وحدتی: برای حمایت از تولید ملی فقط پول و تسهیلات کافی نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
وحدتی: برای حمایت از تولید ملی فقط پول و تسهیلات کافی نیست

وحدتی: برای حمایت از تولید ملی فقط پول و تسهیلات کافی نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که فقط پول و تسهیلات عامل و حامی تولید داخلی نیست، گفت: موضوع اصلی این است که ما باید درصدد استفاده از نیروهای تولیدکننده فکر و خلاق در حوزه تولید داخلی باشیم.

محمد وحدتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره موانعی که می‌تواند سد راه حمایت از تولید ملی باشد، اظهار داشت: موانع تولید ملی متعدد هستند از این موارد می‌توان به مشکلاتی از سوی بانک‌ها یا صادرکنندگان مجوز اشاره کرد ولی تمامی این موارد قابل حل است اراده مجلس شورای اسلامی و دولت هم بر این است که این موانع را از سر راه تولید کنندگان بردارد و راه را برای تولید داخلی هموار سازند.

وی ادامه داد: اما موضوع مهم این است که فقط پول و تسهیلات عامل تولید نیستند بلکه اگر تولید فکر و خلاقیت مورد توجه باشد و از نیروهای تولید کننده فکر و خلاقیت استفاده کنیم بسیاری از موضوعات قابل حل است آن هم اگر تسهیلاتی نیاز باشد می‌توانیم تسهیلات را برآورده کنیم و بانک‌ها را برای همکاری بیشتر متقاعد سازیم. این درست است که برخی بانک‌ها به جای این‌که شرایط راحت‌تری را برای پرداخت تسهیلات در نظر بگیرند شرایط را سخت می‌گیرند، ولی اینگونه موضوع‌ها قابل حل است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت حمایت از تولید ملی برای کاهش تاثیرات تحریم‌ها و کاهش فشار اقتصادی بر مردم، اظهار کرد: حمایت از تولید داخلی در این حوزه امری مهم بوده ولی فاکتورهای متعددی در آن دخیل است. ما باید از طریق رسانه‌ها برای استفاده از تولید داخلی فرهنگ‌سازی کنیم. از سوی دیگر تولید داخلی نیز باید دارای کیفیت مناسب بوده و استاندارد باشد. اگر به مردم بگوییم هر تولیدی را استفاده کنند، این کار امر صحیحی نیست و آنها هم این را نمی‌پذیرند پس از سویی فرهنگ‌سازی و از سوی دیگر افزایش کیفیت تولید می‌تواند در این امر کمک کند. این موضوع موجب می‌شود که دیگر مردم به سراغ تولید خارجی نروند و با ایجاد این روند می‌توانیم شاهد رونق تولید داخلی، افزایش اشتغال، ارزآوری و جلوگیری از خروج ارز از کشور و شاهد افزایش تولیدات باکیفیت داخلی باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیش بینی نشدن میزان تولید، علت واردات بی رویه پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: اواخر سال گذشته، به علت آنکه میزان تولید پنبه در کشور پیش بینی نشده بود برای برطرف کردن نیاز صنعت نساجی، مقدار زیادی نخ و پنبه وارد شد. آقای عباس کشاورز افزود: تولید پنبه با نظارت یک تعاونی انجام می‌شود و دارای یک تشکل ملی است که بازار و تولید این محصول را مدیریت می‌کند و امسال هم تولید پنبه در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. وی اضافه کرد: در بهمن و اسفند سال گذشته پیش بینی درستی از میزان کاشت پنبه در بهار امسال نشد و برای اینکه برای صنعت نساجی مشکلی پیش نیاید واردات انجام شد، منتها این واردات به دلیل میزان کاشت بالای این محصول، نسبت به تولید داخلی متعادل نبود. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: مدتی است که با وزارت صمت و صنایع نساجی هماهنگی انجام شده است که میزان واردات متعادل شود و تولیدکننده داخلی از بابت واردات متضرر نشود. کشاورز تاکید کرد: در حال حاضر بازار پنبه نامناسب نیست، کشاورزان نگران نباشند و اگر کشاورزان به هر دلیلی، مشکل فروش پنبه داشته باشند وزارت جهاد کشاورزی با خرید تضمینی ورود می‌کند و حتی اگر برای کشاورزان قیمت خرید تضمینی به صرفه نباشد خرید توافقی می‌کنیم.

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ روز گذشته نتیجه شور خود را انشا کردند. این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر