باخت؛ کلیدواژه تلخ این روز‌های تیم ملی فوتبال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. ورزشی

باخت؛ کلیدواژه تلخ این روز‌های تیم ملی فوتبال

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
تیم ملی فوتبال ایران در نمایشی ضعیف در مقابل تیم ملی عراق باخت تا بی‌برنامگی‌های فدراسیون فوتبال بیش از پیش نمایان شود.

خبرگزاری ایرنا: تیم ملی فوتبال ایران در نمایشی ضعیف در مقابل تیم ملی عراق باخت تا بی‌برنامگی‌های فدراسیون فوتبال بیش از پیش نمایان شود.

تیم ملی فوتبال ایران در حالی امشب به یک تیم بحران زده باخت که هیچ حرفی برای گفتن نداشت و اگر یک توپی را که احمد نورالهی به عنوان تنها گل ایران به ثمر رساند را کنار بگذاریم ایران هیچ شانس گل زنی در طول ۹۰ دقیقه بازی مقابل عراق نداشت.

سه روز قبل از بازی ایران مقابل عراق سر مربی خارجی تیم ملی ایران مسئولان فدراسیون را به دلیل پرداخت نشدن مطالبتش تهدید به فسخ قرارداد میکند و مسئولان فدراسیون دست پاچه از این تصمیم ویلموتس به هر دری زده تا بخشی از مطالباتش را پرداخت نماید.

معلوم نیست مسئولان فدراسیون چرا تا سه روز قبل از این مسابقه تعلل در پرداخت کرده تا یک مربی خارجی که تعصبی هم به تیمش ندارد آن را در یک شرایط بحرانی قرار دهد؛ به راستی اگر مسئولان فدراسیون فوتبال موفقیت تیم ملی برایشان اهمیت دارد چرا باید اینگونه با سرنوشت تیم ملی بازی کنند.

از این موضوع که بگذریم باید چهار بازی قبلی تیم ملی را مورد بررسی قرار داده تا ببینیم این سرمربی خارجی تیم ملی که در شرایط بحرانی مالی کشور ارز هنگفتی را هم به جیب زده است چه راهی را برای موفقیت تیم ملی ایران انتخاب کرده است.

تیم‌های کامبوج و هنگ کنگ ۲ تیمی هستند که در رنکینگ فیفا هیچ جایگاهی ندارند؛ کامبوج در رنکینگ فیفا ۱۶۹ و هنگ کنگ هم در رتبه ۱۳۹ قرار دارد که بردن این تیمها برای ایرانی که در رتبه ۲۲ رنکینگ فیفا قرار دارد نبایستی کار سختی به حساب آید حتی اگر مربی هم نداشته باشد.

اما ۲ تیم نه چندان قوی عراق و بحرین که وضعیت بهتری نسبت به تیمهای هنگ کنگ و کامبوج در رنکینگ فیفا دارند را می‌توان به عنوان سنگ محک مارک ویلموتس بلژیکی دانست و بر همین اساس او را ارزیابی کرد.

تیم ملی ایران که همان مهره‌های مقابل اسپانیا و پرتغال در جام جهانی ۲۰۰۱۸ را در اختیار دارد در چهار بازی گذشته هرگز در حد نام و شهرتش درخشش نداشته است و حتی برد ۱۴ بر صفر مقابل کامبوج را نمی‌توان به عنوان سنگ محک سرمربی تیم ملی ایران دانست زیرا تیم کامبوج در تهران و ورزشگاه بزرگی به نام آزادی بازی می‌کرد که حتی نامش رعشه بر اندام بازیکنان بزرگ می‌اندازد.

تیم ملی ایران در مقابل بحرین بسیار بی برنامه و بدون تاکتیک بود و فرصت چندانی برای خلق موقعیت نداشت و حتی تاکتیک تیمی برای گل زنی از آن در این بازی دیده نشد تا چشم و امید ما به بازی مقابل عراق دوخته شود.

