رشد اقتصادی فرانسه کاهش می‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
رشد اقتصادی فرانسه کاهش می‌یابد

رشد اقتصادی فرانسه کاهش می‌یابد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
بانک مرکزی فرانسه پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این کشور را کاهش داد.

به گزارش ایسنا به نقل از نیویورک تایمز، بانک مرکزی فرانسه در گزارش جدید خود پیش بینی کرد که رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه پایانی سال به ۰٫۲ درصد برسد. تداوم اختلافات تجاری و تیره شدن چشم انداز اقتصادی جهان از جمله مهم‌ترین دلایل ذکر شده توسط بانک مرکزی فرانسه برای کاهش نرخ رشد پیش‌بینی شده بوده است.

در نظرسنجی جداگانه‌ای از رهبران کسب و کار فرانسه مشخص شده است که اکثریت آن‌ها انتظار کاهش حجم تولیدات صنعتی را دارند که در این بین اطمینان فعالان حوزه خودروسازی در سطح پایین‌تری از سایر گروه‌ها بوده است. فعالان بخش ساخت و ساز پس از بخش خودرویی بیشترین نگرانی را نسبت به وضعیت اینده داشته‌اند.

دولت فرانسه برای جلوگیری از کاهش بیشتر نرخ رشد اقتصادی این کشور در ماه‌های اخیر اقدام به تزریق ده‌ها میلیارد یورو پول به بازار کرده است. در نتیجه اقدامات دولت، فرانسه موفق شده است تاکنون از مهلکه رکود بگریزد و جای آلمان را به عنوان موتور محرک رشد اقتصادی در منطقه یورو بگیرد.

سومین اقتصاد بزرگ اروپا در سه ماهه سوم امسال رشد اقتصادی ۰٫۳ را تجربه کرد که بالاتر از نرخ رشد اقتصادی کشورهایی چون انگلیس، آلمان، نروژ و ایتالیا بوده است. بانک «یو بی اس» سوئیس در گزارشی پیش بینی کرده است اقتصاد فرانسه امسال را با رشد ۱٫۳ درصدی و سال آینده را با رشد یک درصدی به پایان برساند که ۰٫۵ درصد بیشتر از نرخ پیش‌بینی شده برای اقتصاد آلمان در همین بازه زمانی خواهد بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و اختلافات تجاری بین چین و آمریکا در ماه‌های اخیر تاثیر منفی زیادی بر روی عملکرد اقتصادی و تجاری بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه داشته است.

ژیل پرادر- مدیر منابع در موسسه «رام اینوستمنت» سوئیس- گفت: واضحا کاهش رشد اقتصادی آلمان روی عملکرد اقتصاد فرانسه موثر بوده است چرا که آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و بزرگ‌ترین شریک تجاری فرانسه است. با این حال فرانسه با توجه به وابستگی کمتر به صادرات آسیب کمتری از شرایط نامساعد فعلی در مقایسه با آلمان دیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز2 ساعت قبل
به نظر می‌رسد تا پایان سال جاری، تقاضای سرمایه‌ای نتواند جایگاهی در بازار مسکن داشته و درنتیجه خریداران مصرفی با خیال آسوده‌تری به دور از التهاب بازار مسکن بتوانند به خرید مسکن اقدام کنند. نگاهی به ۳ منطقه نخست پرمعامله مهر و آبان تهران/ تداوم ثبات قیمت‌هابه عنوان مثال قیمت مسکن در برخی نقاط گران‌قیمت‌تر ستارخان تقریبا در بازه قیمتی مهرماه و آبان ماه باقی مانده است؛ بر اساس گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از میانگین قیمتی منطقه ۲ پایتخت در مهر و آبان امسال، این ارقام به ترتیب ۱۹٫۹ و ۱۸٫۸ میلیون تومان است. کارشناس اقتصاد مسکن: افزایش شوک آمیز قیمت مسکن منتفی استدر همین خصوص بهروز ملکی کارشناس اقتصاد مسکن در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تأثیر شوک بنزین بر بازار مسکن اظهار داشت: در اواخر سال ۹۲ که اوایل رکود بازار مسکن ۵ سال در ابتدای دولت یازدهم محسوب می‌شد، یکی از مدیران انجمن انبوه سازان از احتمال افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت مسکن در سال ۹۳ خبر داده بود! وی افزود: این انبوه ساز یا واقعا از معنای افزایش ۳۰۰ درصدی بی اطلاع بود یا آنکه منافع وی در افزایش قیمت مسکن بود؛ با این حال در انتهای سال ۹۳، قیمت مسکن تفاوتی با ابتدای آن سال نداشت؛ چون اقتصاد مسکن تابع شرایط خاصی است و اصول خود را دارد. به خصوص که در حال حاضر مهمترین شاخص در بازار مسکن شامل «فاصله قیمت مسکن نسبت به درآمد خانوار» در بالاترین و ماکزیمم حالت ممکن قرار گرفته و این فاصله در دامنه زمانی کوتاه مدت قابل جبران نیست؛ لذا خانوار‌ها توانایی خرید مسکن را ندارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ دکتر بیژن عباسی آرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره اقدامات صورت گرفته توسط ایرانسل برای ورود به عرصه اینترنت اشیاء توضیح داد: ایرانسل در زمان توسعه شبکه ۴G، نسبت به تجهیز شهر‌های بزرگ به تکنولوژی اینترنت اشیاء اقداماتی انجام داده و در حال حاضر این شرکت از لحاظ اتصال و زیرساخت ارتباطی، آمادگی میزبانی از سرویس‌های اینترنت اشیاء را دارد. او ادامه داد: البته در بحث اینترنت اشیاء، تنها موضوع اتصال مطرح نیست و مواردی همچون پلتفرم مدیریت این عرصه که برای هر نمونه متفاوت است، دستگاه‌هایی که باید این ارتباط را در شبکه ایجاد کنند و صنعتی که باید هوشمندسازی در آن اتفاق بیفتد نیز مدنظر قرار گیرد. به گفته عباسی، اینترنت اشیاء در بسیاری از صنایع جهان ورود کرده و در ایران نیز ایرانسل هوشمند‌سازی چند مورد خاص را شروع کرده است؛ به عنوان مثال استارت هوشمندسازى کنتورهاى گاز با حمایت ایرانسل و یک شرکت کنتورساز داخلی زده شده و در حال حاضر نمونه کنتور‌های مجهز به سنسورهای اینترنت اشیاء تولید و مراحل تست آن انجام شده است. عباسی درباره هوشمندسازی تهران نیز بیان کرد: در راستای اجرای طرح هوشمندسازی تهران، با شهرداری و فاوای ‌تهران در ارتباط هستیم و طی جلسه‌ای که با شهردار داشتیم از این رویکرد حمایت کردند و به زودی قرار است توافق‌نامه‌ای برای اجرای این طرح با شهرداری امضا کنیم. عباسی درباره دیگر اقدامات ایرانسل برای هوشمندسازی کشور توضیح داد: درخصوص پارکینگ هوشمند نیز با شهرداری مشهد قرارداری نهایی کرده‌ایم و به زودی پارکینگ هوشمند در مشهد به صورت نمونه اجرایی خواهد شد.
ایلناایلنا21 ساعت قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد و جمعی از مدیران عامل بانک‌ها نیز وزیر اقتصاد را در این دیدار همراهی می‌کنند. بانک قرص الحسنه مهر ایران هم اکنون ۵۲۲ شعبه در سراسر کشور دارد و منابع آن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۲۵۰ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه و ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع سهامداران است.

نظرها

اخبار بیشتر