نوار تست قند خون دیابتی‌ها شامل بیمه است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
نوار تست قند خون دیابتی‌ها شامل بیمه است؟

نوار تست قند خون دیابتی‌ها شامل بیمه است؟

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
رییس هیات مدیره انجمن دیابت ایران با اشاره به اقدامات این انجمن در هفته دیابت، به نقش آموزش و آگاهی رسانی در این بیماری تاکید کرد و گفت: همچنان بیمه‌ها به علت کمبود بودجه وجهی در قبال نوار قندخون این بیماران پرداخت نمی‌کند.

به گزارش افکارنیوز،

دکتر اسدالله رجب با اشاره به اینکه چهاردهم نوامبر، سالگرد تولد «فردریک بانتینگ» کاشف انسولین، تحت عنوان روز جهانی دیابت شناخته می‌شود، گفت: البته در کشور ما بنابر نظر وزارت بهداشت از ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه، هفته‌ای تحت عنوان هفته دیابت با شعار دیابت و خانواده در نظر گرفته شده است. بر همین اساس انجمن دیابت ایران فعالیت‌های زیادی در پارک‌ها، مدارس و اماکن عمومی جهت شناساندن بیماری انجام داده ‌است. همچنین طی یک گردهمایی بزرگ در ۲۰ آبان ماه با حضور بیش از ۲هزار نفر سمینار روز جهانی دیابت را در بیمارستان امام خمینی برگزار کردیم.

اخبار اجتماعی- وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این سمینار، اظهار کرد: این سمینار با حضور متخصصین، مسئولین و سیاست‌گذاران حوزه سلامت کشور با هدف شناسایی بیماری به عموم مردم کشور برگزار شد. باید به دیابت به عنوان بیماری نگاه کرد که روند رو به رشدی داشته و هزینه‌های زیادی به خانوار و نظام سلامت کشور وارد می‌کند. این موضوع به ما کمک می‌کند بتوانیم تا حدود ۸۳ درصد از بروز دیابت نوع دو به عنوان شایع‌ترین نوع دیابت جلوگیری کنیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی با تاکید بر نقش پیشگیری و اهمیت آن، از مسئولین خواست بیشتر هزینه‌ها را برای بخش پیشگیری در نظر بگیرند و گفت: در همین زمینه علاوه بر وزارت بهداشت در هفته دیابت، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش‌های همگانی کمک‌هایی کردند تا بتوانیم ترویج کننده شیوه صحیح زندگی همراه با ورزش و تحرک باشیم.

رجب به مشکلات بیمه‌ای بیماران دیابتی اشاره کرد و افزود: در هفته گذشته جلسه‌ای با مسئولین بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی داشتیم. در این جلسه هر دو طرف مشکلات موجود را بیان کردند و به این نتیجه رسیدیم بهترین راه حل برای برون‌رفت از مشکلات کنونی و کاهش هزینه‌ها، ترویج آموزش و آگاهی‌رسانی به مردم است. البته همچنان هم بیمه به علت کمبود بودجه وجهی در قبال نوار قندخون پرداخت نمی‌کند.

وی با اشاره به تحریم‌های موجود در جهت تامین تجهیزات، ‌ گفت: تمام تلاش ما این است تا بدون ایجاد تشویش و استرس به مردم، از امکانات داخلی استفاده کنیم. ترویج نا امیدی به مردم نه تنها کمکی نخواهد کرد بلکه مشکلات بیماران را بیشتر خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر