گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری انتخابات سوم در سرزمین‌های اشغالی با چاشنی اظهارات تحقیر آمیز ترامپ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری انتخابات سوم در سرزمین‌های اشغالی با چاشنی اظهارات تحقیر آمیز ترامپ

خبرگزاری میزان- تلاش‌های مقامات رژیم صهیونیستی برای تشکیل کابینه بار دیگر با شکست مواجه شده و این روز‌ها گمانه‌زنی درباره برگزاری انتخابات سوم در طول یک سال افزایش یافته است. تاریخ انتشار: 06:00 - 24 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۷۴۳۴

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ «بنیامین نتانیاهو» ماه آوریل موفق به تشکیل کابینه نشد و پس از برگزاری دور دوم انتخابات در سرزمین‌های اشغالی او بار دیگر از سوی رئیس رژیم صهیونیستی مامور تشکیل کابینه شد، اما بار دیگر در تشکیل کابینه با شکست مواجه شد.

در پی شکست نتانیاهو، رئیس رژیم صهیونیستی «بنی گانتس»، رئیس حزب آبی سفید را مامور تشکیل کابینه کرد و مهلت ۲۸ روزه او برای تشکیل کابینه از روز ۲۳ اکتبر (یکم آبان) آغاز شد.

اکنون و در حالی که یک هفته دیگر مهلت قانونی گانتس به پایان می‌رسد، مذاکرات او با سران دیگر احزاب برای تشکیل کابینه تاکنون با شکست مواجه شده است.

طی روز‌های اخیر گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری دور سوم انتخابات در سرزمین‌های اشغالی افزایش یافته و گزارش‌ها حاکی از آن است که برگزاری دور سوم انتخابات حتمی خواهد بود.

در صورت برگزاری، این سومین دور از انتخابات در سرزمین‌های اشغالی طی یک سال خواهد بود و بسیاری از تحلیلگران بر این عقیده هستند که حتی پس از برگزاری سومین انتخابات نیز به نظر نمی‌رسد که چالش‌های موجود در تشکیل کابینه حل شود.

گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری انتخابات سوم در سرزمین‌های اشغالی با چاشنی اظهارات تحقیر آمیز ترامپ - 6

اما بحران در سرزمین‌های اشغالی به همین جا نیز ختم نمی‌شود؛ صرف نظر از بالا گرفتن تنش‌های لفظی میان مقامات رژیم صهیونیستی طی روز‌های اخیر و مشکلات دیگری مانند فساد مالی نتانیاهو، مشکل عمده دیگری موجب نگرانی شدید مقامات صهیونیست شده است.

پس از خروج نیرو‌های آمریکایی از سوریه در ماه اکتبر، گزارش‌هایی مبنی بر نگرانی مقامات رژیم صهیونیستی از این موضوع که احتمال رها کردن آن‌ها از سوی واشنگتن وجود دارد، منتشر شد.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

به عنوان مثال اوایل ماه نوامبر کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که نتانیاهو در جمع گروهی از وزرای کابینه این رژیم از سیاست‎های دولت آمریکا در قبال ایران انتقاد کرده است.بیشتر بخوانیدخشم نتانیاهو از سیاست‎های دولت آمریکامهلت گانتز برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی رو به پایان

گزارش کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که نتانیاهو چند هفته پیش از این در جریان نشست محرمانه کابینه رژیم صهیونیستی گفته که «اسرائیل تا زمان انتخابات آمریکا تنها خواهد بود.»

نخستین بار است که طی سال‌های اخیر نتانیاهو اینگونه خشم خود را درباره سیاست‌های آمریکا بروز می‌دهد.

اما بحران سیاسی در سرزمین‌های اشغالی، صدای ترامپ را نیز در آورده و او در اظهاراتی عدم توانایی مقامات رژیم صهیونیستی را مورد تمسخر قرار می‌دهد.

گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری انتخابات سوم در سرزمین‌های اشغالی با چاشنی اظهارات تحقیر آمیز ترامپ - 14

بر اساس گزارش پایگاه روزنامه «جروزالم پست»، ترامپ طی اظهاراتی گفته که در سرزمین‌های اشغالی فقط انتخاباب برگزار می‌شود بدون اینکه فردی برنده این انتخابات باشد.

اخیرا ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن ترامپ با لحنی تمسخرآمیز می‌گوید: «محبوبیت من در اسرائیل ۳۸ درصد است اگر اتفاقی در آنجا روی نمی‌دهد سفری به آنجا انجام بدهم و برای نخست وزیری اقدام کنم.»

او درباره بست سیاسی در سرزمین‌های اشغالی گفته «اسرائیلی‌ها فقط به پای صندوق‌های رای می‌روند بدون آنکه برنده مشخصی برای این انتخابات وجود داشته باشد. آنها فقط در حال مبارزه (سیاسی) هستند، ما انواع مختلف مبارزه را داریم، اما دست‌کم ما می‌دانیم که رئیس چه کسی است، اما آن‌ها فقط انتخابات برگزار می‌کنند، اما کسی انتخاب نمی‌شود.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

مخالفت دوسوم اعضای مجمع با تصویب پالرمو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبر تکمیل می‌شود. آقای حسین مظفر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: در ابتدای بررسی لوایح «پالرمو» و «سی اف تی» در مجمع، ترکیب موافقان و مخالفان تصویب آن، پنجاه به پنجاه بود، اما به تدریج به شمار مخالفان افزوده شد و اکنون دو سوم اعضا با تصویب این لوایح مرتبط با اف‌ای تی اف مخالفند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رد لایحه پالرمو در جلسات غیررسمی مجمع تشخیص گفت: این موضوع فردا (یکشنبه) در نشست یکی از کمیسیون‌های مجمع بار دیگر بررسی می‌شود. وی تاکید کرد: مسکوت گذاشتن این لایحه در مجمع تشخیص تنها با هدف فرصت دادن به دولت برای چانه زنی با اروپایی‌ها به منظور اجرای تعهدات برجامی آنان بود، اما با توجه به اثبات بدعهدی اروپایی‌ها، دیگر هیچ ابهامی برای مجمع در رد این لوایح وجود ندارد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش بینی کرد: تکلیف این دو لایحه تا قبل از پایان ضرب الاجل گروه اقدام مالی علیه کشورمان در مجمع، مشخص و رد خواهد شد.

ده‌ها هزار نفر از مردم الجزایر تظاهرات کردند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، معترضان الجزایری بیش از هر زمان دیگری قاطع هستند. ما تنها الجزایر آزاد می‌خواهیم. زن دیگری می‌گوید نه به انتخابات، نه به این دولت که فرزندان ما را زندانی می‌کند. این شخصیت‌ها از زمان استقلال الجزایر در سال ۱۹۶۲ در راس قدرت هستند. تظاهرات روز گذشته یکی از قابل توجه‌ترین اعتراضات از زمان آغاز جنبش اعتراضی الجزایر در ماه فوریه بود. مناظره میان نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر کاملا بی سابقه است. سیاست خارجی و تمامیت ارضی نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این مناظره بود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر