تشکیل ۳۹ هیئت اندیشه‌ورز اجتماعی در روستاهای اشترینان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تشکیل ۳۹ هیئت اندیشه‌ورز اجتماعی در روستاهای اشترینان

تشکیل ۳۹ هیئت اندیشه‌ورز اجتماعی در روستاهای اشترینان

مهرخبرگزاری مهر |
بروجرد- بخشدار اشترینان از تشکیل ۳۹ هیئت اندیشه‌ورز اجتماعی در روستاهای این بخش خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مقداد صارمی امروز پنجشنبه در گفتگو با رسانه‌ها اظهار داشت: ایجاد هیئت‌های اندیشه ورز اجتماعی بر اساس دستور کار وزارت کشور ابلاغ شده است که نیاز بود این مصوبه در سطح روستاها اجرایی شود.

وی تصریح کرد: امروز بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی و کم کاری متولیان در سطح روستاها، منجر به تبدیل مسائل جزئی به مسائل نا امنی در جامعه شده است.

صارمی ادامه داد: در حال حاضر ۳۹ هیئت در سطح روستاهای اشترینان تشکیل شده که ۱۵۰ عضو دارند و امید است با ایجاد این هیئت‌های اندیشه ورز بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی مردم روستاهای اشترینان برطرف شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

به گفته بخشدار اشترینان، باید ریش سفیدان و بزرگان را در حل مشکلات روستاها دخیل کنیم تا بتوانیم یک آرامش و آسایش نسبی در سطح روستاها به وجود آوریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک استارتاپ آمریکایی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ یک سایت کمپوست انسانی افتتاح کند تا جنازه مردگان را به روش سازگارتری با محیط زیست به خاک تبدیل کند. اما این شرکت می‌گوید با تبدیل جسم انسان به خاک، با به حداقل رساندن ضایعات، از آلوده شدن آب‌های زیرزمینی جلوگیری می‌کند و مانع انتشار CO۲ می‌شود. این قانون از بهار سال آینده به مرحله اجرا در خواهد آمد و به برگزارکنندگان مراسم تشییع جنازه اجازه می‌دهد تا کمپوست جنازه انسان را انجام دهند. منیزیم و فسفات موجود در این کود سبب آبرفتی شدن خاک‌های کشاورزی و جذب سریع‌تر مواد مغذی درون خاک می‌شود. کمپوست، خاک بسیار غنی و مورد استفاده است که در مکان‌هایی همچون در باغ‌ها، محوطه سازی، باغداری، و کشاورزی به عنوان کود بکار می‌روند.

نظرها

اخبار بیشتر