ورود ایران به کریدور ریلی جاده ابریشم؛ استراتژی کشور برای دور زدن تحریم‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
ورود ایران به کریدور ریلی جاده ابریشم؛ استراتژی کشور برای دور زدن تحریم‌ها

ورود ایران به کریدور ریلی جاده ابریشم؛ استراتژی کشور برای دور زدن تحریم‌ها

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آثار مثبت اتصال ریلی ایران به راه ابریشم، گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است که ایران به کریدور جنوبی منطقه بپیوندد، این کریدور از کشورهای چین، قزاقستان و ترکمنستان آغاز شده و سپس از مسیر شهر سرخس وارد ایران شده و پس از آن با عبور از کشور ترکیه به کشورهای اروپایی می‌رسد.

توسعه حمل و نقل ریلی جزو اولویت‌های اصلی کشور محسوب می‌شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا در شرایط کنونی توسعه حمل و نقل ریلی جزء اولویت‌های اصلی کشور محسوب می‌شود، به ویژه آنکه تقویت این بخش می‌تواند به بهبود اقتصاد کشور نیز کمک شایانی کند.

نقش حمل و نقل ریلی در دور زدن تحریم‌های همه جانبه علیه کشورمان

توسعه حمل و نقل ریلی یکی از مولفه‌های تأثیرگذار در کمرنگ شدن اثر تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان است، زیرا ایران با پیوستن به کمربند ریلی ابریشم می‌تواند به بازار کشورهای اروپایی دست یابد

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: توسعه حمل و نقل ریلی یکی از مولفه‌های تأثیرگذار در کمرنگ شدن اثر تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان است، زیرا ایران با پیوستن به کمربند ریلی ابریشم می‌تواند به بازار کشورهای اروپایی دست یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: جابه جایی سریع و ارزان، کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت از دیگر مولفه‌های مهم در توسعه حمل و نقل ریلی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه صنعت دریانوردی کشورمان، هزینه انتقال کالا به کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه از مسیر دریا بالا رفته، حال می‌توان با فعال کردن مسیرهای متعدد ریلی و اتصال به شبکه‌های بین المللی، از این ظرفیت برای انتقال کالا استفاده کرد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

الفالف17 ساعت قبل
فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگرانگروه سیاسی الف، ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۳:۳۰ ۳۹۸۰۹۱۴۰۰۴لیدرهای عملیاتی و راهبردی اغتشاشگران با هدایت افراد زیرمجموعه و مردمی که در خیابان‌ها حضور داشتند، دستور حمله به ماموران انتظامی و به آتش کشیدن بانک‌ها و اموال عمومی را صادر می‌کردند.

فیلم| این «صدای اعتراض مردم» است

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
گفت‌وگو و درد و دل مردم معترض با نیروهای امنیتی و نظامیویدئویی از گفت‌وگو و درد و دل مردم معترض بعد از گرانی بنزین با نیروهای امنیتی و نظامی منتشر شده است.

تصاویر جدید از لحظه غارت فروشگاه‌ها توسط آشوبگران

مهرمهر8 ساعت قبل
این تصاویر مربوط به اعتراضات اخیر است که طی آن عده‌ای سواستفاده‌گر و فرصت‌طلب این اعتراضات را به کام خود کرده و این اعتراضات را به اغتشاش و آشوب کشانده‌ند.

نگاهی به ساختار صنعت بیمه کشور

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آقای محمدرضا فرهی کارشناس صنعت بیمه کشور نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: حدود ۴۰٪ صنعت بیمه کشور معطوف به بیمه شخص ثالث و ۸٪ مختص بیمه بدنه خودرو و ۵۰ ٪ باقیمانده صنعت بیمه معطوف به ۲۳ بخش گوناگون تحت پوشش بیمه است. این کارشناس تخصیص ۵۰٪ صنعت بیمه به بخش خودرویی را یک ضعف و اشکال عنوان کرد و گفت: با این اتفاق، دیگر نمی‌توان بدنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در صنعت بیمه بود، زیرا به این واسطه، در کشور همه چیز مشروط به خرید خودرو می‌شود و تا زمانی که مردم خودرو بخرند ۵۰٪ صنعت بیمه کشور در گردش و جریان خواهد بود. آقای غدیر مهدوی کارشناس صنعت بیمه کشور در ارتباط تلفنی با این برنامه سرعت انتقال دانش بیمه‌ای به کشور در سال‌های اخیر را بسیار کند بیان کرد. آقای سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص قرارداد بیمه دی با جانبازان و ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله خدمات بیمه تکمیلی را میان شرکت‌های بیمه به مناقصه می‌گذارد و بیمه دی دو سال متوالی در این مناقصه برنده می‌شود. وی تصریح کرد: طبق بررسی‌ها میزان خدمت دهی بیمه دی مناسب‌تر شده و این بیانگر رضایتمندی بیمه شدگان است اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران هزینه‌های بیمه دی را پرداخت نمایند مشکل ریزش پزشکان طرف قرارداد با بیمه دی رفع خواهد شد.

رونمایی از مدیر عامل کارتن خواب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال ارزی متهمان شرکت طرح و نقشه پناهی در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در این جلسه از مدیر عامل اجاره‌ای که قبلا کارتن خواب بوده است رونمایی شد. این فرد مدیر عامل شرکتی سوری بوده است که تاسیس کنندگان آن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارز دولتی را برای واردات گرفتند و در بازار آزاد فروختند. وی امروز به عنوان مطلع به دادگاه آمد تا از پشت پرده تاسیس شرکت‌های سوری بگوید. متهم علی زرنانی با سوء استفاده از یک معتاد و کارت ملی وی، ارز دولتی گرفته است. در این جلسه دادگاه، متهم عظیم علی اشرفی به جایگاه دفاع آمد، ​متهمی که برای فرار از قانون اموالش را به نام دیگران ثبت کرده است. این پرونده ۵ متهم داردکه با اخذ آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، ​حکم قاضی در مهلت قانونی صادر می‌شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور: نمی‌دانستیم که رئیس جمعیت هلال احمر ممنوع الخروج است

رکنارکنا1 روز قبل
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین بیان کرد: خوشبختانه اقدامی که دیروز انجام شد و قوه قضائیه هم در حال انجام این کار است، در واقع به دنبال این هستیم اگر کسانی انتقادی دارند، آزاد هستند تا نظراتشان را بگویند. وی درباره این‌که آمار اعلام شده فقط در مورد تهران بوده است، گفت: ‌ به هر حال این‌ها را اعلام می‌کنند، در جلسه سخنگوی قوه قضائیه سوال کنید. سخنگوی قوه قضائیه حتما اطلاع رسانی بیش‌تری می‌کند، به هر حال بنا بر این است همه آمارها کامل شد چه دولت، چه قوه قضائیه یا نیروهای مختلف به اطلاع مردم خواهند رساند. واعظی درباره سفرهای برنامه‌ریزی شده رئیس جمهور گفت: قرار است سفری به مالزی و ژاپن اواخر این ماه احتمالا انجام شود. رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که روز گذشته یک رسانه ژاپنی مدعی شد ایران پیشنهاد سفر به توکیو را داده است، ‌ اظهار کرد: به هر حال هر سفری که به هر جای دنیا انجام شود، باید اراده‌اش وجود داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر