشت و مقابل دوربین درخصوص ساخت این سریال توضیح می‌دهند. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبر سیما اینجا کلیک کنیدمجموعه تلویزیونی «به رنگ خاک» به تهیه کنندگی سعید بشیری و حسن لفافیان کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما بود. /انتهای پیام

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

پایان انحصار صداوسیما؛ «من با تلویزیون حرف نمیزنم»

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. این دیالوگ معروف وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. اینکه چرا وریا نمی‌خواهد با تلویزیون حرف بزند، به خود او تلویزیون مربوط است. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. شبکه‌های اجتماعی بر خلاف صداوسیما تیغ سانسور هم ندارند و مردم بدون ممیزی می‌توانند نقطه نظرات مختلف را بخوانند و ببیند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
«دل» مجموعهٔ نمایشی به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه کنندگی جواد فرحانی، محصول سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در شبکه نمایش خانگی است. این سریال در ۲۸ قسمت به قلم بابک کایدان و میثم کایدان نگاشته شده‌است. نمایی از این سریال را مشاهده می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر