برای حمایت از تولید ملی فقط پول و تسهیلات کافی نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
برای حمایت از تولید ملی فقط پول و تسهیلات کافی نیست

برای حمایت از تولید ملی فقط پول و تسهیلات کافی نیست

محمد وحدتی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که فقط پول و تسهیلات عامل و حامی تولید داخلی نیست، گفت: موضوع اصلی این است که ما باید درصدد استفاده از نیروهای تولیدکننده فکر و خلاق در حوزه تولید داخلی باشیم.

اعتمادآنلاین| محمد وحدتی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره موانعی که می‌تواند سد راه حمایت از تولید ملی باشد، اظهار داشت: موانع تولید ملی متعدد هستند از این موارد می‌توان به مشکلاتی از سوی بانک‌ها یا صادرکنندگان مجوز اشاره کرد ولی تمامی این موارد قابل حل است اراده مجلس شورای اسلامی و دولت هم بر این است که این موانع را از سر راه تولید کنندگان بردارد و راه را برای تولید داخلی هموار سازند.

وی ادامه داد: اما موضوع مهم این است که فقط پول و تسهیلات عامل تولید نیستند بلکه اگر تولید فکر و خلاقیت مورد توجه باشد و از نیروهای تولید کننده فکر و خلاقیت استفاده کنیم بسیاری از موضوعات قابل حل است آن هم اگر تسهیلاتی نیاز باشد می‌توانیم تسهیلات را برآورده کنیم و بانک‌ها را برای همکاری بیشتر متقاعد سازیم. این درست است که برخی بانک‌ها به جای این‌که شرایط راحت‌تری را برای پرداخت تسهیلات در نظر بگیرند شرایط را سخت می‌گیرند، ولی اینگونه موضوع‌ها قابل حل است.

در وبسایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت حمایت از تولید ملی برای کاهش تاثیرات تحریم‌ها و کاهش فشار اقتصادی بر مردم، اظهار کرد: حمایت از تولید داخلی در این حوزه امری مهم بوده ولی فاکتورهای متعددی در آن دخیل است. ما باید از طریق رسانه‌ها برای استفاده از تولید داخلی فرهنگ‌سازی کنیم. از سوی دیگر تولید داخلی نیز باید دارای کیفیت مناسب بوده و استاندارد باشد. اگر به مردم بگوییم هر تولیدی را استفاده کنند، این کار امر صحیحی نیست و آنها هم این را نمی‌پذیرند پس از سویی فرهنگ‌سازی و از سوی دیگر افزایش کیفیت تولید می‌تواند در این امر کمک کند. این موضوع موجب می‌شود که دیگر مردم به سراغ تولید خارجی نروند و با ایجاد این روند می‌توانیم شاهد رونق تولید داخلی، افزایش اشتغال، ارزآوری و جلوگیری از خروج ارز از کشور و شاهد افزایش تولیدات باکیفیت داخلی باشیم.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
بر اساس این گزارش، آن دسته از شهروندانی که حدفاصل آبان ۸۸ تا آبان ۹۸ در بازار خودرو سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ۵۸۷ درصد سود به دست آورده‌اند. با این حساب، سود حاصله طی یک دهه گذشته در بازار ارز، ۴۴۸ درصد بیش از بازدهی در بازار خودرو برآورد می‌شود. اما به بازار سکه برویم و ببینیم بازدهی در آنچه تفاوتی با بازار خودرو داشته است. از سکه که بگذریم، بیشترین تفاوت بازدهی در بازار خودرو، با بازار بورس رخ داده است. آنهایی که حدفاصل آبان ۸۸ تا آبان ۹۸ در بازار بورس سرمایه‌گذاری کرده‌اند، دو هزار و ۳۸۲ درصد سود به دست آورده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین، هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی امروز به قیمت ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته می‌شود که در قیاس با عصر دیروز کاهشی ۳۰۰ تومانی را نشان می‌دهد. هر چند نرخ دلار در بازار آزاد تا مرز ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان پیشروی کرد اما در پایان روز به قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شد. بسیاری از فعالان بازار در حال حاضر دست از فروش دلار کشیده‌اند و نرخ خرید را نیز در محدوده ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان پیشنهاد می‌دهند. دلار در صرافی‌های بانکی نیز به قیمت ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می‌شود. قیمت یورو نیز به ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است، نرخ خرید یورو از مردم نیز در صرافی‌های بانکی ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، بررسی روند تجارت خارجی کشور در هشت ماه سال جاری نشان می‌دهد که صادرات قطعی کالاهای غیرنفتی به استثنای نفت خام، نفت کوره و نفت سفید و همچنین بدون صادرات از محل تجارت چمدانی، بالغ بر ۸۸٫۳۶۱ هزار تن و به ارزش ۲۷ میلیارد و ۴۱ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزیشی ۱۶٫۴۴ درصدی در وزن و کاهشی ۱۰٫۸۶ درصدی در ارزش داشته است. بیشتر بخوانید واردات ۲۲٫۱ میلیون تن کالا در سال جاریهمچنین میزان واردات کشور در این مدت در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، با افزایشی ۱٫۵۸ درصدی در وزن و کاهشی ۴٫۸۷ درصدی در ارزش مواجه بوده است و به ارقام ۲۲٫۱۲۹ هزار تن و ۲۸ میلیارد و ۳۸۳ میلیون دلار رسیده است. چین و عراق؛ مقاصد عمده صادراتبر این اساس طی هشت ماه سال ۹۸، بیشترین میزان صدرات کشور به مقصد کشورهای چین با رقمی بالغ بر ۶ میلیارد و ۸۰۱ میلیون دلار و سهم ۲۵٫۱۵ درصد از کل ارزش صادرات، عراق با ۵ میلیارد و ۷۱۰ میلیون دلار و سهم ۲۱٫۱۲ درصد، امارات متحده عربی با ۲ میلیارد و ۹۳۲ میلیون دلار و سهم ۱۰٫۸۴ درصد، ترکیه با ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار و سهم ۱۰٫۳۵ درصد و افغانستان با یک میلیارد و ۴۹۷ میلیون دلار و سهم ۵٫۵۴ درصد از کل ارزش، بوده است. چین و امارات؛ مبدا عمده وارداتهمچنین طی هشت ماه سال جاری، کشور چین با اختصاص رقمی بالغ بر ۷ میلیارد و ۲۶۳ میلیون دلار و سهمی در حدود ۲۵٫۵۹ درصد از کل ارزش واردات، در جایگاه نخست کشورهای طرف معامله قرار گرفته است. کشورهای امارات متحده عربی با ۵ میلیارد و ۳۳۸ میلیون دلار و سهم ۱۸٫۸۱ درصد، ترکیه با ۳ میلیارد و ۳۶۷ میلیون دلار و سهم ۱۱٫۸۶ درصد، هند با ۲ میلیارد و ۵۱۲ میلیون دلار و سهم ۸٫۸۵ درصد و آلمان با یک میلیارد و ۳۷۷ میلیون دلار و سهم ۴٫۸۵ درصد از کل ارزش واردات، جزو کشورهای عمده طرف معامله واردات بوده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر