خروجی هفته وحدت یکپارچگی مسلمانان حول محور دشمن‌شناسی باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
خروجی هفته وحدت یکپارچگی مسلمانان حول محور دشمن‌شناسی باشد

خروجی هفته وحدت یکپارچگی مسلمانان حول محور دشمن‌شناسی باشد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: خروجی همایش‌های هفته وحدت که علما و اندیشمندان فرقه‌ها و مذاهب گوناگون حضور دارند باید این باشد که وحدت را حول محور دشمن‌شناسی شکل دهیم.

- اخبار استانها -

حجت‌الاسلام جواد فاطمی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با تبریک سالروز ولادت پیامبر اکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و آغار هفته وحدت اظهار داشت: اکنون که هفته وحدت و هفته بسیج تقارن دارد امیداوریم ما بسیجیان منادی وحدت و برادری در جامعه اسلامی و خدمتگزار اسلام باشیم.

امام جمعه سرپل‌ذهاب با بیان اینکه باید با حفظ وحدت و برادری و همدلی بتوانیم به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت و مدافع ولایت باشیم بیان کرد: هفته وحدت از افتخارات امام خمینی ره است و این افتخار نصیب همه جهان اسلام شده است و تبدیل به یک گفتمانی شده که در هفته وحدت موجب تقریب مذاهب اسلامی و همدلی و انسجام مسلمانان شده است.

وی با اشاره به اینکه رمز پیروزی و موفقیت جهان اسلام در وحدت ملت‌های مسلمان و سایر مذاهب است عنوان کرد: در صورت برادری دشمنان به اهداف شوم خود نخواهند رسید و اکنون دشمنان مستکبر جهان از هر حربه‌ای استفاده تا وحدت جوامع اسلامی را دچار خدشه کنند.

فاطمی‌نسب با بیان اینکه دشمنان یک روز با تجهیز شخصیت صدام ملعون و یک روز با تجهیز بن لادن و ابوبکر البغدادی و کمک و حمایت مادی و نظامی به این تروریست‌ها مسلمانان را در برابر هم قرار می‌دهند گفت: این دشمنان مستکبر برای اینکه چهره حسنی از جهان اسلام به نمایش بگذارند دست به این گونه اقدامات خصمانه می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه اکنون اسلام قلب اروپا، آسیا و آفریقا را در برگرفته است افزود: روز به روز جوانان دلبسته اسلام می‌شوند و دشمنان می‌دانند اگر در برابر تفکرات جهان اسلام نیاستند به زودی شاهد اشاعه جهان اسلام به تمام کشورهای دنیا خواهند شد.

امام جمعه سرپل‌ذهاب با بیان اینکه دشمنان دین از همان روزهای نخست رحلت پیامبر اسلام (ص) در تلاش بودند جوامع اسلامی را در مقابل هم قرار بدهند و ضربات جبران‌ناپذیری را به پیکره جهان اسلام وارد کردند بیان کرد: امیرالمومنین علی (ع) و اهل‌بیت (ع) منادی وحدت و برادری و همدلی مسلمانان بودند و دشمنان از ابتدا تا کنون به دنبال به جان هم انداختن مسلمانان در مقابل هم بودند.

وی با اشاره به اینکه دشمنی دشمنان اسلام زمانی با مسلمانان به اتمام می‌رسد که مسلمانان دست از اسلام و دین خود بردارند عنوان کرد: دشمنان ما یهود و نصاری یعنی آمریکا و اسرائیل زمانی از ما راضی خواهند شد که از آرمان‌ها، مکتب و اعتقادات اسلامی و توحید و نبوت دست برداریم زیرا تنها با اسلام و دین مشکل اساسی دارند.

فاطمی‌نسب با بیان اینکه اگرچه گروه‌های اسلام‌نمای داعش و القاعده خون مسلمانان را ریختند و توسط آمریکا و اسرائیل تحت حمایت قرار گرفتند اما با وحدت و برادری مسلمانان و هوشیاری مراجع و بزرگان جهان اسلام از اهل‌سنت و تشییع و رهبری مدبرانه امام خامنه‌ای توطئه‌های دشمنان علیه مسلمانان خنثی می‌شود افزود: به فضل خداوند و رهبری با بصیرت امام خامنه‌ای گروه‌های داعش و تکفیری نفس‌های آخر خود را می‌کشد.

وی گفت: همین آمریکای جنایتکاری که یک روز ابوبکر البغدادی را تجهیز کرد و به قول وزیر خارجه اسبق آمریکا که اذعان می‌کرد حدود ۱۴۰ کشور را تحت نظر قرار دادیم تا داعش را شکل دادیم و رئیس جمهور کنونی ترامپ برای زیرسوال بردن سیاست‌های رئیس جمهور قبلی می‌گوید داعش نتیجه تفکرات اوباما است.

امام جمعه سرپل‌ذهاب با اشاره به اینکه اکنون هم یکی از دستاوردهای خود را هلاکت ابوبکرالبغدادی می‌دانند تا در جهان قهرمان‌سازی کنند و خود را سردمدار مبارزه با داعش و تروریست‌ها قرار بدهند گفت: تمام کشتارهایی مسلمانان که توسط گروه‌های تکفیری انجام شده نتیجه هراس مستکبران جهانی از اسلام ناب محمدی است که به دنبال خشن جلوه دادن جهان اسلام بودند.

وی عنوان کرد: اکنون در هفته وحدت باید برادری و همدلی مسلمانان را روزافزون کنیم و بزرگان و رهبران جهان اسلام رهبران فکری جوامع هستند و خروجی همایش‌های هفته وحدت که علما و اندیشمندان فرقه‌ها و مذاهب گوناگون حضور دارند باید این باشد که وحدت را حول محور دشمن شکل دهیم.

فاطمی‌نسب با اشاره به اینکه در شرایط کنونی دشمن‌شناسی باید دغدغه رهبران جوامع اسلامی و اندیشمندان باشد عنوان کرد: باید نگذاریم جوانان اسیر توطئه‌های دشمنان و مستکبران عالم شوند و سطح بصیرت و دشمن‌شناسی خود را به قدری افزایش دهیم که اگر امروز ابوبکر البغدادی نابود می‌شود دشمن فردا با یک شکل و شمایل دیگر و در یک عنوان و قالی دیگر به اسم اسلام افراد دیگری را تجهیز می‌کند تا در برابر مسلمانان بایستند و این موضوع باید خروجی همایش‌های هفته وحدت در کشور ما باشد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند مسلمانان را در برابر یکدیگر قرار دهند تا حاشیه امنی در منطقه برای اسرائیل ایجاد شود تا اولویت‌های جهان اسلام فراموش شود بیان کرد: اکنون اولویت جهان اسلام قضیه فلسطین و قدس است و باید رژیم منحوس اسرائیل را از صفحه روزگار محو کنیم و نباید مسلمانان درگیر جنگ‌های قومیتی، قبیله‌ای و نیابتی در منطقه شوند.

امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: هدف اساسی دشمنان راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی در منطقه و در بین کشورهای اسلامی است و بیشترین سود این جنگ‌ها را آمریکا و اسرائیل می‌برد و اگر از حاکمان سعودی و دیکتاتورها حمایت می‌کند در حال دوشیدن شیر آنها است.

وی افزود: جای این سوال وجود دارد که چرا حاکمان سرسپرده آل‌سعود از سرنوشت صدام، ریگی، بن‌لادن و ابوبکر البغدادی درس نمی‌گیرند زیرا آمریکا تا زمانی از این حاکمان دیکتاتور حمایت می‌کند و آنها را تجهیز می‌کند که فایده‌ای برای آنها داشته باشد و بتواند از آنها بهره‌برداری کند و زمانی که تاریخ مصرف آنها بگذرد مانند صدام آنها را حلق‌آویز، مانند بن‌لادن آنها را در دریا می‌اندازند و مانند ابوبکرالبغدادی در تونل آنها را منفجر می‌کند.

فاطمی‌نسب با بیان اینکه حکام سعودی و مرتجع عرب باید از سرنوشت این حکام درس عبرت بگیرند و به آغوش اسلام ناب محمدی برگردند گفت: امروز جهان اسلام نیاز به اتحاد و وحدت و انسجام مسلمانان دارد و متفکران و بزرگان جهان اسلام باید راه‌های مقابله با دشمنان استکبار جهانی را پیدا و بررسی کنند نه اینکه خود کشورهای اسلامی درگیر جنگ‌های داخلی باشند.

وی افزود: در شرایطی که عراق بعد از سالها به یک ثبات نسبی می‌رسد و حزب‌الله لبنان در اوج اقتدار خود قرار دارد توطئه‌های دشمنان ظهور و بروز می‌کند تا این کشورها نتوانند روی پای خود بایستند و کشورهای اسلامی طعم امنیت و حکومت داری اسلامی را نوشتند.

امام جمعه سرپل‌ذهاب با بیان اینکه مسبب این همه جنایت این تکفیری‌ها و داعش در عراق و سوریه سرویس‌های جاسوسی آمریکا و اسرائیل و حامیان آنها بودند بیان کرد: در هفته وحدت باید راه‌های علاج و رفع مشکلات جهان اسلامی باید توسط اندیشمندان واکاوی شود و متفکران جهان اسلام به دنبال راهکاری برای آزادی قدس و نجات مسلمانان مظلوم فلسطین از چنگال رژیم غاصب اسرائیل باشند.

وی اظهار کرد: اگر امروز می‌بینم نظام جمهوری اسلامی ایران چهل سالگی انقلاب اسلامی خود را پشت سرگذاشته تنها به برکت وجود وحدت و برادری است و در رأس این نظام اسلامی امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای که منادیان وحدت هستند قرار دارند و مسلمانان شیعه و اهل تسنن دست در دست هم برای پیروزی انقلاب اسلامی مجاهدانه تلاش می‌کنند و هرجا وحدت باشد عزت، اقتدار، امنیت و پیشرفت نیز وجود دارد و پیشرفت و اقتدار کنونی نظام جمهوری اسلامی ایران در گرو وحدت است.

فاطمی‌نسب با بیان اینکه باید رهبران فکری و اندیشمندان دیگر کشورهای اسلامی از انقلاب اسلامی ایران الگوبرداری کنند و به دستورات و فرمایشات امام خامنه‌ای این ابرمرد جهان اسلام را اطاعت کنند بیان کرد: باید از فرمایشات امام خامنه‌ای درس وحدت و برادری بگیرند و درس تقریب مذاهب اسلامی را از ایشان الگوبرداری کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر در کشورهای اسلامی شاهد وابستگی، دلبستگی و وادادگی به جهان کفر بودیم به طور قطع در آن کشور عزت، امنیت، اقتدار و پیشرفت را شاهد نخواهیم بود عنوان کرد: بسیاری از کشورهای سلامی که تنها دم از اسلام می‌زنند به دلیل عدم وجود یک رهبر فرهیخته و با بصیرت گرفتار مشکلات گوناگونی هستند و روز به روز کشور آنها وابسته به غرب می‌شود.

امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: این کشورها به این دلیل دچار مشکلات گوناگون هستند که وحدت و انسجام در بین ملت‌های آنها وجود ندارد و تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی برقراری وحدت جوامع اسلامی حول محور دشمن است و باید برنامه‌ها و توطئه‌های دشمنان را رصد و در فکر خنثی کردن آن باشیم.

وی افزود: این سنت حسنه و ابتکار جالب امام خمینی ره که مقام معظم رهبری بر آن صحه گذاشته است را در دنیا نهادینه کنیم و شاهد روزی باشیم که امت واحده اسلامی شکل بگیرد و پرچم توحید و لااله‌الا الله در دنیا به اهتزاز در بیاید و در آن روز امام زمان عج ظهور خواهد کرد و شاهد انسجام و وحدت واقعی بین مسلمانان جهان خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا17 ساعت قبل
وی جایگزین رئیس دولت، آنتی رینه که در تاریخ ۳ دسامبر، نامه استعفای خود را به رئیس جمهور ارسال کرده بود، خواهد شد. رئیس جمهور فنلاند، سائولی نینیسته از کابینه خواست تا زمان تعیین دولت جدید به کار خود ادامه دهند. انتظار می‌رود وی این هفته ریاست دولت را به دست بگیرد و سومین نخست وزیر زن از از ۷۵ نخست وزیر فنلاند شود. مارین ریاست دولتی متشکل از ۵ حزب با رهبران زن را برعهده خواهد گرفت. وی جوان‌ترین نخست وزیر جهان خواهد شد و در این زمینه از نخست وزیر ۳۹ ساله نیوزلند، یاسیندا آردن و ۳۵ ساله اوکراینی، الکسی گونچاروک پیشی خواهد گرفت.

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر18 ساعت قبل

باور استعدادها، راهی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و اروپا

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاورد‌ها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان گفت: نیرو‌های علمی و دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرند، در این جلسه مسائلی در رابطه با مشکلات این شرکت‌ها اعم از در حوزه تامین اجتماعی، فضای کسب و کار، مالیات، گمرک و مجوز‌ها مطرح شد، اما مگر غیر از دولت این موضوع به جای دیگری ربط دارد، چرا باید کاری کنیم فضای کسب و کار مشکل پیدا کند، دولت می‌تواند لایحه فوریتی در این باره به مجلس بیاورد و مشکلات را حل کند. آقای پزشکیان با بیان اینکه رئیس دولت و معاون وزیر می‌گویند وضعیت کسب و کار بد است و ما رتبه صد و چندمی در فضای کسب و کار داریم چه کسی باید این وضع را اصلاح کند، ادامه داد: ما در دو موضوع هسته‌ای و موشک‌ها نگاه ویژه و تعهد سیاسی داشتیم و با قدرت حرفمان را در دنیا به کرسی نشاندیم و امروز می‌دانید قادریم کارمان را انجام دهیم، مسوولان ارشد مملکت باید بپذیرند با دانشمندان و جوانان می‌شود مملکت را درست کرد اگر پیشنهادی برای حل مشکلات دارند می‌توانند آن را به مجلس بیاورند ما هم با تمام قدرت آماده همکاری هستیم. آقای پزشکیان گفت: نیازمند عزم و اراده ملی و اعتماد به جوانان هستیم، برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، علوم، بانک مرکزی و سازمان ثبت تشکیل و با کمیسیون‌های مربوط به مجلس هماهنگی شود، به این شرکت‌ها اختیاراتی داده شود و با تعهد و عزم و اراده از آن‌ها حمایت و دفاع کنیم. نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است مقابل آمریکا و تحریم‌ها بایستیم باید به مغز‌ها و استعداد‌ها باور داشته باشیم، اگر آن‌ها را باور و حمایت کنیم، آمریکا، اروپا وهیچ قدرتی نمی‌تواند ما را زمین گیر کنند بلکه از بحران هم نجات پیدا می‌کنیم؛ راه نجات ممکلت علم و دانش است و نمایندگان نیز با قدرت پشتیبان این امر هستند.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۹۱۸۱۴۸عباس عبدی: اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور جدی نخواهند داشتعباس عبدی، تحلیلگر سیاسی درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات به روزنامه ایران گفت: «مسأله مهم اصلاح‎طلبان هستند. به‌همین‌دلیل درحال‌حاضر می‌بینیم با گذشت ۶ ‌سال از انتخاب روحانی، موقعیت و پایگاه اجتماعی همه اصلاح‌طلبان به‌شدت افول کرده است. ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها ۴ ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی انشاالله این‌ها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. با توجه به وقایع اخیر و خصوصا اتفاقات آبان ماه سال جاری این انتظار میرفت که دانشجویان واکنش‌های تندی در قبال رئیس جمهور داشته باشند. البته حضور رئیس جمهور نکته‌ی دیگری نیز به همراه داشت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

چه کسی جایگزین فتحی در استقلال شد؟

خبری16 ساعت قبل

اعتراض هواداران تیم استقلال به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم

خبری1 روز قبل

استراماچونی ایران را ترک کرد!

خبری1 روز قبل

توبه مرد در سرنوشت سیاه زن همسایه

خبر فوری1 ساعت قبل

فیلم/ دور ریختنی‌هایی که چرخ کردند و به مردم فروختند!

مشرق‌نیوز1 ساعت قبل

هوملس: فاوره احساسات و انرژی خود را به ما منتقل کرد؛ بورکی برابر اسلاویاپراگ در سطح کلاس جهانی ظاهر شد

طرفداری1 ساعت قبل

ارنستو والورده: اضطراب گل نزدن در نیمه دوم روی کار اینتر تاثیر گذاشت؛ آنها برای حضور در جمع ۱۶ تیم به اندازه کافی خوب بودند

طرفداری1 ساعت قبل

عکس روز: پیاده‌روهای پردود سیدنی

همشهری1 ساعت قبل

حضور تاج و سلطانی فر در مجلس برای شفاف سازی قراردادهای استراماچونی و ویلموتس؛ وزیر ورزش طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد

طرفداری1 ساعت قبل

چگونه از خراب‌شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ | راهنمای حل مشکلات مربوط به مموری‌کارت

همشهری1 ساعت قبل