۶۷۲ سازمان مردم‌نهاد در آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
۶۷۲ سازمان مردم‌نهاد در آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند

۶۷۲ سازمان مردم‌نهاد در آذربایجان شرقی فعالیت می‌کنند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی از فعالیت ۶۷۲ سمن در سطح استان خبرداد و افزود: ۳۱۷ واحد از این سمن‌ها در حوزه امور اجتماعی فعال هستند.

علی بدر شکوهی در نشست هم اندیشی سازمان‌های مردم نهاد استان، خاطرنشان کرد: دولت بر شتاب بخشی به فعالیت‌های سمن‌ها تامید دارد که در این راستا، کیفی سازی فعالیت سمن‌ها در سطح استان پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: تا پایان سال ۹۷ سمن‌های حوزه وزارت کشور در استان به ۲۵۸ واحد سازمان مردم نهاد افزایش یافته است.

وی افزود: پیش از انقلاب تنها ۶۰۰ سازمان حمایتی و خیریه داشتیم اما امروز این تعداد به بیش از ۲۰ هزار سازمان مردم نهاد رسیده است.

بدرشکوهی با اشاره به سابقه فعالیت‌های مردم نهاد در کشور گفت: مشارکت اجتماعی به شکل سنتی همواره در کشور ما وجود داشته است که می‌توان به هیات‌های مذهبی، کانون‌های قرآنی، مراکز اسلامی با ۱۳۰ هزار تشکل اجتماعی در این عرصه می‌توان اشاره کرد.

وی افزود: بعد از دهه ۸۰ در بازه زمانی هشت ساله دولت اصلاحات، بالغ بر ۱۲ هزار سمن در سطح کشور مجوز دریافت کردند و بعد از آن در حوزه سمن‌ها با رکود مواجه بودیم و از سال ۹۲ شاهد جهش بیشتری در حوزه سمن‌ها هستیم.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی با اشاره به اقدامات موثر این اداره کل در حوزه سمن‌ها گفت: تمرکز بر توانمند سازی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش و میزگردهای تخصصی و انعقاد بیش از ۴۰ تفاهم نامه با سمن‌ها از جمله شاخص‌ترین اقدامات بوده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجام شرقی با اشاره به نقش موثر جوانان در فعالیت‌های مردم‌نهاد گفت: از ۲۰ هزار سازمان مردم‌نهاد کشور بیش از دو هزار سازمان در حوزه جوانان فعال است و در سطح استان آذربایجان شرقی نیز با عملکرد قابل توجه مدیرکل ورزش و جوانان و معاونت فرهنگی این اداره کل شاهد رشد کمی و کیفی سمن‌های حوزه جوانان در سطح استان هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، بخش قابل توجهی از زمان این نشست به بیان مسائل، چالش‌ها و راهکارهای برون رفت از مشکلات سمن‌ها اختصاص داشت که نمایندگان سمن‌ها در حوزه‌های مختلف به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- قاسمی گفت: فعالیت‌های انتخاباتی در فضای مجازی به طور دقیق رصد می‌شود و امیدواریم فعالان فضای مجازی هشدار‌ها را جدی گرفته و بر مدار قانون حرکت کنند و داوطلبان انتخاباتی و هواداران آن‌ها فعالیت انتخاباتی را در این فضا بر مدار قانون انجام دهند. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، اولین جلسه کارگروه رصد فضای مجازی ویژه انتخابات با حضور نماینده دستگاه‌های عضو این کارگروه به منظور تشریح اقدامات انجام شده در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین برگزار شد. وی تاکید کرد: استفاده از فضای مجازی به دلیل گستردگی، تنوع و سرعت بالا، بسیار فراگیر است به گونه‌ای که تمام سنین در فضای مجازی با توجه به کارکرد‌های مورد نیاز فعالیت می‌کنند و اثرات مثبت و منفی مختلفی نیز دارد، اما باید شرایطی فراهم شود تا فضای مجازی فرصتی مناسب برای فعالیت‌های مجاز انتخاباتی باشد و کاندیدا‌ها بتوانند از این فضای تبلیغاتی برای معرفی خود و برنامه‌های آتی به خوبی استفاده کنند. دادستان قزوین افزود: فعالیت‌های انتخاباتی در فضای مجازی به طور دقیق رصد می‌شود و امیدواریم فعالان فضای مجازی هشدار‌ها را جدی گرفته و بر مدار قانون حرکت کنند و داوطلبان انتخاباتی و هواداران آن‌ها فعالیت انتخاباتی را در این فضا بر مدار قانون انجام دهند. این مقام قضایی استان قزوین در پایان تاکید کرد: امیدواریم با تلاش‌های مضاعف، هم افزایی، هماهنگی، نظارت و پرهیز از اقدامات جزیره‌ای بتوانیم از جرائم فضای مجازی پیشگیری کنیم و در یک فضای آرام، سالم، بدون تنش و بدون بداخلاقی‌ها، انتخاباتی با حضور حداکثری و رقابتی مردم همچون گذشته برگزار کنیم.

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی در نشست امروز مطالبی را یکطرفه بیان کرد که ما اصلا باورمان نمی‌شود که چنین سخنانی علمیاتی شود. ما در گذشته هم سخنان عمل نشده‌ ایشان را دیده‌ایم لذا عموما حرف‌هایی که از رئیس جمهور می‌شنویم را باور نمی‌کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. وی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بیان کرد: ما که در جریان نبودیم قرار است کالاها گران شود و یا بنزین افزایش قیمت داشته باشد، اما متاسفانه در شرایط کنونی کالاها در حال گران شدن است و هیچ کس کاری برای جلوگیری از این روند انجام نمی‌دهد. این نماینده مردم در مجلس افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود.

باران پاییزی و هوای پاک

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، باران، هدیه امروز ابر‌های آسمان به مردم شهر بود. امروز بعضی‌ها به رسم مهربانی، کنار هم زیر باران رفتند. امروز هوای باران خورده شهر حسابی صاف بود. البته ترافیک سنگین در خیابان‌ها هم سریال تکراری روز‌های بارانی پایتخت بود. خلاصه اینکه پس از چند روز آلودگی هوا، مردم شهر یک روز پاییزی خوب را پشت سر گذاشتند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد گفت: با هدف قرابت و نزدیکی محیط‌های علمی و دانشگاهی با دستگاه قضائی، طرح عدلیه-علمیه در دادگستری استان یزد اجرا می‌شود. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حسین دهقانی فیروزآبادی معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد در نشست با اساتید حقوق دانشگاه میبد گفت: با هدف قرابت و نزدیکی محیط‌های علمی و دانشگاهی با دستگاه قضایی، طرح عدلیه-علمیه در دادگستری استان یزد اجرا می‌شود. وی افزود: در طرح موصوف، سئوالات کاربردی و اساسی که برگرفته از کار پژوهشی و قضائی از دل پرونده‌هاست طرح می‌گردد و این سئوال برای تحقیق عمیق به مراکز دانشگاهی مرتبط با رشته‌های فقه و حقوق ارسال می‌شود. وی تصریح کرد: این سئوالات، سئوالات انتزاعی و فرضی نیست، بلکه سئوالات دقیق و مبتلا به روز است که با هدف بهره‌گیری از منابع علمی و ظرفیت پژوهشی به دانشگاه‌ها ارسال می‌شود. معاون منابع انسانی دادگستری استان یزد یادآور شد: دستگاه قضایی، پذیرای ایده‌ها، نظرات و پیشنهادات نخبگان علمی در موضوع ارتقاء کیفیت خدمات قضایی و پیشگیری از وقوع جرم است.

نظرها

اخبار بیشتر