به راستی در بازی امشب معلوم نبود که سرمربی تیم ملی ایران چه برنامه‌ای برای بازی مقابل عراق دارد. در همان ابتدای بازی ایران به لاک دفاعی رفته بود و تا دقیقه ۱۱ که اولین گل را دریافت کرد به سختی توپ را از نیمه حریف عبور داد و حتی یک توپ را هم به دروازه حریف نرساند.

بعد از دریافت گل، ایران از لاک دفاعی درآمد و با فشارهای زیاد بعد از ۱۲ دقیقه نتیجه را جبران کرد و بازهم به لاک دفاعی رفت تا معلوم شود که این مربی خارجی در تیم ملی ایران چشم به یک امتیاز بازی دوخته است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی به روز ایران و جهان

انتخاب برخی بازیکنان ناآماده در این دیدار نشان از ضعف شدید سرمربی تیم ملی داشت، رامین رضائیان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی و حتی سردار آزمون کاملا نا آماده بودندو گل اول را به دلیل اشتباه فردی ابراهیمی و دست پاچگی او تقدیم عراقیها شد.

در روزی که وریا غفوری آماده می‌توانست جایگزینی مناسب برای رامین رضاییان باشد ولی متاسفانه از وی استفاده نشد تا حسرت بردن در این بازی در دل ایرانیان و فوتبال دوستان ایرانی بماند.

۲ تعویض ویلتموس که یکی اجباری و دومی اشتباه بود قطعا به باخت تیم ملی ایران کمک شایانی کرد و بردن تیم ملی به لاک دفاعی به خصوص در دقایق پایانی نشان از خام بودن یک مربی دارد که تیمش ۱۰ نفره شده است.

اگر ویلتموس شناخت بیشتری از بازیکنان تیمش داشت به طور قطع در نیمه دوم که شجاعی دست به بازی احساسی و خشن زده بود با توجه به سابقه این بازیکن و نیز داشتن کارت زرد اول می‌بایست شجاعی تعویض اول ویلتموس باشد کاری که انجام نشد و به باخت ایران منجر شد.

نکته دیگر اینکه هنوز معلوم نیست که بازیکنانی که همواره احساساتی بازی می‌کنند چرا باید به تیم ملی دعوت شوند تا بخاطر احساسات شخصی خود سرنوشت یک تیم ملی را تغییر دهند به راستی اگر شجاعی حرکت بچگانه اولش که باعث دریافت کارت زرد اول از داور بود را انجام نمی‌داد آیا باعث اخراجش از بازی می‌شد.

از طرفی این بازیکن که یک کارت زرد دارد اگر باتجربه بود و بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بسته بود چرا باید ناپختگی کرده و خطایی انجام دهد که باعث اخراجش از تیم شود؟!

تیم ملی در چهار بازی گذشته خود نشان داده است که از لحاظ سازماندهی دفاعی بسیار آسیب پذیر است و با داشتن بازیکنان دفاعی قدرتمند دعوت نشده و نیمکت نشین در تیم ملی، عدم وجود یک رهبر باتجربه و هم چنین اطمینان و اعتماد در ساقهای بازیکنان فیکس تیم ملی دیده می‌شود.

حال آنکه تیم ملی در خط حمله هم در این بازی‌ها خلاقیت گذشته را ندارد و فقدان بازیکنی مانند اشکان دژاگه به خوبی در تیم احساس می‌شود تا بیش از پیش خط حمله بی اثر و بی زهری را در این بازیها شاهد باشیم.

حال که قرار است از یک سرمربی نه چندان درجه یک خارجی با حقوق هنگفت برای هدایت تیم ملی استفاده کنیم و نتیجه‌های غیر قابل قبول بگیریم آیا بهتر نیست به مربیان آینده دار و جوان داخلی یا حتی مربیان باتجربه و هم تراز این سرمربی روی بیاوریم که هم شناخت خوبی از بازیکنان دارند و هم توانشان از مربیان خارجی بهتر و بیشتر است؟!

امشب تیم ملی ایران به بی برنامگی فدراسیون فوتبال، بی دانشی سرمربی و بازی احساسی و بی برنامه بازیکنان تیم ملی باخت تا نگرانی و دلهره را پس از صعود مقتدرانه دور قبل به اردوی تیم و قلبهای مردم تحمیل نماید.

