ونزوئلا با وجود تحریم‌های آمریکا میلیونها بشکه نفت صادر می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
ونزوئلا با وجود تحریم‌های آمریکا میلیونها بشکه نفت صادر می‌کند

ونزوئلا با وجود تحریم‌های آمریکا میلیونها بشکه نفت صادر می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
ونزوئلا در ۱۱ روز اول نوامبر ۱۰.۸۶ میلیون بشکه نفت خام بارگیری کرده که بیش از دو برابر مقدار نفت بارگیری شده در همین دوره در ماه گذشته است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، طبق آخرین علائم جی پی اس، نفتکش بسیار بزرگ «دراگن» با پرچم لیبی قرار است در جایی خارج از سواحل فرانسه شناور باشد. ولی در حال حاضر هزاران مایل دورتر در ونزوئلا به سر می‌برد. این نفتکش طبق قراردادی که با شرکت رزنفت روسیه دارد، ۲ میلیون بشکه نفت بارگیری کرده است. به نظر می‌رسد فرستنده‌های این نفتکش قبل از ورود به آبهای ونزوئلا خاموش شده باشند.

اطلاعات کشتیرانی نشان می‌دهد پس از تحریم شرکت بزرگ کشتیرانی چینی توسط آمریکا به اتهام حمل نفت ایران، فعالیت نفتکشها با فرستنده‌های خاموش افزایش یافته است. آمریکا به دنبال تحت فشار گذاشتن دولت نیکولاس مادورو در ونزوئلا از طریق کاهش درآمدهای نفتی این کشور است. ولی به نظر می‌رسد نفتکشهای بیشتری هر روز از این تکنیک برای دوری از تحریم‌ها استفاده می‌کنند که باعث شده تولید نفت ونزوئلا از زمان آغاز تحریم‌های آمریکا افزایش یابد.

ونزوئلا در ۱۱ روز اول نوامبر ۱۰٫۸۶ میلیون بشکه نفت خام بارگیری کرده که بیش از دو برابر مقدار نفت بارگیری شده در همین دوره در ماه گذشته است. حدود نیمی از این بشکه‌ها در کشتی هایی بارگیری شدند که فرستنده هایشان را خاموش کرده بودند. این محموله‌های نفتی بعد به چین و هند تحویل داده شده بود.

شرکت مالک نفتکش دراگن طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «از ژانویه ۲۰۱۹، هیچ کدام از کشتیهای تحت مدیریت ما قراردادی با نهادهای تحریم شده توسط آمریکا نبسته‌اند و هیچکدام از آنها تحریم‌های آمریکا را علیه ونزوئلا یا سایر کشورها نقض نکرده‌اند». این شرکت در مورد خاموش بودن فرستنده‌های نفتکش دراگن در ۳ هفته گذشته و لنگر انداختن آن در این کشور آمریکای جنوبی توضیحی نداد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

رزنفت هم اعلام کرد هیچ کشتی را در این زنجیره لجستیکی اجاره نکرده است: «قراردادهای رز نفت با ونزوئلا قبل از تحریم این کشور بسته شده و کاملا مطابق با قوانین بین‌المللی هستند».

پنهان کردن کشتی‌های حامل نفت رویداد جدیدی است و می‌تواند به دلایل رقابتی اتفاق بیفتد. ایران، یک عضو دیگر اوپک هم که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد از این تکنیک برای صادرات نفت خود استفاده میکند.

آمریکا اخیرا واردکنندگان نفت چینی و شرکت‌های کشتیرانی آن مثل شرکت ژوهای ژن رانگ و یک واحد از شرکت کشتیرانی کاسکو را به اتهام حمل عامدانه نفت ایران هدف قرار داده است. اطلاعات کشتیرانی نشان می‌دهد فرستنده نفتکش‌های این دو شرکت معمولا روشن بوده‌اند.

ونزوئلا در سال جاری تحویل نفت به کوبا را با تغییر نام کشتی‌های تحریم شده و خاموش کردن سیستم ردیاب ماهواره‌ای آنها مخفی کرده است. دولت ترامپ می‌خواهد عرضه نفت به این کشور حوزه کارائیب را قطع کند چون تصور می‌کند از درآمد آن برای کمک به مادورو در اقدامات جاسوسی، دفاعی و امنیتی استفاده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر