مازندران تحت‌الشعاع پوپولیسم زیست‌محیطی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اجتماعی

مازندران تحت‌الشعاع پوپولیسم زیست‌محیطی

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
مازندران تحت‌الشعاع پوپولیسم زیست‌محیطی - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری - مدیرکل محیط زیست مازندران با اظهار این که کسی جز نیروی مردمی نمی‌تواند اکوسیستم و محیط زیست استان را نجات دهد و احیا کند، گفت: متاسفانه پوپولیست‎های محیط‌زیستی حاضر در استان دائما در حال سنگ‌اندازی هستند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی شامگاه پنجشنبه در گردهمایی پویش نجات مرال در آمل افزود: برخی با ژست دوست داشتن محیط زیست به دنبال جلوگیری از حضور پویش‌های مردمی و نیروهای محیط زیست در انجام درست وظایفشان در قبال طبیعت هستند.

وی ادامه داد: آنچه امروز بیش از هرچیزی دیگری برای محیط زیست مازندران خطرناک است، پوپولیسم محیط زیستی است که دائما در حال جلوگیری از اجرای قانون و همچنین ورود پویش‌های مردمی است. این افراد بر اساس منافع خود و با رسانه‌ای کردن اقدامات قانونی، تلاش دارند تا قانون را آزار دهنده جلوه دهند.

ابراهیمی با اعلام این که پوپولیسم محیط زیستی از چند دهه پیش گریبان طبیعت و حیات مازندران را گرفته است، گفت: پوپولیست‌ها نه تنها به دنبال مظلوم جلوه دادن قتل عام کنندگان پرندگان مهاجرند، بلکه از منقرض شدن گونه‌های بومی اکوسیستم هیرکانی نیز ابایی ندارد.

وی یکی از شگردهای پوپولیست‌های محیط زیستی مازندران را استفاده ابزاری از اقتصاد و معیشت مردم دانست و توضیح داد: این افراد در تازه‌ترین اقدام به دنبال دریافت مجوز ایجاد کارخانه کک سازی در ارتفاعات سوادکوه هستند، در حالی که این کارخانه دارای قطران و هزاران آلودگی دیگر است که برای منطقه سوادکوه جز فاجعه چیز دیگری نخواهد داشت.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

باید مردم به حفظ محیط زیست وارد شوند

مدیرکل محیط زیست مازندران با تاکید بر این که در هیچ جای جهان دولت‌ها به تنهایی قادر به حفاظت از محیط زیست نیستند، گفت: باید برای حفاظت از محیط زیست مردم وارد عمل شوند.

وی افزود: امروز احیای میانکاله، گلستانک، حفاظت از مرال و جنگل‌های هیرکانی توسط مردم انجام شده است و در بسیاری از نقاط کشور این مردم هستند که در احیای محیط زیست نقش محوری را دارند.

ابراهیمی با بیان اینکه نمی‌توان برای هر درخت یک محیط بان گذاشت، گفت: نه تنها باید مردم بومی را برای حفاظت از محیط اطراف خود به میدان آورد، بلکه باید شکارچیان و مخربان محیط زیست را نیز با فرهنگ سازی دوست دار محیط زیست کرد.

وی برخورد قهری و قانونی را لازمه حفاظت از محیط زیست دانست و افزود: اما فرهنگ سازی کم هزینه‌ترین و موثر‌ترین و همچنین دائمی‌ترین تاثیر را خواهد داشت.

برچسب‌ها

اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران آمل

مازندران تحت‌الشعاع پوپولیسم زیست‌محیطی - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)

سالروز شهادت شهید کشوری

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
شهید کشوری در ۱۵ آذر سال ۵۹ در غرب کشور به شهادت رسید و این روز به نام روز هوانیروز نام‌گذاری شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر کشوری جمعی از خلبانان ستاد هوانیروز ارتش دور هم گرد آمدند و این روز را گرامی داشتند.
فارسفارس1 روز قبل
مدیر عامل بهره‌برداری دریاچه شهدای خلیج فارس از حضور پرندگان مهاجر در این دریاچه خبر داد و از مردم خواست از غذا دادن به پرندگان خودداری کنند. مرتضی احمدی مدیر عامل شرکت بهره برداری دریاچه شهدای خلیج فارس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به شروع فصل مهاجرت پرندگان مهاجر به سمت عرض‌های جنوبی از جمله ایران از حضور این پرندگان در دریاچه خلیج فارس خبر داد و گفت: اوج حضور این پرنده‌های زیبا در اواخر زمستان است. مدیر عامل شرکت بهره‌برداری دریاچه شهدای خلیج فارس با اشاره به شکل‌گیری یک زیستگاه مصنوعی در این دریاچه از زیست ۸ گونه ماهی از جمله ماهی کپور و اردک ماهی در آن خبر داد و گفت: مرغ‌های دریایی و قره غازها از جمله پرندگان پرتعداد این روزهای دریاچه هستند. وی افزود: غذا دادن تفننی ما خیانت در حق این پرندگان است. ضمن اینکه باعث آلوده شدن آب دریاچه می‌شود. مدیر عامل شرکت بهره‌برداری دریاچه شهدای خلیج فارس با تاکید بر اینکه اکوسیستم این دریاچه مصنوعی بسته است، گفت: هر آنچه مردم به صورت دستی برای غذا دادن به ماهی‌ها و پرندگان در این دریاچه می‌ریزند در کف دریاچه جمع شده و باعث آلوده شدن آب آن می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مصطفی سالاری اجرای نظرات ریاست جمهوری درباره خروج این سازمان از بنگاه‌داری را مورد تأکید قرار داد و گفت: این امر قطعا به نفع جامعه کارگری و اقشار تحت پوشش تأمین اجتماعی است و پیگیری می‌شود. وی تأکید کرد: خروج از بنگاه داری قطعا به نفع سازمان تأمین اجتماعی است و البته این کار با حفظ اموال کارگران انجام می‌شود و سازمان تأمین اجتماعی در چند حوزه درآمدزای مشخص و به صورت غیر مدیریتی سرمایه گذاری خواهد کرد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با اظهار خوش‌بینی نسبت به تعادل منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی گفت: مجموع هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه ۹۶۰۰ میلیارد تومان است و منابع نقدی حق بیمه دریافتی این سازمان نیز ماهیانه به حدود ۸۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. سالاری درباره هلدینگ درمان تأمین اجتماعی نیز گفت: تمامی بیمارستان‌های تأمین اجتماعی سراسر کشور تحت نظر معاونت درمان سازمان و مدیران درمان استانی مدیریت می‌شوند و هیأت مدیره‌ای بودن بیمارستان به معنای عدم پاسخگویی به مدیران درمان نیست. وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی آماده هر نوع همکاری و حتی مشارکت در تأمین منابع برای اجرای برنامه پرونده الکترونیک در وزارت بهداشت است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر