رشد ۱۷درصدی صادرات پتروشیمی از پارس جنوبی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
رشد ۱۷درصدی صادرات پتروشیمی از پارس جنوبی

رشد ۱۷درصدی صادرات پتروشیمی از پارس جنوبی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
صادرات محصولات غیر نفتی شامل محصولات پتروشیمی و میعانات گازی از گمرک پارس جنوبی در مهرماه امسال از نظر وزنی رشدی ۱۷ درصدی را ثبت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، صادرات محصولات مواد غیر نفتی از اداره کل گمرک پارس جنوبی با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌های آمریکا روندی افزایشی داشته به طوری که در مهر ماه امسال بالای ۵۰۰ میلیون دلار مواد غیر نفتی صادر شده که در مقایسه با مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۷ درصد رشد داشته است.

منطقه پارس جنوبی کهبزرگترین میدان گازی جهانرا در خود جای داده است، علاوه بر دارا بودن عنوان پایتخت انرژی ایران، قطب صادرات محصولات غیرنفتی و بیش از همه محصولات پتروشیمی به شمار می‌رود.

پارس جنوبی که به عنوان قطب انرژی و گازی ایران به شمار می‌رود، مهم‌ترین مرکز صادرات میعانات گازی کشور نیز است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

«احمد پورحیدر» مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به صدور یک میلیون و ۷۴۶ هزار و ۳۵۰ تن کالا مواد غیر نفتی شامل متانول، پروپان، بوتان، پلی اتیلن سبک و سنگین، آمونیاک، گوگرد، استایرن، نفت خام و …. اشاره کرد و گفت: این محصولات به ارزش بیش از ۵۴۷ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۹۳ دلار به خارج از کشور صادر شده است.

وی ادامه داد: این کالا‌ها به کشورهای چین، امارات، کره جنوبی، هند، ژاپن، هنگ هنگ، اندونزی، ترکیه، مصر، کویت و غیره … صادر شده است که از حیث وزن ۱۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.

نگاهی به فرآیند تصفیه آب شهر سنندج

تابناکتابناک1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر