مسلمانان درباره حوادث کشور‌های اسلامی بی تفاوت نیستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

مسلمانان درباره حوادث کشور‌های اسلامی بی تفاوت نیستند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
یک کارشناس علوم اسلامی یمن، گفت: مسلمانان دیگر نسبت به حوادث کشور‌های اسلامی بی تفاوت نیستند.
مسلمانان درباره حوادث کشور‌های اسلامی بی تفاوت نیستند - 0

سالم عماد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران، با بیان اینکه امروز همه ملت‌های مسلمان حول یک محور قرار گرفته‌اند، افزود: ​ غرب می‌خواست مسلمانان جدا از هم عمل کنند؛ به طوری که مسائل یمن مربوط به یمنی‌ها، مسائل ایران مربوط به ایرانی‌ها و مسائل فلسطین مربوط به فلسطینی‌ها باشد، اما امروز مسئله یمن، مسئله ایران؛ مسئله ایران، مسئله یمن و مسئله فلسطین، مسئله لبنان است.

این کارشناس علوم اسلامی یمن با تاکید بر اینکه جهان اسلام متحد شده است، گفت: مسائل جهان اسلام به مسائل همه مسلمانان تبدیل شده است چنانکه اتفاقی که در صنعا روی می‌دهد مردم قم را به حرکت وامی دارد و اتفاقی که در قم روی می‌دهد مردم صنعا را به حرکت وامی دارد.

این کارشناس علوم اسلامی یمن، افزود: آمریکا و رژیم اسرائیل در قرن جدید و از آغاز قرن بیستم، اصلی‌ترین مشکل جهان اسلام بوده‌اند، اما با بیداری امت اسلامی و به لطف انقلاب اسلامی ایران در حال عبور از این مشکل هستیم.

سالم عماد با بیان اینکه عصر آغاز تمدن اسلامی، عصر بیداری اسلامی است، گفت: اکنون در عصر پیروزی‌ها زندگی می‌کنیم و در عصری هستیم که می‌توانیم بگوییم، مسلمانان به تدریج از حاشیه تمدن به سمت مرکز تمدن اسلامی حرکت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه تفکر اسلامی در حال گسترش است، افزود: ​ از عصر نهضت و قیام عبور کردیم و به تدریج وارد عصر تمدن اسلامی و تحول اسلامی شده‌ایم.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

این کارشناس علوم اسلامی یمن، گفت: جهان در حال آگاهی از حقیقت اسلام است و بسیاری از مسائل اسلام که جهانیان از آن آگاه نیستند، به تدریج دیده می‌شود و گسترش می‌یابد.

وی افزود: کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نقش مهمی در از بین بردن تفرقه بین مسلمانان دارد، زیرا وحدت یکی از ارکان جهان اسلام است.

سالم عماد گفت: اگر اقداماتی برای احیای وحدت امت اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل اسلام انجام نشود و کنفرانس‌هایی در این زمینه برگزار نشود، موضوع وحدت اسلامی در حاشیه قرار می‌گیرد.

وی افزود: گسترش فرهنگ اسلامی، مطالعه همه مذاهب اسلامی و تعامل با دیگر مذاهب، تنها راه حل از بین بردن تفرقه است.

این کارشناس علوم اسلامی یمن گفت: آمریکا و اسرائیل دیگر فرصت به فراموشی سپردن آرمان فلسطین را از دست داده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام بیدار شده است، افزود: فراموش کردن آرمان فلسطین دیگر امکان پذیر نیست.

سالم عماد گفت: وقتی آمریکا در آغاز قرن بیستم نتوانست کاری کند که آرمان فلسطین در حاشیه قرار بگیرد، اکنون که ما در آغاز قرن بیست و یکم هستیم، چطور می‌توانداین اقدام را انجام دهد؟

این کارشناس علوم اسلامی یمن تاکید کرد: جهان اسلام اکنون وارد مرحله دیگری شده است و مسئله آزادسازی فلسطین فقط به تصمیم رهبران اسلامی نیاز دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
روزنوروزنو2 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر