تلاش گروهک‌های تروریستی برای فرار از شکست در استان لاذقیه/ حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به شمال غرب استان حماه برای نجات منطقه حساس «کبانی» + نقشه میدانی و عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
تلاش گروهک‌های تروریستی برای فرار از شکست در استان لاذقیه/ حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به شمال غرب استان حماه برای نجات منطقه حساس «کبانی» + نقشه میدانی و عکس

تلاش گروهک‌های تروریستی برای فرار از شکست در استان لاذقیه/ حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به شمال غرب استان حماه برای نجات منطقه حساس «کبانی» + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
گروهک های تروریستی برای کاهش فشار ارتش سوریه در شمال شرق استان لاذقیه، حمله به مناطق مسکونی شمال غرب استان حماه را در دستور کار قرار داده اند اما با واکنش قاطع مواجه شدند.

به گزارش مشرق، گروهگ‌های تروریستی در روزهای گذشته چندین منطقه را در دشت «الغاب» در شمال غرب استان حماه هدف حملات خمپاره‌ای قرار داده‌اند و شماری از شهروندان را شهید و زخمی کرده‌اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، «جورین، فریکه، ناغور و …» مناطقی در شمال غرب استان حماه به شمار می‌آیند که هدف حمله قرار گرفته‌اند و خسارت هایی مالی نیز به مناطق مسکونی وارد آمده است.

به گفته منابع میدانی، گروهک‌های تروریستی با حملات خمپاره‌ای به شمال غرب استان حماه در تلاش هستند از فشار نیروهای ارتش سوریه در شمال شرق استان لاذقیه بکاهند چرا که نمی‌خواهند منطقه مهم و راهبردی «کبانی» را از دست دهند.

نیروهای ارتش سوریه از ماه گذشته عملیات گسترده‌ای را در شمال شرق استان لاذقیه برای پاکسازی منطقه «کبانی» آغاز کرده‌اند و تروریست‌ها با تمام توان و حمایت آشکار آنکارا از مواضع خود دفاع می‌کنند.

تلاش گروهک‌های تروریستی برای فرار از شکست در استان لاذقیه/ حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به شمال غرب استان حماه برای نجات منطقه حساس «کبانی» + نقشه میدانی و عکس - 6

به گزارش مشرق، در صورتی که منطقه بسیار مهم «کبانی» به کنترل نیروهای ارتش سوریه درآید، مواضع عناصر تروریستی در دشت «الغاب» در شمال غرب استان حماه از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب می‌شوند.

بازپس گیری منطقه «کبانی» همچنین به معنای باز شدن راه برای پیشروی نیروهای سوری به سمت شهر راهبردی «جسر الشغور» است؛ این شهر یکی از مهم‌ترین پایگاه تروریست‌ها در استان ادلب به شمار می‌آید.

گروهک‌های تروریستی همزمان با حملات خمپاره‌ای به شمال غرب استان حماه، عملیاتی را هم در جنوب استان ادلب ترتیب دادند و یک خودروی انتحاری را به سمت مواضع نیروهای ارتش سوریه فرستادند.

تروریست‌ها با استفاده از آرامش نسبی به وجود آمده در منطقه درصدد بودند تمرکز نیروهای سوری را بر هم بزنند و فشارها را بر منطقه کبانی کاهش دهند اما با واکنش به موقع مواجه شدند و ناکام ماندند.

تلاش گروهک‌های تروریستی برای فرار از شکست در استان لاذقیه/ حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به شمال غرب استان حماه برای نجات منطقه حساس «کبانی» + نقشه میدانی و عکس - 12

عناصر تروریستی خودروی انتحاری را به سمت شهر «خان شیخون» در نزدیکی بزرگراه بین المللی «حلب - دمشق» فرستادند اما نیروهای ارتش سوریه مستقر در منطقه متوجه شدند و این خودرو را قبل از رسیدن به مواضع هدف قرار دادند و منهدم کردند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: همزمان با حملات گروهک‌های تروریستی به شمال غرب استان حماه و جنوب استان ادلب، یگان توپخانه و جنگنده‌های سوری مواضع و تحرکات تروریست‌ها را در جنوب غرب و جنوب استان ادلب هدف قرار دادند.

این منبع میدانی با بیان این که مواضع تروریست‌ها در شهرک‌های «کفرسنجه، کفرنبل، معره حرمه، الناجیه» و روستاهای «شنان و سطوح الدیر» هدف قرار گرفت، گفت: پایگاه‌های تروریست‌ها در مناطق «زیزون و قسطون» در شمال غرب حماه هم از حملات ارتش سوریه در امان نماندند.

تلاش گروهک‌های تروریستی برای فرار از شکست در استان لاذقیه/ حمله خمپاره‌ای تروریست‌ها به شمال غرب استان حماه برای نجات منطقه حساس «کبانی» + نقشه میدانی و عکس - 17

به گزارش مشرق، شماری از عناصر گروهک‌های تروریستی در جریان حملات هوایی و خمپاره‌ای کشته و زخمی شدند و خسارت هایی نیز به تجهیزات نظامی و پایگاه‌های آنان در استان‌های ادلب و حماه وارد آمد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو1 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
الفالف1 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنجشنبه گفت که به دنبال قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه در مرکز بغداد وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند. خلف در اظهاراتی خبری با بیان اینکه نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود، گفت: «با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.» وی افزود: «قاتلان این نو جوان نزدیک منزل او شلوغ کرده بودند که او از آنها می‌خواهد از خانه او دور شوند، چون خانواده در خانه زندگی می‌کند که در جواب او، قاتلانش به سوی منزلش چند کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و سپس به داخل خانه یورش بردند و اینقدر او را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهند که بدنش سیاه می‌شود سپس او را به حد مرگ خفه می‌کنند و در میدان الوثبه آویزان می‌کنند.» خلف ادامه داد: «جنایت وحشتناکی که در حق این نوجوان صورت گرفت بی مجازات نخواهد ماند و وقت آن رسیده که دولت حاکمیت و تسلط خود را بر میدان‌های اعتراضات اعمال کند.» وزارت کشور عراق هم اعلام کرد که اطلاعاتی کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه دریافت کرده است و در روزهای آنی نیروهای امنیتی نقش بزرگ‌تری در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهند داشت. سرتیپ «خالد محنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه العراقیه گفت: «وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.» المحنا حادثه الوثبه را وحشتناک خواند و گفت: «یک اجماع نظر ملی وجود دارد که خواهان مداخله نیروهای امنیتی برای اعمال امنیت است و در روزهای آتی شاهد نقش بزرگ‌تر نیروهای امنیتی در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهیم بود.» المحنا ادامه داد: در مقطع اخیر انتقادهای رسانه‌ای علیه نیروهای امنیتی به راه افتاده بود که این امر منجر به دور شدن آنها از صحنه‌های اعتراضات برای درگیر نشدن با معترضان شد، اما حالا فرماندهان ارشد دستور گرفته‌اند که نیروهای امنیتی در نزدیکی معترضان برای مقابله با هر گونه تخلفی مسلح باشند. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی عراق ویدیوئی منتشر شد که در آن تظاهرات‌کنندگان میدان الوثبه نزدیک میدان الخلانی، محل اصلی تجمع معترضان عراقی، یک نوجوان را به شکل فجیعی به قتل می‌رسانند. نوجوان مقتول با هویت «هیثم علی اسماعیل» ۱۷ سال سن داشته و پس از قتل توسط معترضان جسدش از تیر چراغ برق آویزان می‌شود. انتهای پیام/.

نظرها

اخبار بیشتر