آیا وزارت ورزش به این موضوع ورود خواهد کرد و این رویه را قطع خواهد کرد یا اینکه با سکوت و منفعل بودن باعث یاس و نا امیدی بیش ازپیش فوتبالدوستان ایرانی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، روز گذشته یک رسانه عراقی مدعی شد که سرکو کاتانچ، سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور به خاطر ناکامی در مسابقات کشورهای عربی و حذف در مرحله نیمه نهایی بوسیله بحرین در آستانه برکناری قرار دارد. امروز بهروز دژبود، مدیر برنامه ایرانی کاتانچ تمام این شایعات را تکذیب کرد و گفت: فقط برای اطلاع می‌گویم، تمام اخبار مبنی بر برکناری یا استعفای آقای کاتانچ صحت ندارد. تمام این شایعات را تکذیب می‌کنیم و به قراردادمان با فدراسیون فوتبال عراق پایبند هستیم. تیم ملی کشورمان اکنون در این رقابت‌ها با کسب ۶ امتیاز در رده سوم جدول قرار دارد. عراق و بحرین نیز به ترتیب با ۱۱ و ۹ امتیاز بالاتر از تیم ملی کشورمان قرار دارند.

همشهری TV | مصطفی دنیزلی از تراکتور اخراج شد

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسعد الحارثی خبرنگار مشهور سعودی که پیش از همه جدایی برانکو از پرسپولیس و پیوستنش به الاهلی را تایید کرده بود، در پیامی که به تازگی منتشر کرده، مدعی شده فدراسیون فوتبال امارات برای جانشینی برت فن مارویک سرمربی سابق تیم ملی امارات که چهارشنبه از سمت خود برکنار شد گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس را زیر نظر دارد تا با او مسابقات انتخابی جام جهانی و آسیایی را ادامه دهد. توئیت سعد الحارثیالبته الحارثی سابقه زیادی در انتشار اخبار تایید نشده دارد و مشخص نیست منبع او برای این خبر چه کسی بوده است.

فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسی

الفالف15 ساعت قبل
فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسیگروه ورزشی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴ ۳۹۸۰۹۱۶۱۲۹سون هیونگ مین در ۱۲ ثانیه موفق شد در فاصله ۷۳ متری نسبت به دروازه برنلی ۶ بازیکن را جا بگذارد و سوپرگل بازی را به ثبت رساند.
روزنوروزنو1 روز قبل
اشرف حکیمی ۲۱ ساله در نظر دارد که با هبه عبوک بازیگر ۳۳ ساله اسپانیایی ازدواج کند. این بازیگر که سعی می‌کرد از پاسخ دادن به سوال خبرنگاران طفره برود، با لبخند جواب داد: «صحبت هایی داشته‌ایم …. صحبت هایی انجام شده و ببینیم چه می‌شود.» بعد از آن خبرنگاران از او پرسیدند که آیا به ازدواج با اشرف حکیمی پاسخ مثبت داده است که این بازیگر جواب داد: «همین طور است.» هبه عبوک که پدری لبنانی و مادری تونسی دارد در مادرید متولد شده و در فیلم‌های مختلف اسپانیایی بازی کرده است. او همچنین به خبرنگاران گفت که هنوز برنامه سفر تفریحی او در تعطیلات کریسمس قطعی نشده است و هنوز برنامه‌ای برای ان نچیده است.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ساعت قبل
سیامک نعمتی و امید عالیشاه از لیست مسافران به اصفهان خط خوردند و در تهران ماندند. هر دو نفر در تیم ذخیره‌ها بازی می‌کردند و دلیلی نداشت سیامک چنین تکلی، آن هم روز بازی بزند. عالیشاه در اعتراض به این تکل، فریاد بلندی زد که سیامک به او گفت ساکت شو! عالیشاه هم به سمتش رفت و ضربه‌ای به نعمتی زد. کالدرون هم بعد از دقایقی، هر دو نفر را به سمت رختکن راهنمایی کرد و نام‌شان را از لیست مسافران به اصفهان خط زد.

نظرها

اخبار بیشتر