باخت؛ کلیدواژه تلخ این روزهای تیم ملی فوتبال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. ورزشی

باخت؛ کلیدواژه تلخ این روزهای تیم ملی فوتبال

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
باخت؛ کلیدواژه تلخ این روزهای تیم ملی فوتبال - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز- تیم ملی فوتبال ایران در نمایشی ضعیف در مقابل تیم ملی عراق باخت تا بی‌برنامگی‌های فدراسیون فوتبال بیش از پیش نمایان شود.

تیم ملی فوتبال ایران در حالی امشب به یک تیم بحران زده باخت که هیچ حرفی برای گفتن نداشت و اگر یک توپی را که احمد نورالهی به عنوان تنها گل ایران به ثمر رساند را کنار بگذاریم ایران هیچ شانس گل زنی در طول ۹۰ دقیقه بازی مقابل عراق نداشت.

سه روز قبل از بازی ایران مقابل عراق سر مربی خارجی تیم ملی ایران مسئولان فدراسیون را به دلیل پرداخت نشدن مطالبتش تهدید به فسخ قرارداد میکند و مسئولان فدراسیون دست پاچه از این تصمیم ویلموتس به هر دری زده تا بخشی از مطالباتش را پرداخت نماید.

معلوم نیست مسئولان فدراسیون چرا تا سه روز قبل از این مسابقه تعلل در پرداخت کرده تا یک مربی خارجی که تعصبی هم به تیمش ندارد آن را در یک شرایط بحرانی قرار دهد؛ به راستی اگر مسئولان فدراسیون فوتبال موفقیت تیم ملی برایشان اهمیت دارد چرا باید اینگونه با سرنوشت تیم ملی بازی کنند.

از این موضوع که بگذریم باید چهار بازی قبلی تیم ملی را مورد بررسی قرار داده تا ببینیم این سرمربی خارجی تیم ملی که در شرایط بحرانی مالی کشور ارز هنگفتی را هم به جیب زده است چه راهی را برای موفقیت تیم ملی ایران انتخاب کرده است.

تیم‌های کامبوج و هنگ کنگ ۲ تیمی هستند که در رنکینگ فیفا هیچ جایگاهی ندارند؛ کامبوج در رنکینگ فیفا ۱۶۹ و هنگ کنگ هم در رتبه ۱۳۹ قرار دارد که بردن این تیمها برای ایرانی که در رتبه ۲۲ رنکینگ فیفا قرار دارد نبایستی کار سختی به حساب آید حتی اگر مربی هم نداشته باشد.

اما ۲ تیم نه چندان قوی عراق و بحرین که وضعیت بهتری نسبت به تیمهای هنگ کنگ و کامبوج در رنکینگ فیفا دارند را می‌توان به عنوان سنگ محک مارک ویلموتس بلژیکی دانست و بر همین اساس او را ارزیابی کرد.

تیم ملی ایران که همان مهره‌های مقابل اسپانیا و پرتغال در جام جهانی ۲۰۰۱۸ را در اختیار دارد در چهار بازی گذشته هرگز در حد نام و شهرتش درخشش نداشته است و حتی برد ۱۴ بر صفر مقابل کامبوج را نمی‌توان به عنوان سنگ محک سرمربی تیم ملی ایران دانست زیرا تیم کامبوج در تهران و ورزشگاه بزرگی به نام آزادی بازی می‌کرد که حتی نامش رعشه بر اندام بازیکنان بزرگ می‌اندازد.

تیم ملی ایران در مقابل بحرین بسیار بی برنامه و بدون تاکتیک بود و فرصت چندانی برای خلق موقعیت نداشت و حتی تاکتیک تیمی برای گل زنی از آن در این بازی دیده نشد تا چشم و امید ما به بازی مقابل عراق دوخته شود.

به راستی در بازی امشب معلوم نبود که سرمربی تیم ملی ایران چه برنامه‌ای برای بازی مقابل عراق دارد. در همان ابتدای بازی ایران به لاک دفاعی رفته بود و تا دقیقه ۱۱ که اولین گل را دریافت کرد به سختی توپ را از نیمه حریف عبور داد و حتی یک توپ را هم به دروازه حریف نرساند.

بعد از دریافت گل، ایران از لاک دفاعی درآمد و با فشارهای زیاد بعد از ۱۲ دقیقه نتیجه را جبران کرد و بازهم به لاک دفاعی رفت تا معلوم شود که این مربی خارجی در تیم ملی ایران چشم به یک امتیاز بازی دوخته است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

انتخاب برخی بازیکنان ناآماده در این دیدار نشان از ضعف شدید سرمربی تیم ملی داشت، رامین رضائیان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی و حتی سردار آزمون کاملا نا آماده بودندو گل اول را به دلیل اشتباه فردی ابراهیمی و دست پاچگی او تقدیم عراقیها شد.

در روزی که وریا غفوری آماده می‌توانست جایگزینی مناسب برای رامین رضاییان باشد ولی متاسفانه از وی استفاده نشد تا حسرت بردن در این بازی در دل ایرانیان و فوتبال دوستان ایرانی بماند.

۲ تعویض ویلتموس که یکی اجباری و دومی اشتباه بود قطعا به باخت تیم ملی ایران کمک شایانی کرد و بردن تیم ملی به لاک دفاعی به خصوص در دقایق پایانی نشان از خام بودن یک مربی دارد که تیمش ۱۰ نفره شده است.

اگر ویلتموس شناخت بیشتری از بازیکنان تیمش داشت به طور قطع در نیمه دوم که شجاعی دست به بازی احساسی و خشن زده بود با توجه به سابقه این بازیکن و نیز داشتن کارت زرد اول می‌بایست شجاعی تعویض اول ویلتموس باشد کاری که انجام نشد و به باخت ایران منجر شد.

نکته دیگر اینکه هنوز معلوم نیست که بازیکنانی که همواره احساساتی بازی می‌کنند چرا باید به تیم ملی دعوت شوند تا بخاطر احساسات شخصی خود سرنوشت یک تیم ملی را تغییر دهند به راستی اگر شجاعی حرکت بچگانه اولش که باعث دریافت کارت زرد اول از داور بود را انجام نمی‌داد آیا باعث اخراجش از بازی می‌شد.

از طرفی این بازیکن که یک کارت زرد دارد اگر باتجربه بود و بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بسته بود چرا باید ناپختگی کرده و خطایی انجام دهد که باعث اخراجش از تیم شود؟!

تیم ملی در چهار بازی گذشته خود نشان داده است که از لحاظ سازماندهی دفاعی بسیار آسیب پذیر است و با داشتن بازیکنان دفاعی قدرتمند دعوت نشده و نیمکت نشین در تیم ملی، عدم وجود یک رهبر باتجربه و هم چنین اطمینان و اعتماد در ساقهای بازیکنان فیکس تیم ملی دیده می‌شود.

حال آنکه تیم ملی در خط حمله هم در این بازی‌ها خلاقیت گذشته را ندارد و فقدان بازیکنی مانند اشکان دژاگه به خوبی در تیم احساس می‌شود تا بیش از پیش خط حمله بی اثر و بی زهری را در این بازیها شاهد باشیم.

حال که قرار است از یک سرمربی نه چندان درجه یک خارجی با حقوق هنگفت برای هدایت تیم ملی استفاده کنیم و نتیجه‌های غیر قابل قبول بگیریم آیا بهتر نیست به مربیان آینده دار و جوان داخلی یا حتی مربیان باتجربه و هم تراز این سرمربی روی بیاوریم که هم شناخت خوبی از بازیکنان دارند و هم توانشان از مربیان خارجی بهتر و بیشتر است؟!

امشب تیم ملی ایران به بی برنامگی فدراسیون فوتبال، بی دانشی سرمربی و بازی احساسی و بی برنامه بازیکنان تیم ملی باخت تا نگرانی و دلهره را پس از صعود مقتدرانه دور قبل به اردوی تیم و قلبهای مردم تحمیل نماید.

آیا وزارت ورزش به این موضوع ورود خواهد کرد و این رویه را قطع خواهد کرد یا اینکه با سکوت و منفعل بودن باعث یاس و نا امیدی بیش ازپیش فوتبالدوستان ایرانی خواهد شد.

برچسب‌ها

فوتبال تیم ملی ایران تیم ملی

باخت؛ کلیدواژه تلخ این روزهای تیم ملی فوتبال - 30

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

هر آنچه در مراسم توپ طلای جهان گذشت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، لیونل مسی به عنوان برنده توپ طلا ۲۰۱۹ معرفی شد. مهاجم بارسلونا با پشت سر گذاشتن بازیکنانی همچون ویرجیل فان دایک، کریستیانو رونالدو و سادیو مانه برای ششمین بار این جایزه را کسب کرد. ستاره آرژانتینی بارسلونا به نخستین بازیکنی تبدیل شد که شش بار توپ طلا را می‌برد و بر این اساس توانست از رونالدو پیشی بگیرد. ستاره پرتغالی پنج بار این عنوان را به دست آورده بود. بیشتر بخوانید: لحظه‌هایی که پنجمین توپ طلا را نصیب رونالدو کرد + فیلمانتهای پیام/

ویدیو؛ نامزد‌های ۱۰ گل برتر ماه نوامبر بوندس لیگا (فصل ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری2 روز قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
یورگن کلوپ بار دیگر به اتحادیه فوتبال انگلیس اعتراض کرد و عنوان داشت که فوتبالیست‌ها نیاز به استراحت بیشتری دارند. در انگلیس واقعا بازیکن وقت استراحت ندارد و من باید سعی کنم هر طور شده به بازیکنان استراحت بدهم. ما مجبور به انجام تغییرات در ترکیب هستیم و این واضح است.» کلوپ ادامه داد: «در جام اتحادیه ما آرسنال را حذف کردیم و حالا باید به مصاف ویلا برویم. تصمیم بر این شد که تیم جوانان در جام اتحادیه به میدان برود. یورگن کلوپ اما معتقد است که تیمش از این منظر تحت فشار نیست و با تمرکز کامل به مصاف بورنموث خواهد رفت.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۱۰۰ داور تکواندو ایران برای حضور در سمینار بین المللی و دوره دانش افزایی این رشته از طرف فدراسیون جهانی تکواندو فردا راهی روسیه می‌شوند. ۲۵ داور در ۲ بخش پومسه (اجرای فرم) و مبارزه در سمینار بین المللی شرکت می‌کنند و ۷۵ داور هم قرار است در دوره دانش افزایی حاضر شوند. سمینار بین المللی و دوره دانش افزایی داوران تکواندو بعد از رقابت‌های فینال گرندپری (جایزه بزرگ) تکواندو در شهر «رایزان» در نزدیکی مسکو برگزار می‌شود. هفته ششم و هفتم لیگ برتر تکواندو چهارم آذر برگزار شد که با توجه به حضور داوران تکواندو ایران در این دوره‌های آموزشی، هفته هشتم و پایان دور رفت لیگ برتر با فاصله ۲۸ روزه، دوم دی برگزار می‌شود.
روزنوروزنو15 ساعت قبل
اشرف حکیمی ۲۱ ساله در نظر دارد که با هبه عبوک بازیگر ۳۳ ساله اسپانیایی ازدواج کند. این بازیگر که سعی می‌کرد از پاسخ دادن به سوال خبرنگاران طفره برود، با لبخند جواب داد: «صحبت هایی داشته‌ایم …. صحبت هایی انجام شده و ببینیم چه می‌شود.» بعد از آن خبرنگاران از او پرسیدند که آیا به ازدواج با اشرف حکیمی پاسخ مثبت داده است که این بازیگر جواب داد: «همین طور است.» هبه عبوک که پدری لبنانی و مادری تونسی دارد در مادرید متولد شده و در فیلم‌های مختلف اسپانیایی بازی کرده است. او همچنین به خبرنگاران گفت که هنوز برنامه سفر تفریحی او در تعطیلات کریسمس قطعی نشده است و هنوز برنامه‌ای برای ان نچیده است.
فارسفارس8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، پس از انتخاب جواد سلیمی به عنوان داور رقابت‌های کاراته المپیک ۲۰۲۰ توکیو، کمیته داوران فدراسیون جهانی ضمن اعلام برنامه رقابت هایی که داوران قضاوت کننده المپیک در سال ۲۰۲۰ باید در آن حضور یابند، از رئیس کمیته داوران کشورمان خواست تا در پیکارهای نهایی کسب سهمیه المپیک که قرار است در اردیبهشت ماه سال آینده در پاریس فرانسه برگزار گردد، حضور یابد. طبق برنامه اعلام شده، جواد سلیمی عضو کمیته داوران فدراسیون جهانی و آسیا علاوه بر حضور در پیکارهای کسب سهمیه المپیک فرانسه در هر ۴ مرحله لیگ برتر کاراته وان ۲۰۲۰ (فرانسه، امارات، مراکش و اسپانیا) حضور خواهد داشت. سلیمی همچنین پس از رقابت‌های کسب سهمیه المپیک، پیکارهای سری آ ترکیه که قرار است پیش از المپیک به میزبانی استانبول ترکیه برگزار شود را نیز قضاوت خواهد کرد. لازم به یادآوری است که دو هفته قبل اسامی ١۵ داور المپیک توکیو از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر