بیماران مبتلا به ام‌اس را باید با اقدامات اجتماعی از توجه به بیماری دور کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
بیماران مبتلا به ام‌اس را باید با اقدامات اجتماعی از توجه به بیماری دور کرد

بیماران مبتلا به ام‌اس را باید با اقدامات اجتماعی از توجه به بیماری دور کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی شهردار مشهد گفت: بیماران مبتلا به ام اس را باید با اقدامات مختلف اجتماعی از توجه به بیماری دور نگه داشت.

محمدرضا کلائی، امروز در شانزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس که در مجموعه فرهنگی و آموزشی برج سپید برگزار شد، اظهار کرد: افراد زیادی تلاش کردند تا ظرفیت مشهد برای برگزاری مجامع مختلف به خصوص حوزه‌ام اس به ظهور برسد که این امر مهم جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه «از نگاه اجتماعی طبقه‌بندی مختلفی در حوزه بیماری‌ها وجود دارد»، افزود: در یک طبقه‌بندی باید به بعضی از بیماری‌ها توجه کرد، اما در طبقه‌بندی دیگر بیماری‌هایی وجود دارند که باید با اقدامات مختلف اجتماعی، بیماران را از توجه به بیماری خود دور نگه داشت و ام اس نیز در این دسته قرار دارد.

شهردار مشهد تصریح کرد: بیماری ام اس بیماری‌ای نیست که بتوان برنامه مدون اجتماعی برای اندرز دادن به مبتلایان به آن اجرا کرد بلکه باید فرد بیمار را بیشتر مشغول کرد تا بیماری خود را به فراموشی بسپارد و خود را با این بیماری قوی کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

کلائی خاطرنشان کرد: فارغ از اینکه باید موضوع پیشگیری و آگاهی بخشی نسبت به بیماری ام اس مورد توجه ویژه قرار گیرد، دستاوردهای درمانی و به کار بردن آن اهمیت ویژه‌ای دارد، باید بسته‌ای از برنامه‌های اجتماعی با تمرکز بر منحرف کردن بیمار مبتلا به‌ام اس از بیماری خود ایجاد شود. باید یادآور شد که در این مسیر تلاش و همکاری انجمن‌های مردم نهاد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴12 دقیقه قبل
ساعت۲۴-سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: هم‌اکنون ریزش‌های مختصر ملخ در استان هرمزگان اتفاق افتاده ولی تاکنون هیچگونه آسیبی به مزارع و باغات وارد نشده است. تا ۱۹ آذر ماه جمعا در مساحتی معادل ۲۰۹۵ هکتار مبارزه با این آفات انجام شده است. سید محمدرضا میر با بیان اینکه منشا ملخ صحرایی با نام علمی (Schistocerca gregaria) حاشیه دریای سرخ و شبه جزیره عربستان است و کشورهایی همچون اریتره، یمن، سودان و عربستان زیستگاه اصلی ملخ‌های صحرایی هستند، اظهار کرد: ملخ صحرایی درواقع خطرناک‌ترین آفت گیاهی محسوب می‌شود. وی ادامه داد: استان‌های درگیر با این نوع ملخ با شکل ظاهری آن کاملا آشنا هستند، زیرا ملخ‌های صحرایی از ملخ‌های بومی قدری بزرگترند و حدود ۷ سانتی‌متر طول دارند. البته دیده شده که در برخی کشورها و حتی در برخی مناطق ایران نیز این ملخ‌ها زنده‌گیری و مورد تغذیه قرار می‌گیرند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
برترین‌ها: ناصر محمدخانی ستاره سال‌های دور فوتبال بعد از سال‌ها درباره پرونده جنجالی مرگ همسرش لاله سحرخیزان صحبت کرد. محمدخانی در این برنامه، اما از موضوع تازه‌ای پرده برداشت. او می‌گوید خانواده همسرش گفته بودند که اگر شهلا راز همدستانش را افشا کند به او تخفیف خواهند داد. ناصر محمدخانی می‌گوید شکل کشته شدن لاله سحرخیزان ثابت می‌کرده که شهلا به تنهایی این کار را انجام نداده و مثلا هنگام زدن ضربات چاقو فرد دیگری پا‌های مقتول را نگه داشته. ناصر محمدخانی با کمی مکث: «می‌گفتم چرا این اشتباه را کردی؟ تو مادر نبوده‌ای.

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.

نظرها

اخبار بیشتر