سهمیه بندی بنزین از جمعه ۲۴ آبان؛ جدیدترین قیمت بنزین در سال ۹۸
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. اقتصادی
سهمیه بندی بنزین از جمعه ۲۴ آبان؛ جدیدترین قیمت بنزین در سال ۹۸

سهمیه بندی بنزین از جمعه ۲۴ آبان؛ جدیدترین قیمت بنزین در سال ۹۸

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

سهمیه بندی بنزین از بامداد امروز، جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ در کشور آغاز شد. در این مقاله با جدیدترین قیمت بنزین در سال ۹۸ اشاره می‌کنیم. با تکراتو همراه باشید.

مدتی است که حرف و حدیث‌ها پیرامون سهمیه بندی بنزین افزایش یافته است. اگر خاطرتان باشد چندی نیز شایعه‌ای مبنی بر افزایش قیمت بنزین در رسانه‌های مختلف خبری منتشر شد که نشان از سهمیه بندی بنزین می‌داد. با اینکه خبر مذکور در ساعاتی پس از انتشار آن در رسانه‌ها تکذیب شد، اما مردم ما با تشکیل صف‌های بسیار طولانی و کیلومتری در پمپ بنزین‌های سراسر کشور، به خوبی نشان دادند که برای هر نوع افزایش قیمت بنزین آماده هستند. حال باید گفت که بالاخره این شایعه طعم و بوی واقعیت به خود گرفته و قیمت بنزین افزایش یافت.

آخرین اخبار سهمیه بندی بنزین ۹۸

با مقدمه فوق، اگر شما هم قصد دارید از قیمت جدید بنزین در سال ۹۸ مطلع شوید، در ادامه با تکراتو همراه باشید. شاید در روزهای آتی سوال‌های زیادی در این خصوص ذهن شما رو به خود مشغول نماید؛ قیمت جدید بنزین چقدر است، سهمیه بنزین چند لیتر است، سهمیه بندی بنزین از کی شروع می‌شود، آخرین اخبار از سهمیه بندی بنزین، قیمت بنزین در سال 98، آیا قیمت بنزین در سال 98 افزایش خواهد یافت و…. شاید خبر افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن در سال ۹۸ شما را آشفته خاطر کرده باشد، اما شما را به آرامش فرامی‌خوانیم و در ادامه سعی داریم تمامی اتفاقات را به طور کامل برای شما شرح دادیم تا بلکه با داشتن اطلاعات کامل در این خصوص، اندکی از نگرانی‌های شما کاسته شود.افزایش قیمت بنزین

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی این بار با انتشار یک بیانیه، راه را برای هرگونه شایعه سازی درخصوص افزایش قیمت بنزین بست و رسما اعلام کرد که بنزین سهمیه بندی خواهد شد. از ساعت صفر روز جمعه ۲۴ ماه آبان سهمیه بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز آغاز شد. بر این اساس، قیمت بنزین سهمیه ای 1500 تومان و قیمت بنزین آزاد 3000 تومان شد.اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

اطلاعیه شرکت ملی نفت را در ادامه و بدون تغییرات ذکر کرده‌ایم، اما برای اینکه شما بتوانید در این صفحه راحت‌تر سوالات مورد نظر خود را درباره سهمیه بندی بنزین و قیمت بنزین در سال ۹۸ پیدا کنید، مواردی را در داخل پرانتز در بخش‌های مختلف این بیانیه اضافه کرده‌ایم. در ادامه شما را به متن این بیانیه دعوت می‌کنیم.

اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بدین شرح است:

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به اطلاع عموم هموطنان عزیز می‌رساند که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه، از ساعت صفر روز ۲۴ ماه آبان سهمیه بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز به ترتیب بیان شده در این اطلاعیه انجام می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

(سهمیه بندی بنزین چند لیتر است؟)

۱. میزان سهمیه بنزین هر نوع خودرو به ترتیب زیر است:

سهمیه بندی بنزین از جمعه ۲۴ آبان؛ جدیدترین قیمت بنزین در سال ۹۸ - 13

(جدیدترین قیمت بنزین در سال 98 چقدر است؟)

۲. – قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد بود.

– قیمت بنزین معمولی غیر سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

– قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان خواهد بود.

(سهمیه بندی بنزین از کی شروع می شود؟)

۳. از ساعت صفر روز ۲۴ سهمیه کامل ماه آبان سال ۱۳۹۸ همه خودروها به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز شده و سهمیه خودروهای شخصی به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است. استفاده از سهمیه سوخت صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی میسر خواهد بود.

(سهمیه بنزین کسانی که کارت سوخت ندارند چه می شود؟)

۴. کسانی که تاکنون به هر علت کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده‌اند، از ساعت اجرای طرح، سهمیه سوخت ایشان محفوظ است و از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند.

افرادی که کارت سوخت ندارند، شامل کسانی که تاکنون درخواست المثنی نداده‌اند، کسانی که درخواست داده و هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند و همچنین کسانی که کارت سوخت برایشان صادر شده ولی در باجه معطله شرکت ملی پست است، سهمیه همه آنها از همین امروز محفوظ و ذخیره خواهد شد.

(آیا در طرح جدید سهمیه بندی بنزی در سال 98، قیمت CNG تغییر کرده است؟)

۵. نرخ CNG‌ بدون تغییر خواهد بود.

(سهمیه بنزین رانندگان اسنپ و تپسی چقدر است؟)

۶. برای مسافربرهای بر پایه اینترنت (اسنپ و تپ سی) مشروط برآن که نرخ‌های خود را از مقادیر مصوب، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت. برای تامین سوخت خودروهای مسافر برخطی و بین شهری، آژانس‌های مسافربری و آموزشگاه‌های رانندگی تمهیدات لازم اتخاذگردیده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

۷. به منظور رفاه حال دارندگان خودروها با اولویت وانت بارها مقررگردید وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف مدت یک ماه ضوابط تشویقی برای توسعه مصرف CNG‌ در خودروها را تنظیم و به تصویب شورای اقتصاد برسانند.

۸. همچنین به خودروهای همه دستگاه‌های اجرایی دولتی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، سهمیه بنزین تعلق نمی‌گیرد و این خودروها باید با قیمت هر لیتر ۳۰۰۰ تومان نسبت به دریافت بنزین اقدام کنند.

۹. قیمت نفت گاز با کارت سوخت جایگاه دار بدون تغییرخواهد بود.

همان‌طور که در ابتدا هم اشاره کردیم، در این مقاله سعی داریم به تمامی اخبار مرتبط با این موضوع بپردازیم، بنابراین این مطلب را بوک مارک کنید تا بتوانید به صورت دوره‌ای از آن بازدید نمایید. همچنین با اشتراک این مطلب به دوستانتان، آن‌ها را نیز از جزئیات طرح سهمیه بندی بنزین و قیمت جدید بنزین در سال ۹۸ آگاه نمایید. منتظر نظرات شما هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان شدصرافی‌های بانکی قیمت دلار را با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به صبح امروز، ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین کرده‌اند. به گزارش تسنیم، در پی افزایش قیمت دلار در بازار آزاد و رسمی، صرافی‌های بانکی نیز قیمت خرید و فروش دلار و یورو را نسبت به صبح ۱۵۰ تومان افزایش دادند. فعالان بازار معتقدند دلیل اقتصادی برای افزایش قیمت ارز وجود ندارد و جریان‌های سیاسی اخیر و افزایش قیمت بنزین مهمترین دلیل این گرانی هاست. هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۳ هزار و ۹۷۰ تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۸۷۸ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۸ هزار و ۶۳۹ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد. صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به صبح امروز ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر