یورو ۲۰۲۰ در خطر از دست دادن ستاره‌های هیجان انگیز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. ورزشی

یورو ۲۰۲۰ در خطر از دست دادن ستاره‌های هیجان انگیز

ایلناخبرگزاری ایلنا |
برخی تیم‌های پرستاره ممکن است رقابت‌های یورو 2020 را از دست بدهند.

یورو ۲۰۲۰ در خطر از دست دادن ستاره‌های هیجان انگیز - 1

به گزارش ایلنا، در سال‌‌‌های اخیر کم نبوده مواردی که حذف تیم‌های بزرگ از تورنمنت‌های مهم بین‌المللی بهت و غافلگیری اهالی دنیای فوتبال را در پی داشته است. مهم‌ترین نمونه‌های آن ناکامی هلند در صعود به یورو ۲۰۱۶ و غیبت تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بعد از ۶۰ سال حضور متوالی در این رقابت‌ها بود. با این حال برای جام ملت‌های اروپای سال آینده انتظار شوک نرسیدن تیم‌های بزرگ قاره سبز به مرحله نهایی را نداشته باشید، تورنمنتی که مرحله مقدماتی‌اش تا یک هفته دیگر به پایان می‌رسد. تا الان تیم ملی شش کشور بلژیک، اسپانیا، ایتالیا، لهستان، روسیه و اوکراین صعودشان را به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۰ قطعی کرده‌اند و ۱۴ تیم دیگری که به صورت مستقیم به این رقابت‌ها صعود می‌کنند هم در دو دور پایانی این رقابت‌ها که تا سه‌شنبه هفته آینده به پایان می‌رسد، مشخص خواهند شد. تا اواسط هفته آینده چهره ۲۰ تیم از ۲۴ تیمی که تابستان سال آینده در یورو ۲۰۲۰ شرکت خواهند داشت مشخص می‌شود و ۴ تیم دیگر هم از مرحله پلی‌آف که بازی‌هایش در ماه مارس آغاز می‌شود، جواز صعود خواهند گرفت.

فرانسه قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸، پرتغال مدافع عنوان قهرمانی یورو ۲۰۲۰ و آلمان که همیشه جزو مدعیان بوده است، در کنار تیم‌های ملی انگلیس و هلند همگی در وضعیت مناسبی برای به پایان رساندن مرحله مقدماتی در دو رده بالای جداول گروه‌های‌شان هستند، دو رده‌ای که صعودشان را به مرحله نهایی رقابت‌ها قطعی می‌کند اما برای تیم‌های نسبتا کوچکتر قاره سبز هم فرصت‌های خوبی برای صعود به مرحله نهایی وجود خواهد داشت. به عنوان مثال، تیم ملی فنلاند برای اینکه برای اولین بار حضور در یک تورنمنت بین‌المللی بزرگ فوتبالی را تجربه کند، تنها نیاز دارد که یک لیختن‌اشتاین را شکست دهد. فرانسه، قهرمان جام جهانی روسیه هم با ترکیه در صدر جدول گروه H هم‌امتیاز است و اگر امشب مولداوی را شکست دهد، ماندنش در دو رده بالای این جدول را تضمین می‌کند اما حتی اگر شاگردان دیدیه دشان بر حسب اتفاق نتوانستند در پاریس میهمان نه چندان سرسخت‌شان را شکست دهند، آنها یکشنبه هفته آینده هم فرصت صعود خواهند داشت وقتی که میهمان آلبانی خواهند بود. پرتغال تحت فرماندهی کریستیانو رونالدو هم با کسب پیروزی خانگی مقابل لیتوانی و خارج از خانه مقابل لوکزامبورگ صعودش را به یورو ۲۰۲۰ تضمین می‌کند. دو رقیب بعدی پرتغالی‌ها، قعرنشین‌های گروه B هستند. انگلیس هم از دو بازی باقیمانده‌اش اولی در خانه مقابل مونته‌نگرو که امشب است و دومی یکشنبه هفته آینده در کوزوو یک برد می‌خواهد تا صعودش از گروه A را قطعی کند. و اما در گروه C هم تیم‌های ملی آلمان و هلند که هم‌امتیاز هستند، از دو بازی باقیمانده‌شان حداکثر ۴ امتیاز برای صعود نیاز دارند. هر دو تیم باید با نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌شان ایرلند شمالی که با سه امتیاز کمتر از آنها در رده سوم قرار دارد، روبه‌رو شوند.

آماری مهم برای انگلیس

تیم ملی انگلیس مقابل مونته‌‌نگرو هزارمین بازی‌اش را انجام خواهد داد و به همین مناسبت قرار است به شیوه‌هایی خاص از همه آنهایی که در ثبت این رقم به سه‌شیر خدمت کرده‌اند - از مربیان گرفته تا بازیکنان - تجلیل شود که یکی از آنها حضور برخی از آنها در ورزشگاه و ثبت شماره‌هایی خاص روی پیراهن بازیکنان فعلی تیم ملی انگلیس است. گرت ساوت‌گیت سرمربی تیم ملی انگلیس هم امیدوار است که تیمش با ساختن شبی به یادماندنی، خاطره تلخی که در بازی قبلی شاگردانش مقابل بلغارستان در صوفیه شکل گرفت را به دست فراموشی بسپارد، همان شبی که برد ۶ بر صفر مردانش تحت‌الشعاع شعارهای نژادپرستانه به بازیکنان سیاه‌پوست سه‌شیر از جمله رحیم استرلینگ قرار گرفت. در گروه انگلیسی‌ها، کوزوو که تنها سه سال پیش به عنوان عضوی مستقل توسط یوفا و فیفا به رسمیت شناخته شد، در جایگاه سوم قرار دارد و اگر امشب بتواند جمهوری چک را در خانه‌اش شکست دهد و از انگلیس هم یک امتیاز بگیرد، می‌تواند به صورت مستقیم به مرحله نهایی صعود کند.

خبری: آخرین اخبار ورزشی ایرانی و خارجی

طلسم فنلاند می‌شکند؟

فنلاند تنها تیم منطقه نوردیک اروپا است که هرگز نه به جام جهانی رفته نه به یورو اما طلسم این تیم ممکن است در این هفته بشکند. فنلاندی‌ها در حال حاضر در گروه J تیم دوم هستند و ۵ امتیاز از تیم‌های پایین‌تر از خود، ارمنستان و بوسنی و هرزگووین بیشتر دارند. این یعنی که این تیم با کسب یک پیروزی در خانه مقابل لیختن‌اشتاین قعر جدولی در روز جمعه یا در صورتی که بوسنی نتواند تیم ملی ایتالیا را شکست دهد، صعودش را قطعی می‌کند. دومین شانس فنلاند برای صعود هم در صورت نیاز، بازی دوشنبه هفته‌ آینده‌اش مقابل یونان است. هدایت تیم ملی فوتبال فنلاند بر عهده یک معلم مدرسه مقطع ابتدایی به نام مارکو کانروا است که سال ۲۰۰۹ برای اولین بار تیم زیر ۲۱ ساله‌های این کشور را به رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۱ سال اروپا رساند و بعد از ۱۰ سال دارد همین کار را در رده بزرگسالان انجام می‌دهد.

به گزارش ایلنا، رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ در جریان است و مثل همیشه نگرانی عدم صعود چند تیم و ستاره‌های مطرحش وجود دارد.

کرواسی در خطر

برای تیم ملی کرواسی صعود به یورو ۲۰۲۰ به مراتب سخت‌تر از صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ شده است. کروات‌ها در گروه E که رقابت میان بالانشینان جدول آن بسیار نزدیک است، صدرنشین هستند اما اگر آنها شنبه هفته آینده به اسلواکی ببازند ممکن است برای صعود به یورو محتاج کمک دیگر تیم‌های گروه شوند. دیگر تیمی که برای صعود به یورو باید بجنگد، سوئیس است که در گروه D بعد از ایرلند و دانمارک سوم است اما مقابل جبل‌الطارق کار آسانی دارد.

چالش رونالدو

آیا امکان دارد که کریستیانو رونالدو و یارانش از صعود به یک تورنمنت بزرگ بازمانند؟ خب یوفا از اینکه پرتغال نتواند به یورو ۲۰۲۰ برسد هراس دارد چون این تورنمنت یک ستاره بزرگ مانند رونالدو را از دست خواهد داد اما واقعیت این است که این تیم در مرحله مقدماتی آنطور که باید و شاید ندرخشیده و الان هم با اوکراین صدرنشین جدول گروه B هشت امتیاز فاصله دارد. در بازی امشب پرتغالی‌‌ها مقابل لیتوانی، رونالدو و یارانش بخت اصلی پیروزی هستند. این موضوع در مورد بازی یکشنبه آنها مقابل لوکزامبورگ هم صدق می‌کند. با این حال حاشیه امنیت آنها برای ارتکاب اشتباه بسیار کوچک است. از دست دادن امتیاز در این بازی‌ها به صربستان فرصت سبقت از مدافع عنوان قهرمانی و فرستادن این تیم به مرحله پلی‌آف را خواهد داد.

منبع: یاهواسپورت

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نگاهی به حواشی هفته چهاردهم

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هفته پایانی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال جمعه و شنبه پیش رو برگزار می‌شود، در مهم‌ترین بازی‌های این هفته شنبه استقلال در ورزشگاه آزادی میزبان تیم شهرداری بوشهر است و پرسپولیس در ورزشگاه شهدای شهر قدس مهمان سایپاست.

عصبانیت عجیب کریستیانو رونالدو از جیمی جامپ!

مهرمهر1 روز قبل
شب گذشته پس از پایان بازی یوونتوس و بایرلورکوزن در آلمان، وقتی یک جیمی جامپ به سمت کریس رونالو رفت و قصد عکس گرفتن با وی را داشت با عکس العمل عجیب و بدی روبه رو شد.

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

آخرین شب مرحله گروهی لیگ قهرمانان

مهرمهر1 روز قبل
بارسلونا، بایرن، یوونتوس، لایپزیش، منچسترسیتی، پاریسن‌ژرمن، رئال مادرید و تاتنهام جواز صعود به دورحذفی لیگ قهرمانان را به دست آورده و تکلیف چند تیم پس از بازیهای شب گذشته قراراست امشب مشخص شود.

باستانی کاران خارجی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حال حاضر ۸۵ کشور دنیا داخل گود آمده‌اند؛ آماری که اگر افزایش پیدا کند افراد بیشتری مجذوب فرهنگ پهلوانی خواهند شد.

ویدیو؛ انیمیشن زیبای بلیچر ریپورت از ۱۶ تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان (۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- با پایان یافتن دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۹/۲۰، چهره ۱۶ تیم صعودکننده به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد. قرعه کشی این مرحله، روز دوشنبه برگزار خواهد شد. صفحه رسمی بلیچر ریپورت این ویدیو را به همین مناسبت منتشر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر